Hlavní navigace

Mediální skupina MAFRA a vydavatelství Petit Press se spojují

9. 3. 2009

[Tisková zpráva] Vydavatelství Petit Press, vydavatel deníku SME, bude mít nového akcionáře. Media Group Rheinische Post, která vlastní v České republice mediální skupinu MAFRA a mimo jiné vydává deník Mladá fronta DNES, se stane vlastníkem 50 % akcií vydavatelství Petit Press, a.s. Transakci ještě musí schválit Antimonopolní úřad SR. Druhý akcionář vydavatelství Prvá slovenská investičná skupina, a.s, zůstává nezměněný.

Skupina Media Group Rheinische Post se dohodla na koupi akcií s německou vydavatelskou skupinou Verlagsgruppe Passau, která byla přítomna na slovenském trhu od roku 1998. V návaznosti na to nabývá Verlagsgruppe Passau menšinový podíl (20%) Media Group Rheinische Post na českém vydavatelství VLTAVA-LABE-PRESS, a.s. Tím se stává Verlagsgruppe Passau do budoucna jediným akcionářem společnosti VLTAVA-LABE-PRESS, a.s. „Verlagsgruppe Passau se chce více soustředit na svoje aktivity v Polsku a České republice, proto opouští po více než deseti letech Slovensko," uvedl představitel VGP Roland Rager.

Petit Press je druhým největším slovenským vydavatelstvím, do jeho portfolia patří deníky SME, Új Szó, Korzár a síť regionálních týdeníků MY a Echo s celkovým nákladem více než 500 000 výtisků. Stejně tak je i provozovatelem nejnavštěvova­nějšího zpravodajského serveru www.sme.sk s více než milionem unikátních návštěvníků měsíčně.

O akvizici informoval předseda představenstva Alexej Fulmek: „Tento krok je přirozený, protože kultury a hodnoty obou společností jsou velmi blízké. Pozice a historie obou titulů je taktéž velmi podobná,“ uvedl Alexej Fulmek. „Vedoucí pozice Mladé fronty DNES v České republice a deníku SME na Slovensku v segmentu seriózního tisku poskytuje oběma titulům možnost užší spolupráce s množstvím synergických efektů.“

Rheinische Post Media Group je německým vydavatelstvím, které existuje od roku 1946. Zaměstnává více než 3 700 zaměstnanců a roční obrat dosahuje takřka 500 mil. eur. Nejvýznamnějším titulem této skupiny v Německu je deník Rheinische Post se 400 000 prodanými výtisky. Skupina podniká taktéž v oblasti elektronických médií, logistiky a tisku. V Čechách vlastní mediální skupinu MAFRA. „Velmi se těšíme na to, že internacionalizace našich aktivit se silnými partnery prostřednictvím vstupu na Slovensko nás může dále pohánět kupředu,“ říká Dr. Karl Hans Arnold, jednatel a spoluvlastník skupiny Media Group Rheinische Post a předseda představenstva mediální skupiny MAFRA.

Mediální skupina MAFRA sdružuje pod svou střechou produkty ze všech oblastí mediálního trhu. Vlajkovou lodí je seriózní deník Mladá fronta DNES, druhým deníkem ve skupině jsou Lidové noviny a dále bezplatný deník Metro. Zpravodajské portfolio doplňují zpravodajský portál iDNES.cz a server Lidovky.cz. Do skupiny patří i dvě pražská rádia – Expresradio 90,3 FM a rádio Classic FM, hudebně-společenský časopis Filter a hudební televize Óčko.

Vydavatelská skupina Verlagsgruppe Passau (VGP) podniká vedle svých kmenových aktivit v Německu (deník „Passauer Neue Presse“) také v České republice (VLP) a Polsku (Polskapresse). Je zejména vydavatelem řady lokálních a regionálních deníků a týdeníků, provozuje internetové portály a 12 tiskáren. Skupina má více než 4 000 zaměstnanců a realizuje obrat ve výši 300 mil. eur.

VLTAVA-LABE-PRESS, a.s. (VLP) je největší vydavatelství regionálních deníků a týdeníků v České republice – vydává přes sto regionálních titulů – a jedním z nejvýznamnějších zdrojů zpravodajství na českém internetu. VLP je také majoritním vlastníkem společnosti ASTROSAT, spol. s r.o., která kromě televizních titulů TV magazín, TV Star a TV mini vydává rovněž společenský časopis Glanc a časopis ChefGurmán.

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Měšec.cz: ČNB: ERB bank není solventní

ČNB: ERB bank není solventní

Měšec.cz: Povinné ručení podle najetých kilometrů

Povinné ručení podle najetých kilometrů

DigiZone.cz: Je tu nový formát programatické reklamy

Je tu nový formát programatické reklamy

Podnikatel.cz: Hygiena je věda, tohle ale přehnali

Hygiena je věda, tohle ale přehnali

Měšec.cz: Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P
MarketVoice

Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P

Root.cz: OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Vitalia.cz: Za nás žádná hyperaktivita nebyla…

Za nás žádná hyperaktivita nebyla…

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Vitalia.cz: Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Vitalia.cz: Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Měšec.cz: Když krachuje banka

Když krachuje banka

Podnikatel.cz: Schillerová: Náklady na EET? Zatím 52 mil.

Schillerová: Náklady na EET? Zatím 52 mil.

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Měšec.cz: Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?