Hlavní navigace

Konferenci OSN o změnách klimatu bude možné navštívit i na dálku

4. 11. 2009

[Tisková zpráva] Video, audio a webové přenosy umožní zapojit až 15 tisíc delegátů a 4 tisíce novinářů

Praha, 4. listopadu 2009 – Konference OSN o klimatických změnách (COP15), která proběhne od 7. do 18. prosince v dánské Kodani, bude přístupná i na dálku účastníkům ze 192 zemí světa včetně České republiky. Umožní to spolupráce Ministerstva zahraničních věcí Dánska a společnosti Cisco, díky které se bude moci do dění konference zapojit 12 až 15 tisíc delegátů a 3 až 4 tisíce novinářů prostřednictvím řešení Cisco TelePresence, audio konferenčních služeb a webových nástrojů. Jedno z řešení Cisco TelePresence bude přístupné rovněž z Prahy.

„Využití technologií Cisco je součástí závazku dánské vlády, že konference COP15 bude stejně přátelská k životnímu prostředí jako je její poslání. Řešení Cisco TelePresence nabídne účastníkům konference možnost setkat se na dálku s kolegy, experty a poradci z celého světa, kteří jim mohou poskytnout konzultaci či informaci, kterou budou potřebovat během debaty,“ říká Svend Olling z Ministerstva zahraničních věcí Dánska.

Platforma Global Climate Change Meeting Platform (GCCMP) připravená společností Cisco umožní delegátům a zainteresovaným skupinám z celého světa řídit diskuze o problematice současných klimatických změn, jejich finančních dopadech a emisích skleníkových plynů spojených s cestováním, a to bez ohledu na to, kde se zrovna nachází. Do jednání na kodaňské konferenci se budou vedle osobní návštěvy moci zapojit i na dálku buď přes řešení Cisco TelePresence, které simuluje skutečné setkání u jednoho stolu, nebo přes audio konferenční služby či prostřednictvím webových aplikací.

Hlavní konferenční centrum v Kodani bude vybaveno čtyřmi místnostmi s Cisco TelePresence. Tyto místnosti budou zároveň propojeny s dalšími 77 místnostmi Cisco TelePresence na celém světě včetně jedné umístěné v pražském sídle společnosti Cisco. Připojeny budou dále například dánské ambasády, sekretariát UNFCCC v Bonnu, UNEP v Nairoby, Palác národů OSN, UNICC v Ženevě nebo sídlo OSN v New Yorku.

“Ve společnosti Cisco věříme, že technologie mohou změnit svět a způsob, jakým se v budoucnu vypořádá s problémy životního prostředí nebo nedostatky přírodních zdrojů. Díky naší platformě se budou moci do jednání kodaňské konference zapojit všechny zainteresované osoby bez ohledu na lokální čas, vzdálenost nebo kulturu. Věříme, že to usnadní a urychlí diskuze o tom, jak by měly národy na celém světě spolupracovat, aby negativní dopady na životní prostředí byly co nejmenší,” říká Laura Ipsen, senior vice presidentka pro globální politiku a vládní záležitosti ve společnosti Cisco.

Šetrný přístup řešení typu Cisco TelePresence na životní prostředí dokazuje například samotná společnost Cisco, která ho nejen prodává svým zákazníkům po celém světě, ale rovněž ho interně využívá ke schůzkám a týmové spolupráci. Cisco dnes interně využívá 650 jednotek Cisco TelePresence ve více než 200 městech ve 45 zemích, jež mu umožňují snižovat emise skleníkových plynů, které by jinak vyprodukovaly služební cesty, o zhruba 181 319 metrických tun.

Ministerstvo zahraničních věcí Dánska si vybralo Cisco jako oficiálního technologického partnera konference COP15 na začátku letošního roku. Konference je každoročním setkáním členů Rámcové úmluvy OSN o změně klimatu, které hodnotí pokrok při řešení klimatických změn. Cílem COP15 je uzavřít mezi všemi jednajícími zeměmi mezinárodní dohodu, která by se týkala snižování emisí skleníkových plynů jakožto důsledku lidské činnosti. Partnerství se Cisco bude trvat až do konce roku 2010.

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Root.cz: Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Podnikatel.cz: Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DigiZone.cz: Skylink: víkendové volné vysílání HBO

Skylink: víkendové volné vysílání HBO

Root.cz: 3D tiskárny, roboti i staré počítače na LinuxDays

3D tiskárny, roboti i staré počítače na LinuxDays

Podnikatel.cz: Toto je aplikace EET. Seznamte se

Toto je aplikace EET. Seznamte se

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

Root.cz: Chrome už nebude žroutem paměti

Chrome už nebude žroutem paměti

Měšec.cz: Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Vitalia.cz: dTest vybral nejlepší indukční desku

dTest vybral nejlepší indukční desku

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Vitalia.cz: Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní