Hlavní navigace

Logos se stal distributorem hardwarových a softwarových produktů společnosti Nokia pro podniková řešení

24. 8. 2007

[Tisková zpráva] Praha, 23. srpna 2007 – Konzultační a technologická společnost Logos se stala autorizovaným smluvním distributorem enterprise produktů společnosti Nokia pro Českou a Slovenskou republiku. Logos bude distribuovat hardwarové produkty Nokia pro oblast IT bezpečnosti a IP telefonie. Zabezpečí také prodeje softwarových produktů Nokia Intellisync Mobile Suite pro synchronizaci dat a správu mobilních zařízení.

„Logos tímto počinem značně rozšířil své obchodní aktivity zejména v oblasti telekomunikací. Vidíme ale také obrovskou příležitost podpořit a rozšířit obchodní aktivity například ve sféře středních a velkých podniků,“ vysvětlil Pavel Šťovíček, předseda představenstva konzultační a technologické společnosti Logos.

Pro firemní sítě různých velikostí bude nabízet Logos řadu produktů společnosti Nokia, které slouží k zajištění spolehlivé firemní komunikace. Jedná se o hardwarové komponenty z oblasti bezpečnosti jako jsou zařízení typu firewall a zařízení pro správu VPN – Virtual Private Network – s vlastním bezpečnostním operačním systémem Nokia Platform. Dále jde o produkty z oblasti IP telefonie, které slouží pro bezpečné telefonování prostřednictvím internetu a které pomáhají firmám výrazně snižovat komunikační náklady. Třetí skupinou produktů jsou softwarové platformy Nokia Intellisync Mobile Suite pro zajištění synchronizace podnikové elektronické pošty, datových souborů a mobilních aplikací. Součástí produktové skupiny je i software pro dálkovou správu firemních telefonů.

Spolupráce společností Logos a Nokia je opravdu dlouhodobá,“ řekl Igor Šmerda, manažer zodpovědný za vývoj a prodej mobilních produktů ve společnosti Logos. „Jejich softwarové produkty jsou součástí našich řešení pro sdílení elektronické pošty v mobilních telefonech, které jsou úspěšně provozovány u našich a zahraničních mobilních operátorů a v řadě velkých podniků. Logos v podstatě implementoval synchronizační software Nokia Intellisync do prostředí mobilního operátora jako první společnost na světě – jednalo se Eurotel Office Connector,“ dodal Šmerda.

Začátek distribuce a prodeje Business produktů od společnosti Nokia je plánován již od září 2007. „Společný zájem je jasný. Zásadně podpořit distribuci našich enterprise produktů v v Česku a na Slovensku prostřednictvím silného partnera, který má zkušenosti zejména z realizace firemních telekomunikačních řešení,“ uvedl Jan Černo, manažer společnosti Nokia zodpovědný za oblast Nokia for Business.

Logos se bude při distribuci produktů Nokia zaměřovat na ITC společnosti, které je potřebují pro firemní telekomunikační řešení. Zapojování mobilních telefonů do firemních počítačových sítí je současný rostoucí trend, ve kterém má společnost Nokia hlavní slovo.

„Rozšíření naší spolupráce o hardwarové a softwarové produkty od společnosti Nokia je tak logickým krokem, který umožní zvětšit rozsah působnosti společnosti Logos v oblasti telekomunikačních řešení,“ dodává Pavel Šťovíček, předseda představenstva konzultační a technologické společnosti Logos.

DigiZone.cz: Závěrečné shrnutí Radiokomunikace 2016

Závěrečné shrnutí Radiokomunikace 2016

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

120na80.cz: 10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Měšec.cz: Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Měšec.cz: ČNB: ERB bank není solventní

ČNB: ERB bank není solventní

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

DigiZone.cz: DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

Podnikatel.cz: Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Vitalia.cz: Jakákoli změna znaménka varuje

Jakákoli změna znaménka varuje

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Root.cz: Chrome už nebude žroutem paměti

Chrome už nebude žroutem paměti

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce