Hlavní navigace

Kaspersky Lab je mezi 100 největšími dodavateli krabicového softwaru

[Tisková zpráva] Praha 25. srpna 2009 – Kaspersky Lab, přední vývojová firma dodávající řešení pro správu zabezpečení obsahu, oznamuje, že se dostala do žebříčku Top 100 největších dodavatelů krabicového softwaru. Tento celosvětový přehled sestavuje společnost IDC.

Žebříček Worldwide Packaged Software Revenue by Top 100 Vendors (Příjmy z prodeje krabicového softwaru 100 největších světových dodavatelů) byl zveřejněn společností IDC v rámci shrnutí její studie Worldwide Software 2009–2013 Forecast Summary (Předpověď vývoje celosvětového softwarového trhu v letech 2009–2013). Kaspersky Lab je jedinou ruskou společností v tomto seznamu.

Studie IDC analyzovala příjmy z prodeje krabicového softwaru v letech 2006 –2008 a zkoumala, jak se tržby jednotlivých dodavatelů v roce 2008 meziročně změnily. Společnost Kaspersky Lab zaznamenala nejlepší meziroční růst příjmů – o více než 121 % – což je asi o 47 % více než nejbližší konkurent a znamená to sedmnáctkrát rychlejší růst, než firmy zahrnuté v přehledu dosahovaly v průměru.

Podle terminologie IDC spadá to kategorie krabicového softwaru software připravený k okamžitému použití, který lze získat v maloobchodě, pronajmout si ho nebo ho získat pomocí jiné služby. Nezáleží na tom, na jakém fyzickém médiu se tento software distribuuje, do této kategorie ale nepatří software upravovaný na míru nebo software předinstalovaný.

Společnost Kaspersky Lab se objevila také v žebříčku IDC Top 50 Worldwide System Infrastructure Software Revenue. V tomto žebříčku jsou seřazeni hlavní světoví výrobci softwaru pro systémovou infrastrukturu podle jejich příjmů v roce 2008. Společnost Kaspersky Lab zaznamenala mezi firmami z tohoto přehledu druhý největší meziroční růst příjmů a tempo jejího růstu bylo téměř osmnáctkrát vyšší než průměr žebříčku.

Studie společnosti IDC analyzují informace o více než 1 000 velkých světových dodavatelích softwaru.

„Jsme potěšeni, že máme tu čest být výhradním distributorem produktů Kaspersky Lab pro ČR a SR. V obou těchto zemích zaznamenáváme každoročně zvyšující se zájem o produkty této společnosti, který je podpořen i nově vyšlými verzemi 2010," říká Jan Vančura, generální ředitel společnosti PCS spol. s r.o., která je výhradním distributorem Kaspersky Lab v ČR a SR.

IDC
IDC je přední mezinárodní analytická a poradenská společnost působící na trzích informačních technologií, telekomunikací a spotřebitelských technologických trzích. IDC pomáhá profesionálům, výkonným manažerům a investorům přijímat kvalifikovaná rozhodnutí o investicích do technologií a obchodní strategii. IDC dodává globální, regionální i lokální výzkumy trhu prostřednictvím více než 1 000 analytiků ve více než 110 zemích. Již 45 let se výkonní ředitelé a vedoucí IT oddělení spoléhají na kvalifikované rady, které přispívají k úspěchu jejich organizací. IDC je dceřinou společností IDG, přední mezinárodní společnosti zabývající se vydavatelstvím, výzkumem trhu a pořádáním konferencí v oblasti informačních technologií. Další informace o společnosti IDC naleznete na webu www.idc.com . Žebříčky Worldwide Packaged Software Revenue by Top 100 Vendors a Worldwide System Infrastructure Software Revenue publikovala společnost IDC v rámci své analýzy Worldwide Software 2009–2013 Forecast Summary.

Kaspersky Lab
Kaspersky Lab je dodavatelem nejaktuálnější ochrany proti ohrožením bezpečnosti IT, včetně ochrany před viry, spywarem, hackerskými útoky, phishingem a spamem. Kaspersky Lab je celosvětově jedním z předních dodavatelů řešení pro zabezpečení IT. Produkty a technologie společnosti používá více než 250 milionů lidí na celém světě a tyto technologie jsou licencovány předními dodavateli zabezpečení. Vedení skupiny společností Kaspersky Lab sídlí v Moskvě, skupina má pět regionálních divizí a po celém světě mnoho místních zastoupení. Další informace o společnosti Kaspersky Lab najdete na webu www.kaspersky.com .

Skupina PCS
Společnosti sjednocené pod názvem PCS se zabývají širokým spektrem činností – od komplexních služeb v oblasti zabezpečovacích a komunikačních systémů, detekce nebezpečných předmětů, přes dodávky analytických přístrojů a měřících ústředen, až po řešení bezpečnosti dat. Významnou součást tvoří vývoj vlastního ekonomického software a nemocničních informačních systémů.

Skupina PCS působí na českém a slovenském trhu již od roku 1990, zaměstnává přes 100 pracovníků a její roční obrat přesahuje 258 milionů Kč (2008). Vzájemná synergie jednotlivých činností je zárukou rozvoje a stability i do dalších let. Společnosti sídlí ve vlastních objektech v Praze, Blansku a Bratislavě. Více informací najdete na www.pcs.cz a www.pcs.sk .

Root.cz: Kamery Sony se dají ovládnout na dálku

Kamery Sony se dají ovládnout na dálku

DigiZone.cz: Mňam TV splnila slib a odešla z DVB-T

Mňam TV splnila slib a odešla z DVB-T

Lupa.cz: Teletext je „internetem hipsterů“

Teletext je „internetem hipsterů“

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

DigiZone.cz: Zdeněk Gerlický: nový ředitel nangu.tv

Zdeněk Gerlický: nový ředitel nangu.tv

120na80.cz: Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

120na80.cz: Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

Podnikatel.cz: Daňové úlevy s EET nestačí. Budou zdražovat

Daňové úlevy s EET nestačí. Budou zdražovat

120na80.cz: Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Vitalia.cz: To nejhorší při horečce u dětí: Febrilní křeče

To nejhorší při horečce u dětí: Febrilní křeče

120na80.cz: 5 nejčastějších mýtů o kondomech

5 nejčastějších mýtů o kondomech

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Podnikatel.cz: Chaos u EET pokračuje. Jsou tu další návrhy

Chaos u EET pokračuje. Jsou tu další návrhy

Podnikatel.cz: Chtějte údaje k dani z nemovitostí do mailu

Chtějte údaje k dani z nemovitostí do mailu

Podnikatel.cz: Udávání kvůli EET začalo

Udávání kvůli EET začalo

Vitalia.cz: Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Podnikatel.cz: Vládu obejde, kvůli EET rovnou do sněmovny

Vládu obejde, kvůli EET rovnou do sněmovny

Měšec.cz: Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Root.cz: Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem