Hlavní navigace

Kladivo na zloděje notebooků a dat

11. 6. 2010

[Tisková zpráva] (Ostrava, 8. června 2010) – Každý určitě ví o někom, komu byl odcizen notebook. Dotyčný tak přišel nejen o samotný notebook, ale také o cenná a citlivá data v něm. Tomu už je ale konec. Společnosti Intel® a Absolute Software přicházejí se speciální technologií vPro Anti-Theft, která zvyšuje bezpečnost notebooků. Jediným autorizovaným partnerem kanadské společnosti Absolute Software v České republice je společnost AutoCont, který je díky dlouhodobé spolupráci s firmou Intel schopný nabídnout firemním zákazníkům řešení založené na Intel® Anti-Theft technologii. Vše je navíc doplněno službou Profi Podpora, pomocí které má uživatel notebooku svého IT správce vždy nablízku.

Nezávislá americká studie na téma bezpečnosti notebooků, kterou nechala vypracovat společnost Intel, analyzuje potenciální obchodní náklady odcizení nebo ztráty přenosných počítačů. Výsledky naznačují, že v době, kdy Vaše „kancelář" může být téměř kdekoliv, jsou dobrá bezpečnostní opatření naprosto nezbytná. Z výzkumu amerického institutu Ponemon vyplývá, že ač je pořizovací hodnota notebooku dnes zhruba 20.000 Kč, jeho ztráta se může rovnat finanční ztrátě výrazně vyšší, dle výzkumu se může jednat až o částku blížící se miliónu korun. Studie dokazuje, že citlivá data, nikoli notebook sám o sobě, jsou hlavním faktorem, který stojí za touto vysokou částkou. Používání výrobků a technologií pro šifrování dat snižuje finanční ztráty způsobené ztrátou notebooků.

Společnosti Intel a Absolute Software vytvářejí nový standard v zabezpečení a ochraně notebooků, tzv. kladivo na zloděje notebooků a dat. Celé kouzlo spočívá v kombinaci hardwarové technologie vPro společnosti Intel a softwarové technologie společnosti Absolute Software. Notebooky jsou vybaveny speciální technologií Intel Anti-Theft, což můžeme přeložit jako „stop zlodějům“ a bezpečnostním programem od Absolute Software. „Tato technologie představuje značnou frustraci pro zloděje dat, neboť automaticky zablokuje přístup k počítači, a to tehdy, pokud server nebo integrovaná funkce v počítači dojde k názoru, že počítač byl ztracen či odcizen. Dále umožňuje šifrovacím řešením odepřít přístup ke kryptografickým klíčům hardwarovými prostředky a zcela znemožnit přístup k datům. Rovněž usnadňuje reaktivaci počítače, jakmile se opět dostane do správných rukou. Zároveň je možné nastavit zprávu, která se objeví při náběhu operačního systému deaktivovaného počítače a je určena těm, kdo se do počítače budou pokoušet získat přístup. Samotnou třešinkou na dortu je možnost najít na mapě lokaci, kde se aktuálně nachází ztracený resp. ukradený notebook,“ uvádí k této technologii Petr Ulvr, Business Development Manager ze společnosti Intel.

„Jsem velice rád, že AutoCont, jako jediný autorizovaný partner Absolute Software v ČR a zároveň dlouhodobý partner společnosti Intel, je schopen nabídnout českému trhu toto unikátní řešení. Svým klientům také poskytujeme službu ProfiPodpora, díky které má uživatel notebooku svého IT správce vždy nablízku. A přitom může uživatel tomuto IT správci koukat přes rameno,“ doplňuje Patrik Šolc, manažer prodeje služeb divize Centrální prodej společnosti AutoCont CZ a.s.

Vitalia.cz: Pane doktore, je to akutní!

Pane doktore, je to akutní!

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Podnikatel.cz: EET od prosince. Už máte autentizační údaje?

EET od prosince. Už máte autentizační údaje?

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Podnikatel.cz: Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty

Měšec.cz: Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

120na80.cz: 10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Vitalia.cz: dTest vybral nejlepší indukční desku

dTest vybral nejlepší indukční desku

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Lupa.cz: Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

DigiZone.cz: Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Podnikatel.cz: Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše