Hlavní navigace

Kam kráčí české Bezdrátové sítě Šumava 2010. Největší podzimní sraz bezdrátových sítí byl opět úspěšný.

15. 9. 2010

[Tisková zpráva] Sušice, Praha (9. 9. 2010) Příznivci mikrovlnných vln se 3 a 4. září setkali v Rabí na Šumavě, kde se uskutečnil třetí ročník odborné konference s názvem „Kam kráčí české bezdrátové sítě“. Akci pořádanou pod záštitou občanského sdružení „Internet pro všechny“ finančně podpořili generální partneři SITEL spol. s.r.o. , ALCOMA spol. s r.o. a Sloane Park Property Trust a.s .. Pomocnou ruku formou partnerství nabídly rovněž společnosti Poda, OFA, ISPadmin, RLC, Edera, Konektel, PROFIcomms, PROFiber, VanCo.net a antény Jirous.

I letos zájem o konferenci předčil veškerá očekávání. Konference s kapacitou předem stanovenou na 220 účastníků se nakonec zúčastnilo 230 lidí z oboru. Dalších cca. 950 diváků sledovalo přímý přenos prostřednictvím video streamingu. Na své si také přišli sympatizanti textových komunikačních kanálů Facebook nebo Twitter.

Kompletní 12 hodinový záznam rozdělený na jednotlivé přednášky je dostupný ke shlédnutí i ke stažení na této adrese: http://konferen­ce.internetprov­sechny.cz/rabi2010/stre­am.php. Téměř 100 fotografií z konference i večerního doprovodního programu naleznete v této fotogalerii: http://internet­provsechny.cz/ga­lerie.

Prezentace jednotlivých přednášejících jsme pro vás připravili na této stránce: http://konferen­ce.internetprov­sechny.cz/rabi2010/pre­zentace/index­.php.

SITEL s.r.o. jako specialista na optické sítě a provozovatel propojovacího datového centra představil na konferenci komplexní a koncepční řešení přechodu bezdrátových sítí k optické infrastruktuře pro investory a provozovatele komerčních i veřejných sítí z řad ISP a alternativní poskytovatele internetu uvádí Mgr. Jan Hofman, vedoucí oddělení služeb a projektů v společnosti SITEL.

Společnost Alcoma finančně a organizačně podporuje konferenci již třetím rokem. Jakub Rejzek, senior manager společnosti, říká „Děkuji všem účastníkům konference a partnerům, kteří nám umožňují toto setkání pořádat. Konference „Kam kráčí české bezdrátové sítě“ je skutečným rozcestníkem pro alternativní poskytovatele internetu. Další setkání podobného zaměření bude na jaře v Beskydech, kam bychom rádi pozvali především moravské a slovenské poskytovatele internetu. Zvláštní poděkování patří přednášejícím, kteří ze setkání právě takový rozcestník dělají.“

David Hnát, obchodní ředitel společnosti Sloane Park dodává „ Společnost Sloane Park se účastnila letošního 3. ročníku konference „Kam kráčí české bezdrátové sítě“ opět v roli generálního partnera. Velmi nás těší počet zúčastněných partnerů a úroveň přednášek, oba aspekty jsou příslibem pro následující ročníky. Význam konference tkví z našeho pohledu především v praktičnosti témat blízkých všem účastníkům a otevřeností k diskuzi i přes občas rozdílné pohledy na témata. V neposlední řade je důležitá atmosféra, která se v průběhu celé konference nese ve velmi přátelském duchu. Věříme, že konferenci podpoříme i v dalším ročníku této úspěšné akce, těšíme se na shledanou zase za rok.“

„Sdružení Internet pro všechny po celou dobu své existence podporuje lokální poskytovatele internetového připojení. Za posledních 10 let se trh s internetovým připojením v ČR radikálně změnil. Před lety zde byl pouze dominantní operátor a několik velkých poskytovatelů, dnes zde máme víc než tisíc lokálních poskytovatelů, kteří mají dohromady víc než 710 tisíc uživatelů“ říká předseda IPV Miloslav Sova a dodává „Z konference Kam kráčí České bezdrátové sítě se po třech letech stala tradice a dokud se účastníci konference nenudí není důvod v této akci nepokračovat i příští rok. Už pomalu hledáme větší prostory a novou neokoukanou lokalitu“

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

Vitalia.cz: Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Lupa.cz: IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

Lupa.cz: Nejsou lidi. Startupy hledají IT talenty v cizině

Nejsou lidi. Startupy hledají IT talenty v cizině

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Podnikatel.cz: Zahraniční faktura v hlášení k DPH?

Zahraniční faktura v hlášení k DPH?

Vitalia.cz: Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Podnikatel.cz: Co se změní v daňovém zvýhodnění 2017?

Co se změní v daňovém zvýhodnění 2017?

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

DigiZone.cz: Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

120na80.cz: Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Měšec.cz: ČNB: ERB bank není solventní

ČNB: ERB bank není solventní

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Vitalia.cz: Za nás žádná hyperaktivita nebyla…

Za nás žádná hyperaktivita nebyla…

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

120na80.cz: I stařec může mít spermie jako zamlada

I stařec může mít spermie jako zamlada