Hlavní navigace

Lenovo představuje blog sportovců účastnících se olympijských her v Pekingu

[Tisková zpráva] Společnost Lenovo spustila blog sportovců trénující na letošní Olympijské hry v Pekingu jménem „Voices of the Olympic Games“. Už spuštění této stránky je historickým milníkem – je to totiž poprvé, co budou sportovci blogovat v průběhu olympiády.

Více než stovce sportovců z 25 zemí a 26 sportovních odvětví poskytla společnost Lenovo v rámci tohoto programu výpočetní techniku (především notebooky IdeaPad a další laptopy, dále i kamery). Jejich blogy najdete na adrese summergames.le­novo.com.

Lenovo je celosvětovým partnerem Olympijských her i Štafety olympijské pochodně a pro účely pořádání her v Pekingu poskytla společnost přes 30 000 kusů výpočetní techniky. Sportovcům budou v olympijské vesnici k dispozici také internetové salonky (i-Lounges), kde budou moci aktualizovat své blogy, vyřizovat poštu nebo využít internet.

Do roku 2008 mohli olympijští sportovci psát své blogy pouze do zahajovacího dne olympijských her a pokračovat až po jejich skončení. Díky změně v regulacích Mezinárodního olympijského výboru se teď sportovci mohou podělit o své zážitky i v průběhu her.

„Olympijské hry 2008 v Pekingu se ponesou v duchu Webu 2.0. Sportovci, fanoušci i televizní diváci spolu mohou komunikovat, spolupracovat,“ říká marketingový ředitel a senior vice president společnosti Lenovo Deepak Advani. „Chceme sportovcům nabídnout techniku, která je spojí s fanoušky celého světa zvědavými na konkurenci, trénink a další zážitky, které byly dosud opomíjeny. Chceme pomoci sportovcům dosáhnout jejich snů a pomáháme jim se o ty sny podělit.“

Společnost Lenovo nabídla počítače sportovcům v dubnu 2008, dala jim k dispozici notebooky IdeaPad a videokamery, aby mohli se svými příznivci sdílet informace prostřednictvím blogu. Sportovci se nemusejí smluvně zavazovat k psaní blogu a stejně tak nemusejí psát o tom, jakým způsobem techniku využívají. Někteří sportovci, například australský veslařský šampión Drew Ginn, jsou vášnivými milovníky nových technologií, jiní nikdy v minulosti blogy nepsali. Společnost Lenovo jim pomáhá začít, poskytne jim příslušné nástroje i rady.

„Díky psaní blogu se budu moci sám zamyslet nad tím, jaké to bylo připravovat se na olympiádu,“ říká Drew Ginn a dodává: „Především si uvědomím, kolik hodin dřiny, kolik přípravných závodů to celé obnášelo. Setkal jsem se s nespočtem rivalů, sportovců a kolegů, kteří mě nějak inspirovali, a můj blog je způsobem, jak se mohu o své zážitky podělit s diváky po celém světě.“

O společnosti Lenovo
Společnost Lenovo se zaměřuje na výrobu světově nejmodernějších osobních počítačů. Obchodní model společnosti Lenovo staví na modernizaci, efektivním provozu a spokojenosti zákazníků. Zaměřuje se rovněž na investice na rozvíjejících se trzích. Společnost vznikla zakoupením divize osobních počítačů IBM skupinou Lenovo Group. Nyní se věnuje vývoji, výrobě a prodeji spolehlivých, vysoce kvalitních, bezpečných a snadno použitelných technologických produktů a služeb pro zákazníky z celého světa. Hlavní výzkumná centra společnosti Lenovo se nachází v japonském Yamato, čínském Pekingu, Šanghaji a Šenzenu a v americkém Raleighu. Další informace o společnosti Lenovo jsou k dispozici na www.lenovo.com.

Vitalia.cz: Vychytané vály a válečky na vánoční cukroví

Vychytané vály a válečky na vánoční cukroví

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

DigiZone.cz: Recenze Westworld: zavraždit a...

Recenze Westworld: zavraždit a...

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Podnikatel.cz: Udávání kvůli EET začalo

Udávání kvůli EET začalo

Vitalia.cz: Jsou čajové sáčky toxické?

Jsou čajové sáčky toxické?

Vitalia.cz: Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Vitalia.cz: Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

Vitalia.cz: Jmenuje se Janina a žije bez cukru

Jmenuje se Janina a žije bez cukru

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

120na80.cz: Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

DigiZone.cz: Perspektivy TV v roce 1939 podle časopisu Life

Perspektivy TV v roce 1939 podle časopisu Life

DigiZone.cz: Česká televize mění schéma ČT :D

Česká televize mění schéma ČT :D

Měšec.cz: Sleva na dítě a manželku pro OSVČ je zpět. Ale..

Sleva na dítě a manželku pro OSVČ je zpět. Ale..

DigiZone.cz: Vedení ČRo: personální změny od ledna

Vedení ČRo: personální změny od ledna

Root.cz: 250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

Podnikatel.cz: Daňové úlevy s EET nestačí. Budou zdražovat

Daňové úlevy s EET nestačí. Budou zdražovat

120na80.cz: 5 nejčastějších mýtů o kondomech

5 nejčastějších mýtů o kondomech

Měšec.cz: Stavební spoření: alternativa i pro seniory

Stavební spoření: alternativa i pro seniory