Hlavní navigace

Mediafax pro Android nabídne zdarma desítky zpráv denně

7. 1. 2011

[Tisková zpráva] Aktuální informace z domova, politiky, zahraničí, ekonomiky, kultury, sportu a krimi přináší speciální bezplatná aplikace pro operační systém Android, kterou právě pouští jako první v ČR společnost Mediafax. Díky ní si zpravodajství Mediafaxu majitelé Android smartphonů přečtou přímo na svém mobilním zařízení.

          Praha, 7. ledna 2011 – Aktuální informace z domova, politiky, zahraničí, ekonomiky, kultury a sportu. K tomu navíc porci nejdůležitějších zpráv z oblasti krimi. To vše mohou mít zájemci díky tiskové agentuře Mediafax vždy po ruce, ať jsou kdekoliv. Umožní jim to speciální bezplatná aplikace pro operační systém Android, kterou spouští jako první v České republice společnost Mediafax. Díky ní si majitelé smartphonů přečtou denně zdarma přímo na svém mobilním zařízení desítky původních zpráv. „Být informován je jedním z klíčových úkolů naší agentury. Proto je mobilní verze Mediafaxu logickým krokem v naší expanzi na trhu v České republice,“ uvedl jednatel společnosti Martin Švehlák. 

          „Android je v současnosti nejpopulárnější operační systém pro mobilní telefony, především díky své otevřenosti a progresivnosti. Telefony s Androidem dokážou takřka cokoliv. Zákazníci rovněž velmi vítají vývoj nových verzí systému a možnost bezplatného upgradu," tvrdí Luboš Srb, šéfredaktor odborného serveru Mobilizujeme.cz. Podle něj by Android mohl již letos přeskočit v ČR stále nejpopulárnější Symbian. Tento operační systém se může navíc pochlubit rozsáhlým portálem Android Market, na němž je ke stažení více než 100 000 aplikací, her a zábavného obsahu. Jednou z bezplatných se nyní stává také zpravodajství agentury Mediafax.

          Aplikaci Mediafax pro Android si mohou bezplatně nainstalovat majitelé  mobilních zařízení s operačním systémem Android, verzí 1.6 až 2.x. Její ovládání je jednoduché a intuitivní, každá z osmi záložek představuje konkrétní sekci zpravodajství. Po spuštění zobrazí aplikace souhrn (náhled) zpravodajství podle data vydání ze všech kategorií, po kliknutí na konkrétní záložku se zobrazí obsah celé sekce zpráv dané kategorie. Konkrétní zprávu čtenář otevře kliknutím přímo na ni. Tím se mu zobrazí celý text včetně případných fotografií a obrázků. Po umístění na plochu usnadní zástupce aplikace orientaci v záplavě informací zobrazením náhledů několika nejnovějších zpráv. Nastavení aplikace umožňuje zvolit si vlastní interval automatické aktualizace. Zprávu, která čtenáře zaujme, může uživatel aplikace Android snadno přeposlat pomocí jednoho tlačítka jako SMS, nebo ji zveřejnit v profilu na některé ze tří největších sociálních sítí (Facebook, MySpace a Twitter).

          Zdrojem dat pro aplikaci je webový portál www.mediafax.cz, respektive jím generovaný RSS feed. Server Mediafax.cz denně zveřejní průměrně 70 zpráv. Široký tým zkušených redaktorek a redaktorů tiskové agentury Mediafax pokrývá všechny důležité události, které se dějí v celé České republice. Přináší nestranné informace z politiky a informuje o událostech v regionech. Krimi rubrika nabízí informace o dopravě, nehodách, soudních případech, vyšetřování a pátrání. Ekonomická redakce se zaměřuje na domácí i zahraniční ekonomické zpravodajství. Objektivní informace ze všech oblastí zahraničního zpravodajství přináší tým zahraničních reportérů. Agentura vydává i seriózní informace o událostech v české i světové kultuře a nejrychlejší informace o klíčových událostech ve sportu.

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

120na80.cz: Válka s uhry. Můžete ji vyhrát

Válka s uhry. Můžete ji vyhrát

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Vitalia.cz: Přírodní pomoc při angíně

Přírodní pomoc při angíně

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

120na80.cz: Sem vás dají, když budete v karanténě

Sem vás dají, když budete v karanténě

Podnikatel.cz: Hygiena je věda, tohle ale přehnali

Hygiena je věda, tohle ale přehnali

DigiZone.cz: DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

120na80.cz: 10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Podnikatel.cz: EET od prosince. Už máte autentizační údaje?

EET od prosince. Už máte autentizační údaje?

DigiZone.cz: DVB-T2: ČRa a přechodová síť 12

DVB-T2: ČRa a přechodová síť 12

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

Měšec.cz: Povinné ručení podle najetých kilometrů

Povinné ručení podle najetých kilometrů

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze