Hlavní navigace

Komerční banka se stala další bankou zapojenou do systému PayMyway

14. 9. 2010

[Tisková zpráva] Praha, 14. 9. 2010 - Komerční banka a provozovatel platební metody PayMyway společnost BSC PRAHA podepsaly smlouvu o integraci PayMyway se systémem Mojeplatba. Komeční banka je tak v krátké době již třetí bankou, která se stává součástí systému PayMyway a jejíž klienti budou moci využít jeho výhod.

„Zapojení Komerční banky do PayMyway je potvrzením, že systém PayMyway je výhodný i pro největší banky na českém trhu. Samotné propojení eshopů přes jedno rozhraní s více bankami prostřednictvím systému PayMyway poskytuje přidanou hodnotu všem zúčastněným stranám – klientům zapojených bank umožňuje jednoduchou a bezpečnou online platbu, eshopům pak snadnou a rychlou integraci díky jednomu technickému rozhraní a bankám zefektivnění internetového bankovnictví, podporu retence klientů i úsporu nákladů,“ komentuje podpis smlouvy Lukáš Soukup, manažer PayMyway.

Neustále hledáme možnosti jak našim klientům zjednodušit platební styk. Zapojení služby Mojeplatba do systému PayMyway plně odpovídá této strategii a věříme, že výhody z integrace ocení jak nakupující, tak zapojené internetové obchody.“ řekl Mojmír Prokop, ředitel pro přímé kanály Komerční banky. PayMyway propojuje eshopy s internetovými bankovnictvími zapojených bank a umožňuje tak zaplatit za nákup v eshopu pomocí předvyplněného platebního příkazu, který zákazník potvrdí ve svém internetovém bankovnictví. Zákazníkem potvrzená platba PayMyway je bankou garantována, tj. nelze ji po odsouhlasení v internetovém bankovnictví zrušit, čímž eshop získává záruku, že platbu obdrží a může tedy zboží či službu okamžitě poskytnout. Obdobné systémy, které propojují eshopy s bankami prostřednictvím jednoho technického rozhraní, fungují velmi úspěšně v řadě západoevropských zemí, zejména v Nizozemí, Rakousku a Německu. Systém PayMyway je otevřen všem bankám, které disponují internetovým bankovnictvím a zároveň všem eshopům, které splňují bezpečnostní standardy a dodržují etické principy podnikání.

Komerční banka je jednou z nejefektivnějších univerzálních bank ve střední Evropě. Poskytuje klientům komplexní služby v oblasti drobného, podnikového a investičního bankovnictví. Celkem 8 624 zaměstnanců skupiny Komerční banky obsluhuje 2,7 milionu klientů, kteří mohou využít rozsáhlé sítě 395 obchodních míst v celé České republice. KB nyní provozuje 676 bankomatů. Jeden z kanálů přímého bankovnictví využívá 989 000 klientů. KB je součástí skupiny Société Générale, která je jednou z největších bankovních skupin v eurozóně (podle tržní kapitalizace). Jejích 157 000 zaměstnanců obsluhuje na celém světě více než 32 milionů individuálních klientů.

Společnost BSC PRAHA působí na trhu IT od roku 1990 a vedle České republiky má pobočku na Slovensku (BSC Prešov) a v Ruské federaci (BSC Msc). Mezi její klienty patří významné banky a pojišťovny ze střední a východní Evropy, mezi jinými například GE Money Bank, Raiffeisenbank, Alfa Bank nebo Citibank. Společnost BSC PRAHA byla průkopníkem v oblasti přímého bankovnictví a její produkty z řady GEMINI využívají miliony zákazníků pro správu svých financí. BSC PRAHA drží rovněž vedoucí pozici v oblasti regulatorního výkaznictví v České republice a je „Certified Advantage Partnerem“ společnosti Oracle pro produkty Oracle E-Business Suite, JD Edwards a Oracle Business Intelligence. Platební nástroj PayMyway je jedním z výsledků aktivit BSC PRAHA v oblasti inovací přímého bankovnictví a budování nových obchodních synergií.

DigiZone.cz: Philips nabídne více TV s DVB-T2/HEVC

Philips nabídne více TV s DVB-T2/HEVC

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Podnikatel.cz: Přiznání na 2 stránky? Jen předvolební pozlátko

Přiznání na 2 stránky? Jen předvolební pozlátko

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Podnikatel.cz: Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty

Měšec.cz: Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

DigiZone.cz: Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

120na80.cz: Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Lupa.cz: Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Lupa.cz: Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Root.cz: Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku