Hlavní navigace

Macromedia ohlašuje Contribute 3

[Tisková zpráva]

Macromedia ohlašuje Contribute 3

Olomouc, 9. 8. 2004 – Nové verze populárního programu pro snadné publikování dokumentů na webu přináší mnoho nových funkcí, podporu technologie FlashPaper 2 a napojení na nový publikační systém firmy Macromedia.

Sdílení informací na webu nebo vnitropodnikovém intranetu je pro každou organizaci velkým přínosem, ale možnost jejich publikování byla vyhrazena většinou jenom několika málo profesionálním, technicky zaměřeným uživatelům. Velmi mnoho informací zbytečně zůstává ukryto na lokálních počítačích nebo serverech jenom proto, že běžní uživatelé nemají čas studovat složité publikační systémy a internetové technologie. Proto v poslední době značně zesílila poptávka po snadno použitelném, ale netechnicky orientovaném systému, který by publikování dokumentů na webu zpřístupnil co nejširším vrstvám uživatelů. Právě tento problém řeší nová verze programu Macromedia Contribute 3.

San Francisco, 19. července 2004 – společnost Macromedia Inc. dnes ohlásila uvedení nové verze programu Macromedia Contribute. Contribute je zaměřen zejména na netechnicky orientované uživatele, kteří chtějí upravovat a publikovat na webu své dokumenty stejně snadno jako například v textovém editoru. Nová verze Contribute přináší zejména lepší editační nástroje, vylepšenou podporu kaskádových stylů, rozšířenou kontrolu a správu publikování dokumentů a také robustnější systém administrace včetně přímé integrace s profesionálním editorem Macromedia Dreamweaver. Contribute 3 je také klíčovou součástí Macromedia Web Publishing System – nově ohlášené platformy firmy Macromedia pro webové publikování. Další informace o tomto produktu najdete v samostatné tiskové zprávě.

Contribute se za velmi krátkou dobu stal jedním z nejprodávanějších produktů firmy Macromedia. Již přes více než 200.000 uživatelů z řad škol, státních institucí a firem na celém světě používá tento program pro publikování a aktualizování dokumentů na svých webech a intranetech. Na rozdíl od většiny systémů pro správu obsahu není nutné Contribute 3 složitě nastavovat a je schopen editovat jakoukoliv stávající HTML stránku. Správci sítě nyní mohou snadno definovat přístupová a publikační práva pro jednotlivé osoby, ve větších organizacích lze navíc využít přímé napojení na systémy pro správu uživatelů (LDAP a Active Directory). Macromedia Contribute 3 tak dává prakticky všem pracovníkům možnost publikovat a aktualizovat dokumenty na webu, aniž organizace ztratí nad publikačním procesem kontrolu.

Macromedia Contribute 3 obsahuje oproti předchozí verzi desítky nový či vylepšených funkcí a nástrojů. Jedná se zejména o plnou podporu kaskádových stylů (CSS2), integrované nástroje pro úpravu grafiky, technologii Flash Paper 2 (viz. separátní tisková zpráva) pro automatickou konverzi nejrůznějších dokumentů do formátu Macromedia Flash (swf) nebo Adobe PDF a integraci s programy Microsoft Office. Administrátoři ocení zejména přepracované jádro programu, vycházející z Macromedia Dreamweaveru MX 2004, podporu protokolu WebDAV, standardizované nástroje pro návrh webových stránek a také možnost editovat HTML kód z Contribute v externím HTML editoru ještě před jeho publikováním na webu. Vylepšena byla také celková rychlost programu a jeho propojení s ostatními aplikacemi firma Macromedia.

Upgrady Contribute 3 budou obsahovat také jednouživatelskou licenci pro Contribute Publishing Sevices – nový serverovou komponentu, dodávanou jinak standardně v rámci platformy Macromedia Web Publishing System. Contribute Publishing Sevices lze snadno a rychle instalovat na počítačích s operačním systémem Windows, Linux a Unix nebo v prostředí aplikačních serverů na bázi J2EE.

Contribute 3 bude v ČR dostupný koncem srpna 2004 za cenu okolo 4 900 Kč bez DPH. K dispozici budou také volně dostupné zkušební verze, které jsou funkční po dobu 30 dnů od instalace. Další informace o programu Macromedia Contribute 3 najdete na www.macromedi­a.com/go/c3i.

Digital Media s.r.o., Hamerská, 779 00 Olomouc, tel.: 585 227 272, fax: 585 436 737
web: www.digitalme­dia.cz/macrome­dia, e-mail: press@digital­media.cz

DigiZone.cz: Sat novinky: Je tu Sky Sport News HD

Sat novinky: Je tu Sky Sport News HD

Měšec.cz: Jak levně odeslat balík přímo z domu?

Jak levně odeslat balík přímo z domu?

Vitalia.cz: Potvrzeno: Pobyt v lese je skvělý na imunitu

Potvrzeno: Pobyt v lese je skvělý na imunitu

DigiZone.cz: Zdeněk Gerlický: nový ředitel nangu.tv

Zdeněk Gerlický: nový ředitel nangu.tv

Podnikatel.cz: Změny v daních z příjmů pro podnikatele

Změny v daních z příjmů pro podnikatele

Vitalia.cz: Nejlepší obranou při nachlazení je útok

Nejlepší obranou při nachlazení je útok

Root.cz: Kamery Sony se dají ovládnout na dálku

Kamery Sony se dají ovládnout na dálku

120na80.cz: Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

Root.cz: Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Měšec.cz: Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Podnikatel.cz: Vládu obejde, kvůli EET rovnou do sněmovny

Vládu obejde, kvůli EET rovnou do sněmovny

Podnikatel.cz: Udávání kvůli EET začalo

Udávání kvůli EET začalo

Podnikatel.cz: Daňové úlevy s EET nestačí. Budou zdražovat

Daňové úlevy s EET nestačí. Budou zdražovat

Root.cz: Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

120na80.cz: Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

Root.cz: 250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Lupa.cz: Teletext je „internetem hipsterů“

Teletext je „internetem hipsterů“

Vitalia.cz: Analýza letáků: Na co lákají do prodejen?

Analýza letáků: Na co lákají do prodejen?