Hlavní navigace

Lenovo představuje blog sportovců účastnících se olympijských her v Pekingu

29. 7. 2008

[Tisková zpráva] Společnost Lenovo spustila blog sportovců trénující na letošní Olympijské hry v Pekingu jménem „Voices of the Olympic Games“. Už spuštění této stránky je historickým milníkem – je to totiž poprvé, co budou sportovci blogovat v průběhu olympiády.

Více než stovce sportovců z 25 zemí a 26 sportovních odvětví poskytla společnost Lenovo v rámci tohoto programu výpočetní techniku (především notebooky IdeaPad a další laptopy, dále i kamery). Jejich blogy najdete na adrese summergames.le­novo.com.

Lenovo je celosvětovým partnerem Olympijských her i Štafety olympijské pochodně a pro účely pořádání her v Pekingu poskytla společnost přes 30 000 kusů výpočetní techniky. Sportovcům budou v olympijské vesnici k dispozici také internetové salonky (i-Lounges), kde budou moci aktualizovat své blogy, vyřizovat poštu nebo využít internet.

Do roku 2008 mohli olympijští sportovci psát své blogy pouze do zahajovacího dne olympijských her a pokračovat až po jejich skončení. Díky změně v regulacích Mezinárodního olympijského výboru se teď sportovci mohou podělit o své zážitky i v průběhu her.

„Olympijské hry 2008 v Pekingu se ponesou v duchu Webu 2.0. Sportovci, fanoušci i televizní diváci spolu mohou komunikovat, spolupracovat,“ říká marketingový ředitel a senior vice president společnosti Lenovo Deepak Advani. „Chceme sportovcům nabídnout techniku, která je spojí s fanoušky celého světa zvědavými na konkurenci, trénink a další zážitky, které byly dosud opomíjeny. Chceme pomoci sportovcům dosáhnout jejich snů a pomáháme jim se o ty sny podělit.“

Společnost Lenovo nabídla počítače sportovcům v dubnu 2008, dala jim k dispozici notebooky IdeaPad a videokamery, aby mohli se svými příznivci sdílet informace prostřednictvím blogu. Sportovci se nemusejí smluvně zavazovat k psaní blogu a stejně tak nemusejí psát o tom, jakým způsobem techniku využívají. Někteří sportovci, například australský veslařský šampión Drew Ginn, jsou vášnivými milovníky nových technologií, jiní nikdy v minulosti blogy nepsali. Společnost Lenovo jim pomáhá začít, poskytne jim příslušné nástroje i rady.

„Díky psaní blogu se budu moci sám zamyslet nad tím, jaké to bylo připravovat se na olympiádu,“ říká Drew Ginn a dodává: „Především si uvědomím, kolik hodin dřiny, kolik přípravných závodů to celé obnášelo. Setkal jsem se s nespočtem rivalů, sportovců a kolegů, kteří mě nějak inspirovali, a můj blog je způsobem, jak se mohu o své zážitky podělit s diváky po celém světě.“

O společnosti Lenovo
Společnost Lenovo se zaměřuje na výrobu světově nejmodernějších osobních počítačů. Obchodní model společnosti Lenovo staví na modernizaci, efektivním provozu a spokojenosti zákazníků. Zaměřuje se rovněž na investice na rozvíjejících se trzích. Společnost vznikla zakoupením divize osobních počítačů IBM skupinou Lenovo Group. Nyní se věnuje vývoji, výrobě a prodeji spolehlivých, vysoce kvalitních, bezpečných a snadno použitelných technologických produktů a služeb pro zákazníky z celého světa. Hlavní výzkumná centra společnosti Lenovo se nachází v japonském Yamato, čínském Pekingu, Šanghaji a Šenzenu a v americkém Raleighu. Další informace o společnosti Lenovo jsou k dispozici na www.lenovo.com.

120na80.cz: 10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Root.cz: Google bude mít dvě varianty: pro PC a mobily

Google bude mít dvě varianty: pro PC a mobily

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Podnikatel.cz: Toto je aplikace EET. Seznamte se

Toto je aplikace EET. Seznamte se

DigiZone.cz: DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Lupa.cz: Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Podnikatel.cz: Podniky v horách a EET. Zabalí to?

Podniky v horách a EET. Zabalí to?

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Podnikatel.cz: Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety