Hlavní navigace

Kladivo na zloděje notebooků a dat

11. 6. 2010

[Tisková zpráva] (Ostrava, 8. června 2010) – Každý určitě ví o někom, komu byl odcizen notebook. Dotyčný tak přišel nejen o samotný notebook, ale také o cenná a citlivá data v něm. Tomu už je ale konec. Společnosti Intel® a Absolute Software přicházejí se speciální technologií vPro Anti-Theft, která zvyšuje bezpečnost notebooků. Jediným autorizovaným partnerem kanadské společnosti Absolute Software v České republice je společnost AutoCont, který je díky dlouhodobé spolupráci s firmou Intel schopný nabídnout firemním zákazníkům řešení založené na Intel® Anti-Theft technologii. Vše je navíc doplněno službou Profi Podpora, pomocí které má uživatel notebooku svého IT správce vždy nablízku.

Nezávislá americká studie na téma bezpečnosti notebooků, kterou nechala vypracovat společnost Intel, analyzuje potenciální obchodní náklady odcizení nebo ztráty přenosných počítačů. Výsledky naznačují, že v době, kdy Vaše „kancelář" může být téměř kdekoliv, jsou dobrá bezpečnostní opatření naprosto nezbytná. Z výzkumu amerického institutu Ponemon vyplývá, že ač je pořizovací hodnota notebooku dnes zhruba 20.000 Kč, jeho ztráta se může rovnat finanční ztrátě výrazně vyšší, dle výzkumu se může jednat až o částku blížící se miliónu korun. Studie dokazuje, že citlivá data, nikoli notebook sám o sobě, jsou hlavním faktorem, který stojí za touto vysokou částkou. Používání výrobků a technologií pro šifrování dat snižuje finanční ztráty způsobené ztrátou notebooků.

Společnosti Intel a Absolute Software vytvářejí nový standard v zabezpečení a ochraně notebooků, tzv. kladivo na zloděje notebooků a dat. Celé kouzlo spočívá v kombinaci hardwarové technologie vPro společnosti Intel a softwarové technologie společnosti Absolute Software. Notebooky jsou vybaveny speciální technologií Intel Anti-Theft, což můžeme přeložit jako „stop zlodějům“ a bezpečnostním programem od Absolute Software. „Tato technologie představuje značnou frustraci pro zloděje dat, neboť automaticky zablokuje přístup k počítači, a to tehdy, pokud server nebo integrovaná funkce v počítači dojde k názoru, že počítač byl ztracen či odcizen. Dále umožňuje šifrovacím řešením odepřít přístup ke kryptografickým klíčům hardwarovými prostředky a zcela znemožnit přístup k datům. Rovněž usnadňuje reaktivaci počítače, jakmile se opět dostane do správných rukou. Zároveň je možné nastavit zprávu, která se objeví při náběhu operačního systému deaktivovaného počítače a je určena těm, kdo se do počítače budou pokoušet získat přístup. Samotnou třešinkou na dortu je možnost najít na mapě lokaci, kde se aktuálně nachází ztracený resp. ukradený notebook,“ uvádí k této technologii Petr Ulvr, Business Development Manager ze společnosti Intel.

„Jsem velice rád, že AutoCont, jako jediný autorizovaný partner Absolute Software v ČR a zároveň dlouhodobý partner společnosti Intel, je schopen nabídnout českému trhu toto unikátní řešení. Svým klientům také poskytujeme službu ProfiPodpora, díky které má uživatel notebooku svého IT správce vždy nablízku. A přitom může uživatel tomuto IT správci koukat přes rameno,“ doplňuje Patrik Šolc, manažer prodeje služeb divize Centrální prodej společnosti AutoCont CZ a.s.

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Vitalia.cz: Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

DigiZone.cz: Česká televize mění schéma ČT :D

Česká televize mění schéma ČT :D

Podnikatel.cz: EET zvládneme, budou horší zákony

EET zvládneme, budou horší zákony

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Lupa.cz: Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Vitalia.cz: To není kašel! Správná diagnóza zachrání život

To není kašel! Správná diagnóza zachrání život

Vitalia.cz: Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

DigiZone.cz: Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Lupa.cz: UX přestává pro firmy být magie

UX přestává pro firmy být magie

Vitalia.cz: Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Podnikatel.cz: Pozor, pojišťovny mění čísla účtů

Pozor, pojišťovny mění čísla účtů

Podnikatel.cz: Přivýdělek u Airbnb nebo Uberu? Čekejte kontrolu

Přivýdělek u Airbnb nebo Uberu? Čekejte kontrolu

Vitalia.cz: Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

Vitalia.cz: Pravda o přibírání na zimu

Pravda o přibírání na zimu

DigiZone.cz: Milan Kruml: procházka TV historií

Milan Kruml: procházka TV historií

Podnikatel.cz: Změny v daních z příjmů u zaměstnávání

Změny v daních z příjmů u zaměstnávání

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph