Hlavní navigace

Kaspersky Internet Security 2010 dostal v testech laboratoře Matousec nejlepší známku 10+

23. 7. 2009

[Tisková zpráva] Praha 23. července 2009 – Společnost Kaspersky Lab, přední vývojářská firma dodávající řešení pro správu zabezpečení obsahu, oznamuje, že její nejnovější produkt pro koncové uživatele, Kaspersky Internet Security 2010, dosáhl vynikajícího výsledku v testu bezpečnostní laboratoře Matousec – Transparent Security.

Nové integrované řešení, uvedené společností Kaspersky Lab v evropských regionech na konci června, prošlo svou první zkouškou na výbornou. V sérii testů získal produkt známku 10+, která odpovídá vynikající ochraně. Řešení společnosti Kaspersky Lab dosáhlo jednoho z nejvyšších skóre (96% úspěšnost v celkem 84 testech) mezi všemi testovanými produkty pro zabezpečení Internetu.

Nový působivý úspěch vlajkového produktu společnosti Kaspersky Lab byl dán dvěma hlavními komponentami ochrany, které jsou v řešení Kaspersky Internet Security 2010 zahrnuty: modulem filtrování činností (HIPS, Host Intrusion Prevention System) a firewallem.

Analýzy provedené laboratoří Matousec – Transparent Security patří mezi současnými testy k těm technologicky nejvyspělejším. Produkty jsou hodnoceny na základě kritérií, které jdou nad rámec jiných testů, např. AV-Test a AV-Comparatives. Produkty se testují na několika úrovních a k přechodu na následující úroveň je třeba dosáhnout na té předcházející vždy alespoň 50% úspěšnosti. Nejvyšším možným výsledkem testu je 10+, což znamená úspěšné zvládnutí všech 10 úrovní.

„Dobré výsledky v testech laboratoře Mastousec jsou pro dodavatele antimalwarových řešení velmi důležité, protože její test Proactive Security Challenge analyzuje aspekty chování v reálných situacích a reakce na současné škodlivé programy. Výsledky tohoto testu jasně ukazují lepší stabilitu našeho nového produktu,“ uvádí Bohdan Vrabec, Kaspersky Distribution Manager ze společnosti PCS spol. s r. o., výhradního distributora Kaspersky Lab v ČR a SR.

Laboratoř Matousec testovala celkem 42 různých produktů spadajících do kategorie zabezpečení práce s Internetem a mezi osobní firewally. Testování proběhlo na platformě Windows XP SP 3. Antivirové produkty prošly několikastupňovým hodnocením, které zahrnovalo více než 80 jednotlivých testů. Hlavní test se soustředil na schopnost odolat sofistikovaným metodám, kterými se současné škodlivé kódy snaží obejít bezpečnostní řešení, proniknout do systému a zamaskovat svou přítomnost. Testována byla také schopnost jednotlivých produktů fungovat jako poslední linie obrany a zabránit krádeži klientských dat v případě, že všechny ostatní metody ochrany (proaktivní, heuristická, založená na chování nebo definicích malwaru…) selžou. V testech byla zahrnuta také ochrana proti spywaru a schopnost antivirových řešení odolat tomu, aby je malware vypnul, porušil jejich procesy nebo poškodil jejich soubory.

Úplné výsledky testu provedeného laboratoří Matousec – Transparent Security jsou k dispozici na jejím oficiálním webu http://www.ma­tousec.com/.

Kaspersky Lab
Kaspersky Lab je dodavatelem nejaktuálnější ochrany proti bezpečnostním IT hrozbám zahrnujícím viry, spyware, hackerské útoky, phishing a spam. Produkty Kaspersky Lab se mezi firmami z oboru bezpečnosti vyznačují vynikajícími výsledky při detekci hrozeb a nejrychlejší reakcí na ně. Využívají je jak domácí uživatelé, tak malé a střední podniky i velké korporace a rovněž se uplatňují v mobilním prostředí. Technologie Kaspersky® je rovněž součástí produktů a služeb předních světových poskytovatelů řešení pro IT bezpečnost. Více informací najdete na www.kaspersky.cz . Nejnovější informace o antivirech, antispywaru, antispamu a dalších aspektech IT bezpečnosti naleznete na www.viruslist.com .

Skupina PCS
Společnost PCS spol. s r.o. je výhradním distributorem Kaspersky Lab v ČR a SR. Společnosti sjednocené pod názvem PCS se zabývají širokým spektrem činností – od komplexních služeb v oblasti zabezpečovacích a komunikačních systémů, detekce nebezpečných předmětů, přes dodávky analytických přístrojů a měřících ústředen, až po řešení bezpečnosti dat. Významnou součást tvoří vývoj vlastního ekonomického software a nemocničních informačních systémů.

Skupina PCS působí na českém a slovenském trhu již od roku 1990, zaměstnává přes 100 pracovníků a její roční obrat přesahuje 250 milionů Kč (2007). Vzájemná synergie jednotlivých činností je zárukou rozvoje a stability i do dalších let. Společnosti sídlí ve vlastních objektech v Praze, Blansku a Bratislavě. Více informací najdete na www.pcs.cz a www.pcs.sk .

Vitalia.cz: Pane doktore, je to akutní!

Pane doktore, je to akutní!

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Podnikatel.cz: EET od prosince. Už máte autentizační údaje?

EET od prosince. Už máte autentizační údaje?

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DigiZone.cz: DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

DigiZone.cz: Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Podnikatel.cz: Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Vitalia.cz: dTest vybral nejlepší indukční desku

dTest vybral nejlepší indukční desku

Měšec.cz: Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Podnikatel.cz: Toto je aplikace EET. Seznamte se

Toto je aplikace EET. Seznamte se

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

Lupa.cz: Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Root.cz: Chrome už nebude žroutem paměti

Chrome už nebude žroutem paměti