Hlavní navigace

Kaspersky Anti-Virus 2010 získal nejvyšší ocenění Gold Malware Treatment Award

21. 4. 2010

[Tisková zpráva] Praha, 20. 4. 2010 – Společnost PCS, divize DataGuard - oficiální distributor Kaspersky Lab pro ČR a SR a dodavatel bezpečnostních řešení, by se s vámi ráda podělila o informaci, že Kaspersky Anti-Virus 2010 získal nejvyšší ocenění Gold Malware Treatment Award od testovací laboratoře Anti-Malware Test Lab.

Společnost Kaspersky Lab, přední vývojář řešení pro správu bezpečného obsahu, oznamuje, že program Kaspersky Anti-Virus 2010 získal nejvyšší ocenění Gold Malware Treatment Award od testovací laboratoře Anti-Malware Test Lab, jež provozuje internetový portál zabývající se směrodatným výzkumem informační bezpečnosti.

Zkušební laboratoř Anti-Malware Test Lab testovala celkem sedmnáct bezpečnostních řešení, aby zjistila jejich účinnost ve smyslu ošetření aktivních počítačových infekcí. Mezi testovanými produkty byly také Microsoft Security Essentials 1.0, Norton AntiVirus 2010, Sophos Anti-Virus 9.0 a McAfee VirusScan Plus 2010. Testování probíhalo v období mezi lednem a únorem 2010 na reálných počítačích s operačním systémem Windows XP SP3 a v souladu se speciálně navrženou metodologií zjišťující schopnost příslušného produktu bojovat proti škodlivým programům, jež pronikly do systému a zahlazují stopy vlastní aktivity.

Podle výsledků testu se Kaspersky Anti-Virus 2010 dělí o první místo společně s programem Dr. Web Anti-Virus 5.00. Ocenění získalo ještě pět dalších produktů, avšak zbytek zúčastněných programů včetně Trend Micro Antivirus plus Antispyware 2010, McAfee VirusScan Plus 2010 a Eset NOD32 Antivirus 4.0 testem neprošel, a v důsledku byly tyto produkty posouzeny jako neschopné čelit aktivním hrozbám.

“Laboratoř Anti-Malware Test Lab zohlednila odezvu od prodejců, a vykonala tento test na skutečných počítačích – nikoli na virtuálních strojích. Tento přístup jim poskytl jasnější představu o skutečné situaci," říká Vyacheslav Rusakov, senior software developer společnosti Kaspersky Lab.

“Škodlivé programy, tzv. malware, se stávají rok od roku větším problémem. Programy náležející mezi tzv. rootkit i komplexní hrozby dokládají jasný trend směrem k využívání stále promyšlenějších škodlivých kódů. Jak lze odvozovat i z tohoto posledního testu, požadavky na zlepšení programových součástí určených k boji proti probíhajícím infekcím vyzněly naprázdno. Většina bezpečnostních produktů tak zaostává v oblasti ošetření aktivních infekcí. Jsme velmi rádi, že produkty Kaspersky Lab dostály své reputaci jako technicky vyspělá bezpečnostní řešení, která nejen preventivně zamezují průniku malware do počítačů jejich uživatelů, ale navíc účinně bojují i s probíhajícími infekcemi. Společnost Kaspersky Lab nadále udržuje rovnováhu mezi technologickými inovacemi a stabilní podporou ve všech oblastech vývoje.”

O portálu Anti-Malware Test Lab
Anti-Malware Test Lab je nezávislým internetovým portálem pro počítačovou bezpečnost se sídlem v Rusku, jenž se specializuje na software určený k ochraně proti veškerým typům škodlivých programů. Jeho internetové stránky zveřejňují výsledky výzkumu a srovnávacích testů bezpečnostních produktů od předních mezinárodních distributorů působících v oblasti počítačové bezpečnosti.

Společnost PCS
Společnosti sjednocené pod názvem PCS se zabývají širokým spektrem činností – od komplexních služeb v oblasti zabezpečovacích a komunikačních systémů, detekce nebezpečných předmětů, přes dodávky analytických přístrojů a měřících ústředen, až po řešení bezpečnosti dat. Významnou součást tvoří vývoj vlastního ekonomického software a nemocničních informačních systémů.

Skupina PCS působí na českém a slovenském trhu již od roku 1990, zaměstnává přes 100 pracovníků a její roční obrat přesahuje 250 milionů Kč (2008). Vzájemná synergie jednotlivých činností je zárukou rozvoje a stability. Více informací najdete na www.pcs.cz a www.pcs.sk

Podnikatel.cz: První česká finta, jak lze obejít #EET

První česká finta, jak lze obejít #EET

Vitalia.cz: Salmonela: Řetězce stahují milióny rizikových vajec

Salmonela: Řetězce stahují milióny rizikových vajec

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

Root.cz: Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Měšec.cz: Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Měšec.cz: Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Měšec.cz: Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P
MarketVoice

Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Vitalia.cz: Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Podnikatel.cz: Zahraniční faktura v hlášení k DPH?

Zahraniční faktura v hlášení k DPH?

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

120na80.cz: 10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem