Hlavní navigace

Linksys přijal čtyři nové vedoucí pracovníky, kteří budou pomáhat při přechodu do nové fáze růstu společnosti

7. 6. 2007

[Tisková zpráva] Geraint Anderson, Craig Gledhill, Vince Hassel a Steve Silva přinášejí rozsáhlé zkušenosti s řízením a povedou expanzi a globalizaci Linksysu na poli spotřebitelských produktů a řešení pro malé podniky.

IRVINE, Kalifornie – 25. května 2007 – Linksys®, divize společnosti Cisco Systems, Inc., a vedoucí dodavatel hardwaru pro hlasovou, bezdrátovou a síťovou komunikaci určeného spotřebitelům, domácím kancelářím a malým podnikům, ohlásil nástup čtyř nových vedoucích pracovníků, kteří budou stát v čele úsilí o další růst a expanzi společnosti:

  • Geraint Anderson – viceprezident a generální manažer pro oblast poskytovatelů služeb
  • Craig Gledhill – viceprezident pro asijsko-pacifickou oblast (APAC)
  • Vince Hassel – finanční ředitel CFO (Chief Financial Officer)
  • Steve Silva – viceprezident odpovědný za oblast integrace propojené domácnosti

“Linksys překročil jednu miliardu dolarů v tržbách na trhu síťových zařízení pro domácnosti a malé podniky. Přicházejí proto vedoucí pracovníci, kteří společnost povedou do další fáze jejího růstu,“ uvedl Charles Giancarlo, viceprezident a šéf vývoje Cisco a prezident Linksys. „Schopnosti nového vedení Linksysu spolu s našimi technologickými znalostmi umožní společnosti dále rozšířit její vedoucí pozici a tržní příležitosti v našem stále více propojeném světě.“

Michael J. Pocock, viceprezident a generální manažer Linksysu, řekl: „Vítáme čtyři vynikající vedoucí pracovníky, kteří spolu s námi pozdvihnou naši vizi sítí pro domácnost a malé podniky na další úroveň. Jejich znalosti v příslušných oborech umožní Linksysu plánovat, vyvíjet a dodávat na trh produkty, které zákazníkům poskytnou novátorské a vysoce kvalitní řešení a služby.“

Geraint Anderson – viceprezident a generální manažer pro oblast poskytovatelů služeb
Od 1. čtvrtletí fiskálního roku 2008 bude Anderson pracovat ve švýcarské Ženevě, kde bude podléhat viceprezidentovi a generálnímu manažerovi Michaelu J. Pocockovi a bude zodpovědný za všechny aspekty činnosti Linksysu spojené s operátory fixních, kabelových a mobilních linek po celém světě. Bude dohlížet na celosvětový prodej a vývoj produktů pro poskytovatele služeb s cílem realizovat produktovou strategii Linksysu pro spotřebitele a malou kancelář přes prodejní kanály těchto poskytovatelů tak, aby se Linksys stal jejich partnerem v oblasti řešení pro propojenou domácnost a propojenou kancelář.

Geraint Anderson má dvacetiletou praxi v budování obchodních vazeb s poskytovateli služeb. Posledních osm let pracoval ve společnosti Cisco. Předtím působil ve firmě Pirelli Photonics v Miláně.

Craig Gledhill, viceprezident pro asijsko-pacifickou oblast Ve své nové pozici se Gledhill bude věnovat strategii, řízení a expanzi Linksysu v asijsko-pacifické oblasti. Jeho prvořadým cílem bude maximalizovat růstové příležitosti na trzích produktů pro spotřebitele a malé podniky a budovat pro Linksys pozici prémiové značky v oblasti. Gledhill nastoupil do Linksysu s více než šestnáctiletými zkušenostmi v IT odvětví. Posledních devět let přitom strávil v mnoha vedoucích pozicích ve společnosti Cisco v Austrálii, Singapuru a Bruneji. Před rokem 1988 Glenhill pracoval v různých technologických firmách, jako Solutions, Lanier a Harris Lanier. Gledhill má kancelář v Singapuru a podléhá Rodu Kellerovi, viceprezidentovi Linksysu pro globální prodej. Vince Hassel, CFO

Hassel povede finanční oddělení Linksysu. Bude odpovědný za globální finanční plánování, analýzu a reporting tržeb, mezinárodní daňové strategie a implementace, obstarávání zdrojů a interní audit. Hassel přináší také více než šestnáctileté zkušenosti s finančním účetnictvím. Před nástupem do Linksys zastával různé vedoucí pozice ve společnosti Flextronics. Ještě předtím působil ve firmách Multilayer Technology, Inc., pobočce Flextronics International, Sony Electronics a Noble Broadcast Group. Bude mít kancelář v ústředí Linksysu v kalifornském Irvine, kde bude podléhat Robertu Taccinimu, viceprezidentu Cisco odpovědnému za finance.

Steve Silva – viceprezident odpovědný za oblast integrace propojené domácnosti
Steve Silva bude dohlížet na rozvoj vize propojené domácnosti, tržní a integrační strategii všech produktů a služeb od společností Cisco, Linksys a Scientific Atlanta ve vazbě na nadcházející uvedení firemních řešení pro propojenou domácnost. Ve spolupráci s podnikovými jednotkami, technologickými divizemi a výkonným managementem Cisco, Linksys a Scientific Atlanta bude dohlížet na integraci, soulad a realizaci jednotné a soudržné strategie propojené domácnosti v rámci celé společnosti.

Za 23 let své práce v odvětví kabelových služeb Silva prosazoval mnoho dnes běžně dostupných technologií a služeb včetně širokopásmových služeb, Video On-Demand a interaktivních programových nabídek. Asistoval při uvádění nových zařízení, jako byly digitální set-top boxy, DVR a kabelové modemy, interaktivní aplikace a nová síťová řešení včetně All Digital Simulcast, Switched Video a IPTV.

Před nástupem do Linksysu pracoval Silva ve společnostech Comcast Corporation, Charter Communications a U. S. Computer. Zároveň seděl v několika správních radách a účastnil se práce v mnoha asociacích odvětví kabelových služeb, jako CableLabs, Society of Cable Telecommunications Engineers (SCTE) a Cable and Telecommunications Association for Marketing (CTAM).

Také Silva bude mít kancelář v ústředí Linksysu v kalifornském Irvine, kde bude podléhat viceprezidentovi a generálnímu manažerovi Michaelu J. Pocockovi.

120na80.cz: Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Root.cz: 3D tiskárny, roboti i staré počítače na LinuxDays

3D tiskárny, roboti i staré počítače na LinuxDays

Vitalia.cz: Co obsahuje jablko: Slupka je nejbohatší, neloupejte ji

Co obsahuje jablko: Slupka je nejbohatší, neloupejte ji

Vitalia.cz: Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

DigiZone.cz: Satelitní operátoři mají svou asociaci

Satelitní operátoři mají svou asociaci

Podnikatel.cz: Podniky v horách a EET. Zabalí to?

Podniky v horách a EET. Zabalí to?

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Vitalia.cz: Rybí tuk bez odéru

Rybí tuk bez odéru

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Podnikatel.cz: Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

Vitalia.cz: Za nás žádná hyperaktivita nebyla…

Za nás žádná hyperaktivita nebyla…

Root.cz: OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

120na80.cz: Sem vás dají, když budete v karanténě

Sem vás dají, když budete v karanténě

Lupa.cz: Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Vitalia.cz: dTest vybral nejlepší indukční desku

dTest vybral nejlepší indukční desku

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety