Hlavní navigace

KAKTUS Software pomáhá Emory University v Atlantě sledovat původ amerických obyvatel

5. 5. 2009

[Tisková zpráva] Praha, 4. května 2009 – Společnost KAKTUS Software, poskytovatel softwarových řešení a služeb v oblasti informačních technologií, oznámila zahájení spolupráce s Emory University v Atlantě na vývoji nového výzkumného a vzdělávacího projektu African Origins, který by měl sloužit široké americké veřejnosti. Prostřednictvím nejmodernějších webových technologií bude univerzita získávat informace o původu amerických obyvatel v souvislosti s transportem původních afrických obyvatel do Spojených států.

Společnost KAKTUS Software byla oslovena americkou univerzitou díky mnohaletým zkušenostem s návrhem a následnou realizací vysoce sofistikovaných webových systémů. Systém pro atlantskou univerzitu se soustředí na vyhledávání historických dat o přílivu otroků do USA v průběhu 16. až 19. století našeho letopočtu. Návštěvníci webu – přispěvatelé budou moci poskytnout konkrétní informace ke konkrétní osobě a tím přispět k datům svými osobními znalostmi či domněnkami. A to nejen textovou formou, ale především on-line zvukovým záznamem výslovnosti jmen. Zvukový záznam bude dále sloužit k analýze výslovnosti jmen a určení její modifikace v čase.

Všechny příspěvky budou dále vyhodnocovány skupinou expertů v oboru s cílem upřesnit znalosti o amerických otrocích. Poskytování dat bude zcela dobrovolné, bude podmíněno pouze autentifikací osoby prostřednictvím e-mailové adresy.

Systém bude fungovat jako webová aplikace na posledních verzích otevřených technologií Linux, Apache, MySQL, PHP (tzv. řešení LAMP). Pro některé pokročilé funkce na straně klienta bude využita technologie Java nebo Flash. Projekt byl oficiálně zahájen 1. dubna 2009 a doba vývoje je odhadována na 5 měsíců.

O Emory University
Americká Emory University se sídlem v Atlantě je mezinárodně uznávanou vzdělávací institucí. Představuje různorodou komunitu, jejíž členové spolupracují na globálních tématech prostřednictvím progresivních programů v oblasti výuky, výzkumu, stipendií, zdravotní péče a sociální činnosti. Emory University byla založena v roce 1836, zaměřuje se na výzkum a zároveň si zachovává tradiční důraz na výuku. Důležitá je také spolupráce s jinými školami, centry stejně jako s přidruženými institucemi. Více o Universitě lze nalézt na: http://www.emo­ry.edu/home/in­dex.html

O KAKTUS Software
KAKTUS Software je dynamicky se rozvíjejícím softwarovým developerem. Od svého založení v roce 1997 poskytuje profesionální služby a vyvíjí technologicky vyspělý software s hlavním důrazem na systémy založené na internetových a intranetových technologiích. V rámci vývoje softwaru společnost KAKTUS Software úzce spolupracuje s předními technologickými partnery, mezi které patří například společnosti Microsoft a Oracle. Svá řešení poskytuje podnikům a organizacím z nejrůznějších odvětví. Portfolio zákazníků je velmi široké a zahrnuje nejen střední podniky, ale také giganty z oborů telekomunikací, obchodu, pojišťovnictví, logistiky, dopravy i státní správy apod. Více informací o společnosti lze nalézt na www.kaktus.cz.

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Podnikatel.cz: Zbrojí proti EET, za účtenku chce 5 Kč

Zbrojí proti EET, za účtenku chce 5 Kč

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Lupa.cz: Z pražského sídla CETINu budou byty

Z pražského sídla CETINu budou byty

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

120na80.cz: Neplivejte pecky z vína

Neplivejte pecky z vína

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Měšec.cz: ČNB: ERB bank není solventní

ČNB: ERB bank není solventní

Vitalia.cz: Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Měšec.cz: Povinné ručení podle najetých kilometrů

Povinné ručení podle najetých kilometrů

DigiZone.cz: DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Vitalia.cz: Za nás žádná hyperaktivita nebyla…

Za nás žádná hyperaktivita nebyla…

Vitalia.cz: Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

120na80.cz: Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Měšec.cz: Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?