Hlavní navigace

Logitech představuje myš speciálně navrženou pro použití v obývacím pokoji

27. 1. 2011

[Tisková zpráva] Díky bezdrátové myši Logitech Wireless Mouse M515 je ovládání počítače snadné i z pohovky

FREMONT, Kalifornie — 21. ledna 2011 — Společnost Logitech (SIX: LOGN) (NASDAQ: LOGI) dnes představila bezdrátovou myš Logitech® Wireless Mouse M515, která nabízí snadnou navigaci i na měkkém povrchu – například z vaší pohovky, postele nebo polštáře. Pro myš Logitech Wireless Mouse M515 je charakteristická uzavřená spodní část krytu, díky čemuž je pohyb myši po tkanině hladký a bezproblémový, a dále čidlo doteku ruky, které zajišťuje, že myš bude aktivní pouze v okamžiku, kdy si to přejete.

„Miliony lidí mají dnes k televizoru připojený počítač a myš M515 byla navržena s cílem naplnit potřeby tohoto specifického způsobu použití,“ řekl Jiří Beneš ze společnosti Logitech. „Protože technologie se vyvíjejí a souběžně se proměňují i zvyky a chování spotřebitelů, společnost Logitech vyvíjí polohovací zařízení, která umožní snadnější ovládání a přístup ke všemu, co lidé rádi používají v digitálním světě.“

Myš Logitech Wireless Mouse M515 je vybavena čidlem doteku ruky, takže se aktivuje pouze tehdy, když ji uchopíte – je aktivní ve chvíli, kdy si to přejete, a jinak zůstává v režimu spánku. Spodní část myši je uzavřená – aby drobné části tkanin nezanášely otvor snímacího senzoru – a vy tak máte plnou kontrolu nad pohybem kurzoru bez ohledu na to, na jakém povrchu myš používáte. Speciální povrchová úprava spodní části ulehčuje klouzání myši po pohovce (a přikrývkách, polštářcích, přehozech, kobercích), ale i na deskách stolů.

Kromě toho je myš M515 vybavena mechanismem pro hyper rychlé rolování, označovaným jako Logitech® Hyper-Fast Scrolling, a vy tak můžete snadno prolétnout dlouhé blogy nebo diskuse na sociálních sítích. A když budete potřebovat jemnější a přesnější kontrolu nad kurzorem, stačí přepnout do režimu posunu po jednotlivých krocích otočení rolovacího kolečka.

Nejnovější myš společnosti Logitech navíc nabízí výdrž ba­terie až dva roky a šetří vám tak čas i peníze, jinak spojené s nutností baterie často měnit. A jistě oceníte miniaturní bezdrátový přijímač Logitech® Unifying, který je tak malý, že jej můžete ponechat připojený v notebooku a pustit jej z hlavy (tzv. „plug-and-forget“). Protože přijímač zůstává připojený v USB portu vašeho notebooku, je mnohem méně pravděpodobné, že byste jej mohli ztratit, a poskytuje vám spolehlivé spojení, při němž nedochází prakticky k žádným výpadkům nebo zpoždění. Nadto k tomuto přijímači můžete snadno připojit další myš nebo klávesnici kompatibilní s technologií Unifying.

Cena a dostupnost

Očekává se, že bezdrátová  myš Logitech Wireless Mouse M515 bude v Evropě k dostání počátkem dubna za doporučenou maloobchodní cenu 1 450 Kč. Další informace můžete získat na adrese www.logitech.com­

O společnosti Logitech

Logitech je předním světovým výrobcem produktů, které spojují svět lidí a digitálních technologií. Hardware a software společnosti Logitech podporuje nejrůznější počítačové, komunikační a zábavní platformy a přináší vyšší kvalitu při ovládání počítače, poslechu hudby, sledování filmů, hraní her, využívání sociálních sítí, audiovizuální komunikaci přes internet, v oblasti bezpečnostních video systémů a při ovládání zařízení pro domácí zábavu. Společnost Logitech International byla založena v roce 1981 a je registrována ve Švýcarsku; její akcie se obchodují na švýcarské burze SIX (LOGN) a na americké burze Nasdaq Global Select Market (LOGI).
Root.cz: Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Vitalia.cz: Pane doktore, je to akutní!

Pane doktore, je to akutní!

DigiZone.cz: DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Lupa.cz: Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Měšec.cz: Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Root.cz: Chrome už nebude žroutem paměti

Chrome už nebude žroutem paměti

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

DigiZone.cz: Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Podnikatel.cz: Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

120na80.cz: 10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček