Hlavní navigace

Kaspersky Lab uvádí integrovanou ochranu pro mobilní telefony: Kaspersky Mobile Security 8.0

4. 6. 2009

[Tisková zpráva] Praha 3. června 2009 – Společnost PCS spol. s r. o., přední dodavatel bezpečnostních technologií a oficiální distributor Kaspersky Lab pro ČR a SR, oznamuje vydání Kaspersky Mobile Security 8.0 od společnosti Kaspersky Lab. Toto řešení je navrženo pro ochranu chytrých mobilních telefonů (smartphonů) před všemi typy softwarových a síťových hrozeb stejně jako před rizikem úniku citlivých dat v případě krádeže nebo ztráty přístroje. Nový produkt ocení zejména lidé, kteří ve smartphonech nosí citlivá data jako manažeři a podobně. Smartphony patří z tohoto hlediska vůbec k nejohroženějším zařízením – podle statistik se celosvětově ztratí zhruba 30 procent mobilních zařízení a 25 procent zařízení obsahuje obsahuje citlivá data.

„Nová verze řešení Kaspersky Mobile Security obsahuje množství nových funkcí, které jsou mezi dalšími řešeními na trhu zcela unikátní, například se jedná o SMS Find, rodičovskou kontrolu či rozšířené možnosti blokování SIM karty. Některé technologie konkurenčních produktů také nefungují s oběma používanými operačními systémy, ale pouze s jedním,“ říká Bohdan Vrabec, Kaspersky Distribution Manager, PCS spol. s r. o. Služba SMS Find dokáže v případě zařízení s navigací GPS odhalit přesnou pozici ztraceného telefonu. Služba funguje tak, že uživatel pošle na ztracené zařízení SMS zprávu s předem určeným heslem a jako odpověď obdrží odkaz do systému Google Maps s přesnými souřadnicemi polohy.

Modul proti krádežím v řešení Kaspersky Mobile Security 8.0 umožňuje vlastníkovi ztraceného nebo odcizeného smartphonu vzdáleně zablokovat přístup k zařízení nebo zcela vymazat jeho paměť pouze tím, že pošle na číslo telefonu SMS zprávu obsahující kódové slovo. Pro případ, že je ze ztraceného nebo ukradeného telefonu vyjmuta SIM karta, je v řešení Kaspersky Mobile Security 8.0 určen modul SIM Watch, který skrytě odešle zprávu oznamující vlastníkovi telefonu nové telefonní číslo přístroje. Tato funkce zajišťuje, že vlastník bude moci bez ohledu na okolnosti smazat svá data nebo telefon zablokovat. Policie může nové číslo použít také k tomu, aby ukradené zařízení vysledovala a vrátila právoplatnému majiteli.

Další bezpečnostní funkce
Pro uložení citlivých nebo důvěrných informací do mobilního telefonu umožňuje řešení Kaspersky Mobile Security 8.0 přidat další úroveň zabezpečení. Ve smartphonu je vytvořena zabezpečená složka, jejíž obsah je neustále zašifrován a je přístupný pouze po zadání uživatelem definovaného hesla. Po zadání hesla složka kvůli zvýšení komfortu práce zůstává přístupná, dokud systém nedetekuje určitou dobu bez uživatelovy aktivity; pak složku opět uzamkne.

Novinkou v řešení Kaspersky Mobile Security 8.0 je rodičovská kontrola. Tato komponenta umožňuje rodičům omezit na mobilním telefonu dítěte zasílání nebo přijímání určitých zpráv (například na čísla se speciální tarifikací, na čísla se službami pro dospělé apod.). Pomocí funkce SMS Find mohou rodiče v případě, že telefon podporuje GPS, své děti také najít. Řešení Kaspersky Mobile Security 8.0 obsahuje rovněž vylepšený antispamový modul. Spamový filtr neblokuje pouze nevyžádané zprávy, ale také volání, čímž chrání uživatele před podvodníky a vtíravou reklamou. Nová verze řešení Kaspersky Mobile Security dokáže pracovat jak v režimu whitelistu (přijímají se pouze volání a zprávy od určených kontaktů), tak i s pomocí blacklistu (přijímají se volání a zprávy ze všech čísel vyjma těch uvedených v seznamu spammerů).

Vestavěný antivirový skener je stále špičkou ve svém oboru. Automaticky sleduje veškeré příchozí a změněné objekty a stejně tak provádí kontrolu zařízení na vyžádání (on-demand). Všechny objevené škodlivé objekty mohou být vymazány nebo uloženy do karantény. Pravidelné aktualizace databází antiviru přes různé komunikační kanály (včetně synchronizace telefonu s PC) zajišťují efektivní nalezení a odstranění nových škodlivých programů.

Firewall integrovaný do řešení Kaspersky Mobile Security 8.0 chrání uživatele před útoky hackerů a červů pro mobilní zařízení, které se šíří přes rozhraní Bluetooth a Wi-Fi. Nová aplikace společnosti Kaspersky Lab pro ochranu mobilních telefonů byla vyvinuta tak, aby byla plně kompatibilní s operačními systémy Symbian 9.1, 9.2 a 9.3 a Windows Mobile 5.0, 6.0 a 6.1.

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

DigiZone.cz: První den konference Radiokomunikace

První den konference Radiokomunikace

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Root.cz: WoSign a StartCom se oddělí a vymění vedení

WoSign a StartCom se oddělí a vymění vedení

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Lupa.cz: Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Lupa.cz: Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

120na80.cz: Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Podnikatel.cz: Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Měšec.cz: Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Root.cz: Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku