Hlavní navigace

Letošní softwarové novinky od Zoneru budou na Invexu!

6. 9. 2004

[Tisková zpráva]

Letošní softwarové novinky od Zoneru budou na Invexu!

Brno, 1. 9. 2004 – Na mezinárodním veletrhu informačních a komunikačních technologií Invex 2004 v Brně představí ZONER software, s. r. o., několik softwarových novinek ve své nabídce.

Nejvíce očekávanou novinkou mezi uživateli bude zřejmě nová verze programu pro kompletní zpracování digitálních fotografií Zoner Photo Studio 7. Pod novým názvem se skrývá pokračovatel úspěšné řady známého programu Zoner Media Explorer. Uživatelé se mohou těšit na další zajímavé nástroje, vylepšené uživatelské prostředí a rozšířené možnosti tisku. Zcela jedinečnou novinku nabídne uživatelům verze PROFESSIONAL, do níž byla integrovaná podpora technologie digitálního podpisu fotografií, která je u podobném typu programu zcela unikátní. Bez zajímavosti není ani těsnější propojení s grafickým editorem Zoner Callisto 5, který bude mít na veletrhu rovněž svoji premiéru. V něm naleznou uživatelé zejména nové nástroje pro úpravy vložených bitmapových objektů pomocí integrovaného editoru fotografií a rozšíření tiskového výstupu o dynamické tisky sestav, podobně jako v programu Zoner Photo Studio 7. Oba programy tak vytvářejí harmonický celek a zvyšují celkovou užitnou hodnotu obou produktů.

Třetí novinkou představenou na Invexu bude již dříve oznámený Zoner Photo Client 3, aplikace poskytující kompletní servis pro sestavení zakázky digitální sběrny fotografií. Klient je navržen nejen jako integrální součást programu Zoner Photo Studio, která rozšíří uživatelům tohoto programu nabídku sběren o nové zpracovatele, ale zároveň i jako nezávislá aplikace, kterou může libovolný zpracovatel využívat jako svého off-line klienta vlastní sběrny.

Hlavní expozice ZONER software, s. r. o., bude umístěna v hale V, pod číslem 79. Novinky za veletržní ceny bude možné na veletrhu zakoupit také v prodejních stáncích nakladatelství Zoner Press v hale A, stánek 49 a v hale B, stánek 53. Pro návštěvníky jsou denně připravena losování o hodnotné ceny a besedy se zajímavými hosty.

Zoner Photo Studio je původním český program, provázející uživatele celým procesem práce s digitální fotografií. Poskytuje ucelený soubor nástrojů od stažení z digitálního fotoaparátu, přes úpravy fotografií, archivaci až po nejširší tiskové možnosti mezi srovnatelnými produkty. To z tohoto programu činí jedinečného pomocníka každého uživatele digitálního fotoaparátu a skeneru. Program získal od prvního uvedení na veletrhu Invex 2002 jen v ČR několik desítek tisíc příznivců a stal se tak nejprodávanějším fotografickým software v tuzemsku. Hojně používán nasazován v oblasti průmyslu a obchodu, ale i na školách při výuce základů digitální fotografie. Vedle velkého zájmu uživatelů se program od svého uvedení těší rovněž značné přízni odborné veřejnosti a je vítězem řady testů a odborných výstav.

Zoner Callisto je grafickým editorem pro nejširší užití. Uživatelská obliba tohoto programu vyplývá z jeho snadného ovládání, blízkého i uživatelům, kteří nejsou odborníky na počítačovou grafiku. Pro tuto vlastnost se stal dosud nejrozšířenějším grafickým editorem ve školství, kde jej pro výuku základů počítačové grafiky na základních a středních školách používá více než polovina českých škol. Široké spektrum aplikací od tvorby tištěné grafiky po přípravu internetové grafiky zajistilo programu desítky tisíc příznivců v tuzemsku i zahraničí. Součástí distribuce programu je i kompletní sada více než 6 000 původních českých vektorových obrázků České kliparty a program pro tvorbu animovaných obrázků Zoner GIF Animátor 5.

Společnost ZONER software, s. r. o., je největší český producent software v oblasti digitální fotografie, grafiky, multimedií a jako poskytovatel internetových služeb souvisejících s prezentací na internetu a e-komercí. Grafické produkty ZonerDraw (Zoner Callisto) a Zoner Photo Studio byly lokalizovány do několika světových jazyků.

Kontaktní informace:

Jaromír Krejčí, obchodní manažer software pro ČR a SR, krejci@zoner.cz

Robert Sobola, ředitel divize software, sobola@zoner.cz

tel.: +420 543 257 244, www.zoner.cz

Vitalia.cz: Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

120na80.cz: Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

DigiZone.cz: Sat novinky: promo Sky 1 HD

Sat novinky: promo Sky 1 HD

Podnikatel.cz: První česká finta, jak lze obejít #EET

První česká finta, jak lze obejít #EET

DigiZone.cz: DVB-T2: problémy českých TV stanic

DVB-T2: problémy českých TV stanic

120na80.cz: Jak se pozná autista?

Jak se pozná autista?

DigiZone.cz: DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Sraz starých počítačů

Děti, to je kazeta. Sraz starých počítačů

Podnikatel.cz: Schillerová: Náklady na EET? Zatím 52 mil.

Schillerová: Náklady na EET? Zatím 52 mil.

DigiZone.cz: První den konference Radiokomunikace

První den konference Radiokomunikace

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

DigiZone.cz: Volby: nízká účast i nízký zájem o pořady

Volby: nízká účast i nízký zájem o pořady

120na80.cz: Válka s uhry. Můžete ji vyhrát

Válka s uhry. Můžete ji vyhrát

DigiZone.cz: RRTV k neodvysílání Show Jana Krause

RRTV k neodvysílání Show Jana Krause

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

120na80.cz: Zastavte akutní průjem

Zastavte akutní průjem

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Lupa.cz: Jak si vedou české sítě pro Internet věcí?

Jak si vedou české sítě pro Internet věcí?

Podnikatel.cz: Hygiena je věda, tohle ale přehnali

Hygiena je věda, tohle ale přehnali

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom