Hlavní navigace

Manažerský vortál nebo portál Directors.cz?

29. 10. 2009

[Tisková zpráva] Chybičky či překlepy se můžou při psaní vloudit každému. Nejčastěji vznikají z nepozornosti, při rychlém psaní textu a následným stiskem špatné klávesy, nebo několika kláves v nesprávném pořadí.

Praha/Brno, 29. října 2009. „Textové chyby se bohužel stávají, a proto jsme rádi, když nás naši zákazníci upozorňují na všechny překlepy, které jsem sami přehlédli. V takovém případě vždy poděkujeme za upozornění a označený text na našem webu www.directors.cz následně projde korekturami“, říká Jan Bartůšek, zodpovědný za technickou podporu webu Directors. „V poslední době to ale vypadá, že naši pracovníci odpovědní za obsah webu tvrdošíjně odmítají opravit překlep u slova vortál“, dodává Jan Bartůšek. Je ale slovo „vortál" opravdu překlepem slova portál, nebo se jedná o širší neznalost tohoto slova?

Necháme-li rozhodnutí o správnosti slova „vortál“ na textovém editoru, toto slovo by jistě překlepem bylo. Ptáme-li se lidí ve svém okolí (i těch, kteří vysedávají denně hodiny na internetu), myslí si, že se přeslechli a že se mluví o portálech, nebo nechápavě kroutí hlavou a říkají, že o vortálech nikdy neslyšeli. Přesto není slovo vortál překlepem, ale složenina slov „vertikální“ a „portál“.

Začněme ale u slova portál. To vychází z latinského slova porta, což znamená brána. Je tedy zřejmé, že internetový portál slouží jako brána do světa internetu a plní funkci jakéhosi internetového rozcestníku, který přináší široké „horizontální“ spektrum informací.

Postupem času se začaly rozvíjet cíleněji profilované portály poskytující „vertikální“ informace z jednoho oboru. Takzvané vertikální portály – zkráceně tedy vortály, které se zabývají pouze určitou problematikou do hloubky a jsou velice cenným zdrojem specifických informací.

„Typickým případem je manažerský vortál Directors.cz , který se specializuje na vzdělávání v oblasti managementu“, říká Jan Bartůšek. Je pochopitelné, že hloubku informací v oblasti managementu může plně zajistit pouze specializovaná vzdělávací instituce. Zde musí být pilířem skuteční experti na dané odvětví. Důležité je nejen zajistit on-line prodej a distribuci studijních materiálů, provoz technicky náročného software a hardware, průběžnou organizaci a řízení studia, ale také zajistit vysokou úroveň a komplexnost studijních materiálů a servisu, který zahrnuje poradenství nejen při průběhu vlastního studia, ale při volbě a sestavování vlastního studijního programu.

O Directors
Manažerský vortál Directors.cz je vzdělávací projekt, který dokonale naplňuje ideu distančního vzdělávání v oblasti managementu. Jen studenti zde rozhodují co, kdy, kde a jakým tempem se budou učit! Vlastní studium probíhá spuštěním lekce přímo v internetovém prohlížeči – tedy on-line. V dnešní době je takový způsob vzdělávání velmi efektivní a těší se stoupající popularitě studentů, protože respektuje jejich časové možnosti a umožňuje jim vydělávat peníze i v době studia. Pro tento záměr se ne náhodou zvolil název Directors (ředitelé). Studenti se zde vžívají do pozice ředitelů firem tak, že se jim po vystudování zjednoduší přístup k jejich budoucí či současné manažerské práci. Slovo Directors navíc v sobě skrývá hříčku – slovo direct. Pomocí internetového vortálu Directors lze totiž studovat přímo (direct) po síti, kdekoliv a kdykoliv 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a to formou případových studií. Obě slova „directors a direct“ tak plně vyjadřují co a jakým způsobem se zde nabízí.

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

DigiZone.cz: Skylink: víkendové volné vysílání HBO

Skylink: víkendové volné vysílání HBO

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Root.cz: Chrome už nebude žroutem paměti

Chrome už nebude žroutem paměti

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Měšec.cz: Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Vitalia.cz: Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

120na80.cz: Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz