Hlavní navigace

Zákazníci společnosti Autodesk vnímají současnou finanční a hospodářskou krizi jako příležitost

[Tisková zpráva] Odborné fórum „Krize jako příležitost“ poukázalo na nezbytnost investic do vědy a výzkumu s ohledem na budoucnost českého strojírenství.

PRAHA, 30. října 2009 – Současná finanční a hospodářská krize změnila v českém strojírenství pravidla hry. Ti, kdo se těmto změnám dokáží rychle přizpůsobit, mají nyní jedinečnou příležitost stát se silnějšími než kdykoliv předtím. Toto je závěr odborného fóra s názvem „Krize jako příležitost“, který společnost Autodesk uspořádala 22. října v pražském hotelu Andels.

S tím, jak se přibližuje fáze opětovného růstu, přicházejí pro české strojírenství nové výzvy. Jedno je však jisté již dnes. „V budoucnu uspějí ti, kteří budou schopni nejlépe využít příležitostí v okamžiku, kdy hospodářství začne znovu růst,“ řekl Ing. David Palas, ředitel českého zastoupení společnosti Autodesk. „V nastávajícím období se nejlépe zorientují všichni ti, kteří budou mít nejlepší nápady, jak inovovat své produkty a služby.“

Během krize dochází k rychlejšímu oddělení neúspěšných firem od těch životaschopných. Dochází k redukci neproduktivních činností a lidské zdroje jsou přesměrovávány na ekonomicky efektivnější aktivity. Podobně jsou inovace směrovány především na projekty, které přinášejí reálné efekty. Společnosti, které byly obezřetné a mají dostatek financí a rezerv, tak mohou investovat do nových inovačních projektů a lépe se připravit na budoucnost.

„Inovace začíná v samotných podnicích: spočívá ve změně postojů, ochotě měnit zvyklosti a zažité postupy, schopnosti naslouchat a porozumět tomu, co zákazníci opravdu chtějí a potřebují. Naši zákazníci proto investují čas a peníze do zvýšení efektivity svých konstrukčních a výrobních procesů,“ dodal Ing. David Palas.

Vedle mnoha jiných řečníků vystoupili na tomto fóru také zákazníci společnosti Autodesk, kteří na konkrétních příkladech ukázali, jak se úspěšně vyrovnat s hospodářskou krizí a poklesem objednávek díky využití inovativních přístupů. Jmenovitě vystoupil např. pan Ing. Pavel Hvizdoš, jednatel a výkonný ředitel Formy Tachov s.r.o., dále pak Prof. Dr. Ing. Jiří Marek, technický ředitel TOSHULIN a.s., a Ing. Karel Tuček, IS/ICT manažer společnosti AE&E CZ s.r.o. Vrcholem dne pak byla panelová diskuse, které se zúčastnili přední čeští ekonomičtí a odvětvoví odborníci v čele s Ing. Miroslavem Ševčíkem, CSc., ředitelem pražského Liberálního institutu.

O společnosti Autodesk
Autodesk je světový lídr v oblasti 2D a 3D návrhového softwaru pro výrobu, stavebnictví, média a zábavu. Od uvedení aplikace AutoCAD v roce 1982 vyvinul Autodesk nejširší portfolio špičkových řešení digitálního prototypování, která pomáhají zákazníkům prakticky zkoušet nápady ještě před jejich realizací. Společnosti žebříčku Fortune 1000 využívají nástroje Autodesku k vizualizaci, simulaci a analýze reálného fungování svých návrhů už v počátečních stádiích vývoje, což jim pomáhá šetřit čas a peníze, zvyšovat kvalitu a podporovat inovace. Další informace o společnosti Autodesk najdete na webových stránkách www.autodesk.cz nebo www.autodesk.com .

Podnikatel.cz: Chtějte údaje k dani z nemovitostí do mailu

Chtějte údaje k dani z nemovitostí do mailu

DigiZone.cz: Placené VoD a obsah zdarma

Placené VoD a obsah zdarma

120na80.cz: 5 nejčastějších mýtů o kondomech

5 nejčastějších mýtů o kondomech

Podnikatel.cz: Změny v cestovních náhradách 2017

Změny v cestovních náhradách 2017

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

DigiZone.cz: Česká televize mění schéma ČT :D

Česká televize mění schéma ČT :D

Měšec.cz: Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

DigiZone.cz: NG natáčí v Praze seriál o Einsteinovi

NG natáčí v Praze seriál o Einsteinovi

DigiZone.cz: ČT má dalšího zástupce v EBU

ČT má dalšího zástupce v EBU

120na80.cz: Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Vitalia.cz: Pamlsková vyhláška bude platit jen na základkách

Pamlsková vyhláška bude platit jen na základkách

120na80.cz: Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

DigiZone.cz: Recenze Westworld: zavraždit a...

Recenze Westworld: zavraždit a...

Podnikatel.cz: Udávání kvůli EET začalo

Udávání kvůli EET začalo

Vitalia.cz: Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

Vitalia.cz: Když přijdete o oko, přijdete na rok o řidičák

Když přijdete o oko, přijdete na rok o řidičák

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

Vitalia.cz: Pravda o přibírání na zimu

Pravda o přibírání na zimu