Hlavní navigace

KAKTUS Software zprovoznil jedinečný portál firemního dobrovolnictví Fóra dárců

3. 6. 2008

[Tisková zpráva] Praha, 3. června 2008 – společnost KAKTUS Software, poskytovatel softwarových řešení a služeb v oblasti informačních technologií, oznámila, že vytvořila nový webový portál „Zapojím se“ (http://www.zapojimse.cz/) pro sdružení Fórum dárců. Tento svým obsahem jedinečný portál zpřístupňuje informace o programech firemního dobrovolnictví a zároveň umožňuje „zapojení se“ do vybraného programu.

„Portál firemního dobrovolnictví byl realizován z naší strany s vírou, aby díky němu došlo k rozsáhlejšímu propojení neziskových organizací se společnostmi z komerčního sektoru a mohlo tak více dobrovolníků přispět dobré věci.“, řekl David Kalous, ředitel společnosti KAKTUS Software.

Firemní dobrovolnictví je forma firemního dárcovství, kdy místo peněz daruje firma čas a schopnosti svých zaměstnanců, a to na veřejně prospěšný projekt. Jde o společnou podporu: zaměstnanci pomáhají svou prací, znalostmi a nasazením a firma uhradí všechny náklady s tím spojené. Firemní dobrovolnictví má dnes mnoho forem, a to jednorázové komunitní dny, týmové akce nebo velice potřebné poradenství a odbornou pomoc. Firmy pak zapojují své zaměstnance do dobrovolnických aktivit, jako jsou např. čištění lesa, aktivity pro děti a seniory nebo asistence handicapovaným.

Online systém nabízí přehled o publikovaných nabídkách dobrovolnických aktivit nestátních neziskových organizací. Zaměstnancům zapojených firem pak umožňuje vyhledat si pro ně zajímavé nabídky. Systém zároveň poskytuje doplňující informace (o místě konání, potřebné pomůcky apod.) tak, aby cesta k uskutečnění aktivity byla pro dobrovolníka co nejsnazší.

Kromě samotného online sytému navrhla společnost KAKTUS Software i grafický vzhled nového portálu v duchu rčení „Nejtěžší bývá se rozhodnout, pak už to jde samo“.

„Zájem o programy firemního dobrovolnictví roste, během posledních tří let se nám podařilo zapojit zhruba 1 700 dobrovolníků. Abychom pomohli propojit firmy a neziskové organizace, rozhodli jsme se spolupracovat s profesionály z firmy KAKTUS Software a vytvořit nový specializovaný portál pro firemní dobrovolnictví zapojimse.cz“, uvádí Pavlína Kalousová, výkonná ředitelka Fóra dárců.

Fórum dárců
Fórum dárců je sdružení zastřešující dárce v České republice (nadace, nadační fondy, firemní dárce). Na budování filantropie v ČR Fórum dárců úspěšně pracuje již 10 let. Svou činností vytváří příznivé podmínky pro dárcovství na úrovni individuální, institucionální, komunitní i firemní. V rámci sdružení se vyprofilovaly Asociace nadací Fóra dárců a Asociace nadačních fondů Fóra dárců. Ty sdružují nadace a nadační fondy, které se přihlásily k pravidlům etického chování a podílí se na rozvoji českého nadačního prostředí. Od listopadu 2003 funguje při Fóru dárců i Klub firemních dárců Donator. www.donorsforum.cz

O KAKTUS Software
KAKTUS Software je dynamicky se rozvíjejícím softwarovým developerem. Od svého založení v roce 1997 poskytuje profesionální služby a vyvíjí technologicky vyspělý software s hlavním důrazem na systémy založené na internetových a intranetových technologiích. V rámci vývoje softwaru společnost KAKTUS Software úzce spolupracuje s předními technologickými partnery, mezi které patří například společnosti Microsoft a Oracle. Svá řešení poskytuje podnikům a organizacím z nejrůznějších odvětví. Portfolio zákazníků je velmi široké a zahrnuje nejen střední podniky, ale také giganty z oborů telekomunikací, obchodu, pojišťovnictví, logistiky, dopravy i státní správy apod. Více informací o společnosti lze nalézt na www.kaktus.cz.

Vitalia.cz: Atlas jablek: 16 oblíbených odrůd

Atlas jablek: 16 oblíbených odrůd

Vitalia.cz: Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Měšec.cz: Když krachuje banka

Když krachuje banka

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

120na80.cz: Sem vás dají, když budete v karanténě

Sem vás dají, když budete v karanténě

DigiZone.cz: Volby: nízká účast i nízký zájem o pořady

Volby: nízká účast i nízký zájem o pořady

DigiZone.cz: DVB-T2: ČRa a přechodová síť 12

DVB-T2: ČRa a přechodová síť 12

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

120na80.cz: 10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Měšec.cz: ČNB: ERB bank není solventní

ČNB: ERB bank není solventní

Podnikatel.cz: Hygiena je věda, tohle ale přehnali

Hygiena je věda, tohle ale přehnali