Hlavní navigace

Manažerský tým D-Link rozšiřuje své aktivity ve východní Evropě

[Tisková zpráva] André Pasternak se bude starat o B2B obchod a Mike Lange o zákaznickou podporu i ve východoevropském regionu

Praha, 13. ledna 2011 – D-Link, přední výrobce síťových a komunikačních řešení, restrukturalizoval svoji organizaci ve východní Evropě. Jako součást tohoto procesu rozšířila společnost působnost manažerského týmu pro střední Evropu také na region východní Evropy.

 

Mike Lange převezme s okamžitou platností pozici ředitele služeb pro zákazníky, rozvoje obchodu a marketingu produktů pro D-Link Central & Eastern Europe. André Pasternak si v D-Link Central & Eastern Europe zachová svoje postavení ředitele pro B2B prodej. Jednu ze svých předchozích funkcí, a to vedoucího partnerského prodeje pro Německo, Rakousko a Švýcarsko, pak předá Thomasi Krausovi, který měl předtím na starosti rozvoj vztahů s klíčovými zákazníky ve Švýcarsku a rovněž v jižním a východním Německu.

 

Lange i Pasternak převzali odpovědnost za nové oblasti na trzích východní Evropy již v červnu 2010. V té době došlo také k restrukturalizaci poboček D-Linku ve střední a východní Evropě a jmenování Thomase von Barosse viceprezidentem pro tuto oblast. Aktuální opatření mají za cíl vytvoření standardizované struktury obchodních jednotek v obou regionech. Tato strategie se zaměřuje především na úspěšný rozvoj segmentu B2B a program nepřímého prodeje. Za vedení České republiky, Slovenska a Bulharska z pozice Country Manager je stále odpovědný Aleš Pícl a v tomto směru nedochází k žádnému přesunu pravomocí.  

 

„Mike Lange a André Pasternak jsou ostřílenými manažery, jejichž rozsáhlých zkušeností D-Link již po mnoho let využívá,“ zdůrazňuje Thomas von Baross, generální ředitel D-Link (Deutschland) GmbH a viceprezident pro střední a východní Evropu. „Díky jejich know-how jsme v minulosti vyvinuli a zavedli úspěšné metody pro nepřímý prodej a zákaznickou podporu v Německu, Rakousku a Švýcarsku. Tyto osvědčené postupy znovu s výhodou využíváme a přizpůsobujeme je východoevropským trhům. To nám umožní spoléhat se na stabilní partnerskou strukturu, nabízet komplexní služby a rozšiřovat naši pozici na trhu B2B.“

 

Víceúrovňová  struktura nepřímého prodeje na východoevropských trzích

Podobně jako struktura nepřímého prodeje ve středoevropském regionu D-Linku (Německo, Rakousko, Švýcarsko), byla pod taktovkou vedoucího prodeje André Pasternaka rozšířena koncem roku 2010 struktura B2B prodejů také ve východní Evropě (Polsko, Česká republika, Slovensko, Bulharsko, Rumunsko, Maďarsko). Přitom byl zaveden také odstupňovaný partnerský program. Tento program podporuje specializované prodejce a systémové integrátory pomocí služeb, které jsou šity na míru požadavkům specifických prodejních kanálů, ať už jde o malé a střední IT resellery nebo konzultační firmy z oboru IT. Nedílnou součástí optimální správy partnerských aktivit je efektivní řízení prodeje. K tomu budou použity CRM a POS informační systémy, které již byly vyvinuty a nasazeny pro D-Link Central Europe. Jako odměna za loajalitu dosavadních partnerů a také pobídka pro rozšíření partnerské sítě byl na konci roku 2010 rozšířen do východní Evropy exkluzivní bonusový program „D-Link Business Energizer“, který Česká republika zavedla mezi prvními zeměmi. Specializovaní prodejci pak budou moci těžit z rozsáhlých školicích a informačních služeb a také atraktivních cen bez ohledu na zemi, kde působí.

 

Rozšířené  portfolio služeb pro segment nepřímého prodeje

Spolu s opatřeními na rozšíření par­tnerské sítě po­siluje D-Link neustále také rozvoj nabídek a podpůrných služeb ve východní Evropě. Mike Lange proto dostal na starost úspěšné zavedení standardizovaných cenových modelů a obchodních podmínek a také vývoj rozšířených balíčků služeb DAS (D-Link Advanced Services), které budou založeny na podpůrných strukturách ve střední Evropě. Mezi ně patří například centralizované řízení technické podpory. D-Link využívá jako součást svých předprodejních a poprodejních služeb také vzájemné spolupráce poboček. Techničtí pracovníci D-Linku jsou navzájem propojeni přes virtuální platformu a sdílejí svoje rozsáhlé znalosti a zkušenosti. Výsledkem je, že regiony střední i východní Evropy mohou čerpat z této mezinárodní studnice informací, aniž by byly omezovány geografickými bariérami.

 
 

Pro více informací  o společnosti D-Link, prosím, navštivte www.dlink.cz nebo www.facebook.com/dlin­kcz.

Lupa.cz: Co se dá měřit přes Internet věcí

Co se dá měřit přes Internet věcí

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Vitalia.cz: Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Podnikatel.cz: Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Vitalia.cz: Jsou čajové sáčky toxické?

Jsou čajové sáčky toxické?

Podnikatel.cz: EET: Totálně nezvládli metodologii projektu

EET: Totálně nezvládli metodologii projektu

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

Vitalia.cz: Zeleninové jogurty prý budou hit

Zeleninové jogurty prý budou hit

120na80.cz: Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

DigiZone.cz: NG natáčí v Praze seriál o Einsteinovi

NG natáčí v Praze seriál o Einsteinovi

Vitalia.cz: Nahradí sluch, ale zvuk je zcela jiný

Nahradí sluch, ale zvuk je zcela jiný

Vitalia.cz: Když přijdete o oko, přijdete na rok o řidičák

Když přijdete o oko, přijdete na rok o řidičák

Vitalia.cz: Dáte si jahody s plísní?

Dáte si jahody s plísní?

Podnikatel.cz: Udávání kvůli EET začalo

Udávání kvůli EET začalo

Vitalia.cz: Pravda o přibírání na zimu

Pravda o přibírání na zimu

Měšec.cz: Za palivo zaplatíte mobilem (TEST)

Za palivo zaplatíte mobilem (TEST)

Podnikatel.cz: Alza.cz má StreetShop. Mall.cz více výdejních míst

Alza.cz má StreetShop. Mall.cz více výdejních míst

Podnikatel.cz: Vládu obejde, kvůli EET rovnou do sněmovny

Vládu obejde, kvůli EET rovnou do sněmovny

Podnikatel.cz: 3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?