Hlavní navigace

LogicaCMG bude provozovat mobilní služby na platformě Sun Java Enterprise System

7. 10. 2004

[Tisková zpráva]

LogicaCMG bude provozovat mobilní služby na platformě Sun Java Enterprise System

LogicaCMG si vybrala Sun Java Enterprise System jako infrastrukturní software pro svá bezdrátová řešení

Londýn, Velká Británie – 1. září 2004, Praha – 6. října 2004 – Společnost Sun Microsystems (Nasdaq: SUNW) oznámila, že LogicaCMG (LSE:LOG; Euronext: LOG), významný mezinárodní poskytovatel IT služeb a bezdrátových telekomunikačních řešení, vybrala Sun Java Enterprise System jako preferovaný infrastrukturní software pro rostoucí řadu svých bezdrátových datových služeb a řešení bezdrátového zasílání zpráv. LogicaCMG bude implementovat celou řadu komponent systému Java Enterprise System, což jí umožní nabídnout operátorům širší řadu služeb a dále odlišit svá řešení hlasové pošty, videozpráv a streamingu videa škálovatelností a konkurenceschop­nou cenou.

Java Enterprise System je otevřený, na standardech založený softwarový systém, který přináší soubor špičkových služeb pro podnikové sítě jako jediný integrovaný celek, s předvídatelným cyklem uvádění nových verzí. Java Enterprise System představuje základ softwarové strategie Sunu.

Java Enterprise System pomůže společnosti LogicaCMG rozšířit portfolio řešení pro zasílání zpráv LogicaCMG uOne™, jež zahrnuje plně vybavený, vysoce škálovatelný systém hlasové pošty, jednotné zasílání zpráv a videoslužby pro bezdrátové, pevné a širokopásmové sítě. Java Enterprise System přinese zákazníkům společnosti LogicaCMG podstatné výhody včetně vyšší kapacity pro posílání zpráv, nižších nákladů, lepšího zabezpečení a vyšší propustnosti zpráv za sekundu.

„Společnosti LogicaCMG a Sun vybudovaly pevný vztah, který stojí na spolupráci a inovaci. Naším společným cílem je poskytovat zákazníkům spolehlivé bezdrátové a mobilní služby. Implementace platformy Sun Java Enterprise System nám pomůže dodávat řešení pro zasílání zpráv, jaká naši klienti požadují, s výhodou jednoduchého a dostupného licenčního modelu který Sun vyvinul. Sun Java Enterprise System nám umožňuje dodávat podnikovým zákazníkům prvotřídní bezdrátová řešení s vyšší rychlostí, frekvencí a zabezpečením,“ řekl Chris McDermott, generální ředitel společnosti LogicaCMG pro telekomunikace.

„Java Enterprise System poskytuje společnosti LogicaCMG nejlépe integrovaný infrastrukturní software na současném trhu s konkurences­chopnou cenou,“ řekl John Loiacono, výkonný viceprezident společnosti Sun Microsystems pro software. „Společnost LogicaCMG Wireless Networks je dalším příkladem zákazníka, který má zájem zjednodušit provozovanou technologii i obchodní model nákupu a údržby softwaru. Java Enterprise System je jednoduchý, integrovaný a stojí jen zlomek současných nákladů společnosti LogicaCMG.“

O Java Enterprise System

Seriózní software v jednoduchém provedení. V řešení Java Enterprise System jsou dokonale integrovány špičkové služby pro podnikové sítě, které potřebuje každá organizace pro úspěšné budování a provoz rozhodujících podnikových aplikací. Tento úplný, na standardech založený, softwarový systém se dodává jako integrované řešení s předvídatelným cyklem nových verzí a za dostupnou cenu. Jednoduchý cenový model – 100 dolarů na zaměstnance ročně (doporučená cena v USA) – umožňuje managementu soustředit se na efektivní využívání informačních technologií pro dosažení podnikatelských cílů. Sdílené síťové služby systému Java Enterprise System poskytují následující funkčnost: webové a aplikační služby, služby síťových identit, portálové služby, služby pro komunikaci a spolupráci, služby dostupnosti a komplexní bezpečnostní služby. Další informace o řešení Java Enterprise System najdete na adrese:

http://www.sun­.com/software/ja­vaenterprisesys­tem.

O společnosti LogicaCMG

LogicaCMG je významný mezinárodní poskytovatel IT služeb a bezdrátových telekomunikačních řešení. Klientům na různých trzích, včetně telekomunikací, finančních služeb, energetiky a distribučních sítí, průmyslu, distribuce, dopravy a veřejné správy, poskytuje služby správy a poradenství v oblasti informačních technologií, systémové integrace a outsourcingu. Společnost, která vznikla v prosinci 2002 fůzí společností Logica a CMG, zaměstnává zhruba 20 000 lidí ve 34 zemích a má téměř čtyřicetileté zkušenosti s poskytováním IT služeb. Ústředí společnosti LogicaCMG je v Evropě a její akcie jsou kótovány na burzách v Londýně a Amsterdamu (LSE: LOG; Euronext: LOG). Další informace jsou k dispozici na webu www.logicacmg.com.

O společnosti Sun Microsystems, Inc.

Od svého vzniku v roce 1982 prosazovala společnost jedinečnou vizi „The Network Is The Computer™“ („Síť je počítačem“), která vynesla Sun Microsystems Inc. (Nasdaq: SUNW) na čelní místo mezi poskytovateli výkonného hardwaru, softwaru a služeb pro provoz internetu a umožnila společnostem po celém světě zmnohonásobit rozsah podnikání. Sun působí ve více než 100 zemích světa. Více informací naleznete na adrese http://sun.com.

Sun, Sun Microsystems, logo Sun a The Network Is The Computer jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky společnosti Sun Microsystems, Inc. ve Spojených státech a dalších zemích.

PR Kontakt:

Petr Ryvola
Marketing Manager
Sun Microsystems Czech, s.r.o.
Tel.: +420 233 009 509
E-mail: petr.ryvola@sun.com
http://www.sun.cz

Root.cz: Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Vitalia.cz: Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

DigiZone.cz: Skylink: víkendové volné vysílání HBO

Skylink: víkendové volné vysílání HBO

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Podnikatel.cz: Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Vitalia.cz: dTest vybral nejlepší indukční desku

dTest vybral nejlepší indukční desku

Měšec.cz: Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Root.cz: Chrome už nebude žroutem paměti

Chrome už nebude žroutem paměti

Root.cz: Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka