Hlavní navigace

Máte chuť pořádně se zakousnout do jablka? Vlastníte iPhone a chcete se naučit programovat mobilní aplikace pro tento fenomén?

29. 4. 2010

[Tisková zpráva] Počítačová škola GOPAS připravila nový kurz – „Vývoj mobilních aplikací na platformě iPhone“

Praha, 28. dubna 2010 – Počítačová škola GOPAS, která je největší počítačovou školou a zároveň jediným autorizovaným školicím centrem Apple v České republice, připravila pro uživatele nový kurz Apple – Vývoj mobilních aplikací na platformě iPhone. Tento kurz je určený pro všechny vývojáře, kteří chtějí začít s vytvářením aplikací pro platformu Apple iPhone a iPod Touch. V kurzu se seznámí se základními koncepty rozhraní Cocoa Touch, vývojovým prostředím Xcode a dalšími technologiemi k vývoji moderních aplikací pro iPhone, ale i pro MacOS X.

Bližší informace o tomto kurzu najdete na webové stránce společnosti GOPAS: http://www.go­pas.cz/kurzy/A­PIP100

„Platforma Mac OS X od společnosti Apple nabízí velmi zajímavou alternativu pro velkou skupinu uživatelů, kteří vyžadují spolehlivost a stabilitu v každé situaci. Trendy posledních let i v České republice jednoznačně poukazují na to, že stoupá počet uživatelů osobních počítačů, kteří přecházejí z jiných platforem (Windows, Linux) na platformu Mac OS X. Právě pro tuto skupinu uživatelů nabízíme certifikovaný výukový program,“ říká Luboš Höher – Apple Certified Trainer společnosti GOPAS.

iPhone je ve svém segmentu chytrých mobilních telefonů dlouhodobě velmi úspěšný. To je jasný důkaz inovativního přístupu společnosti Apple jako lídra nejen v designu, ale i v tvorbě nových technologií. Základními znaky iPhone jsou multi-touch uživatelské rozhraní, integrace se službami iTunes a MobileMe, lákavý design a jednoduchost používání. Za úspěchem iPhone nezaostává ani jeho sourozenec iPod Touch, který úspešně konkuruje mobilním hracím konzolím jako Sony, PSP a Nintendo DSi.

„Brzy i u nás přibyde do rodiny produktů Apple dlouho očekávaný tablet s názvem iPad, který bude kompatibilní s aplikacemi iPhone / iPod Touch. Uživatelé mají momentálně celosvetově k dispozici cca 180 000 mobilních aplikací, přičemž jejich počet stále stoupá. Více než 80 % z celkového počtu mobilních aplikací uvedených na trh v roce 2009 bylo určeno pro platformu iPhone / iPod Touch. Uvedená fakta byla pro nás impulzem k tomu, abychom připravili a nabídli profesionální tréning pro vývojáře mobilních aplikací,“ dodává Luboš Höher.

Vstupními požadavky na dvoudenní kurz jsou znalost prostředí Mac OS X a iPhone. V kurzu se naučíte pracovat v prostředí Xcode, seznámíte se s koncepty rozhraní Cocoa Touch na programování grafických interaktívních aplikací, ale i se základy Objective-C.

O společnosti GOPAS, a. s.
Počítačová škola GOPAS, a. s., zahájila činnost v roce 1992. Soustředila se výhradně na vzdělávání v oboru výpočetní techniky a manažerských dovedností. Důsledným dodržováním této dlouhodobé strategie se společnost vypracovala mezi nejuznávanější firmy v oboru. Díky své specializaci si vytvořila podmínky pro skutečně partnerské vztahy nejen se zákazníky z řad uživatelů, ale umožnilo jí to rovněž spolupráci s předními dodavateli výpočetní techniky a systémovými integrátory.

Počítačová škola GOPAS je držitelem nejvyšších dosažitelných autorizací v oblasti vzdělávání firem Microsoft (Microsoft Gold Certified Partner for Learning Solutions), Oracle (OAEC), IBM (IBM Business partner) pro kurzy Lotus Notes, Sun Microsystems (Authorized Education Center), Adobe (Authorised Training Partner), Corel (Training partner), SCO (SCO AEC) a Software602 (Autorizované školicí středisko).

Počítačová škola GOPAS je také autorizovaným testovacím střediskem firem Thomson Prometric (Prometric APTC) a VUE (Virtual University Enterprises), akreditovaným testovacím střediskem pro ECDL (European Computer Driving Licence), testovacím střediskem pro získání certifikátů Microsoft Office Specialist, dále je členem CompTIA, SPIS (Sdružení pro informační společnost) a AIVD (Asociace institucí vzdělávání dospělých). Firma GOPAS provozuje celkem tři počítačové školy, a to v Praze, Brně a Bratislavě, o celkové kapacitě 36 počítačových učeben. V současné době tvoří tuto firmu 60 zaměstnanců a zhruba 70 stálých externích konzultantů a lektorů. O kvalitách poskytovaných služeb svědčí také získaný certifikát ISO 9001 a akreditace MŠMT pro rekvalifikace.

Vitalia.cz: To není kašel! Správná diagnóza zachrání život

To není kašel! Správná diagnóza zachrání život

Vitalia.cz: Pravda o přibírání na zimu

Pravda o přibírání na zimu

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

DigiZone.cz: Mňam TV splnila slib a odešla z DVB-T

Mňam TV splnila slib a odešla z DVB-T

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

DigiZone.cz: Milan Kruml: procházka TV historií

Milan Kruml: procházka TV historií

Podnikatel.cz: Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Lupa.cz: Avast po spojení s AVG propustí 700 lidí

Avast po spojení s AVG propustí 700 lidí

Lupa.cz: Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

Podnikatel.cz: Na poslední chvíli šokuje vyjímkami v EET

Na poslední chvíli šokuje vyjímkami v EET

Podnikatel.cz: EET zvládneme, budou horší zákony

EET zvládneme, budou horší zákony

Vitalia.cz: Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Vitalia.cz: Manželka je bio, ale na sex moc není

Manželka je bio, ale na sex moc není

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Vitalia.cz: Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Podnikatel.cz: Pozor, pojišťovny mění čísla účtů

Pozor, pojišťovny mění čísla účtů

Měšec.cz: Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph