Hlavní navigace

Letní dění v Casablanca INT

31. 7. 2008

[Tisková zpráva] Společnost Casablanca INT si vás dovoluje tímto newsletterem podruhé v letošním roce informovat o událostech a novinkách ve firmě a jejím oboru. Uvědomujeme si, že čas je drahý a nikomu se jej mnoho nedostává, a proto přinášíme jen pár stručných zpráv.

I v rámci našeho obchodního oddělení se vyskytují zajímavé zakázky, a proto jsme dostali v květnu příležitost poskytnout internetové připojení a zajistit internetový přenos ip-kamer pro portál iDNES při jejich jedinečné akci – 24hodinovém talk maratonu. Jednalo se o vytvoření oficiálního českého rekordu v moderování talk show. Moderátor Luboš Xaver Veselý si ke svému stolku v pražském Divadle Palace pozval postupně celkem 48 hostů. Pokus se vydařil a moderátor Veselý si tak rekord ve 24 hodinovém mluvení připsal na své konto.

CASABLANCA INT SPORTUJE

Nejen prací živ je člověk – a pro firmu to platí také, takže jsme se v červnu zúčastnili hned dvou sportovních akcí. Nejprve to bylo sehrání přátelského fotbalového utkání se společností Dial Telecom. A poté účast našeho volejbalového týmu na Beach Volleyball Cupu 2008 pořádaném společností STAR 21 pro své obchodní partnery.

SLAVIE, KARLÍN, GRAND TAXI A RYCHLÁ ŽELVA – CO MAJÍ S NÁMI SPOLEČNÉHO?

Ještě před začátkem prázdnin uzavřela naše společnost, Casablanca INT, několik smluv se zajímavými a příjemnými zákazníky. Jako první jmenujme nový fotbalový stadion Slavie v Edenu, kde jsme připojili k Internetu celý multifunkční areál a spolupracujeme i v oblasti reklamní prezentace v prostorách klubové zóny zmíněného stadionu. Dále byla podepsána smlouva na dodávku komplexních telekomunikačních služeb pro Hudební divadlo Karlín včetně marketingového partnerství v rámci kulturních akcí pro naše zákazníky. V neposlední řadě mezi tyto události patří i zřízení a provozování zákaznických call center pro společnosti Grand Taxi a Rychlá želva.

NOVÁ POSILA VE VEDENÍ SPOLEČNOSTI

Od 1. července přibyl do našeho týmu nový manažer. Na pozici technického ředitele nastoupil Michal Koláček, jehož úkolem je rozšíření služeb technického oddělení, zkvalitnění stávajících zákaznických služeb a servisní péče, rozvoj páteřní sítě a prohloubení organizace celého oddělení. Michal Koláček přišel do naší společnosti z O2 Telefónica, kde působil poslední 2 roky jako Senior Product Manager v oddělení Wholesale department.

BUDUJEME OPĚT NOVOU SERVEROVNU

V těchto dnech a týdnech je v plném proudu výstavba další, v pořadí již 7 serverovny. V souvislosti se stálou poptávkou po našich službách v oblasti serverhousingu jsme se rozhodli pro naše klienty i nově příchozí zákazníky připravit další moderní velkokapacitní serverovnu. Necelý rok od rozšíření našeho Telehouse Centra a otevření nových serverhousingových prostor jsme tak zahájili další etapu rozšíření, jehož dokončení je plánováno na III.-IV.čtvrtletí roku 2008.

NOVÁ CHLADÍCÍ JEDNOTKA

Očekávaná nová chladící jednotka dorazila na začátku týdne z Itálie a včera v časných ranních hodinách proběhla její instalace na střechu budovy Stimbuilding. Vzhledem k váze jednotky samotné – cca 4 tuny – i jejím rozměrům – 6×1,5×2,5m – probíhala instalace pomocí vrtulníku, což byl pro naše technické oddělení nelehký, ale zajímavý úkol. Fotoreportáž z této akce si můžete prohlédnout níže. Jedná se o jednotku výrobce Emerson – Liebert Hiross, typ SQH030 s chladícím výkonem 300kW, která doplní náš dosavadní systém chlazení serveroven – centrální zdroj chladu. Navýšení kapacity celého systému je nutné z důvodu výstavby dalších serverhousingových prostor. Toto zařízení, které je určeno primárně pro zálohu bude v dostatečném časovém předstihu odzkoušeno a připraveno pro chlazení nové právě budované sedmé serverovny. Chladící jednotky se pak budou navzájem střídat v provozu a zálohovat.

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

DigiZone.cz: Skylink: víkendové volné vysílání HBO

Skylink: víkendové volné vysílání HBO

Podnikatel.cz: Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Vitalia.cz: Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Root.cz: 3D tiskárny, roboti i staré počítače na LinuxDays

3D tiskárny, roboti i staré počítače na LinuxDays

Lupa.cz: IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Podnikatel.cz: První česká finta, jak lze obejít #EET

První česká finta, jak lze obejít #EET

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Root.cz: OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

Vitalia.cz: dTest vybral nejlepší indukční desku

dTest vybral nejlepší indukční desku

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

120na80.cz: Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Poporodní deprese řešte už v těhotenství