Hlavní navigace

Microsoft představil Office 365, novou generaci cloudového řešení pro firmy

20. 10. 2010

[Tisková zpráva] Poprvé v historii začne Microsoft firmám nabízet ve formě služby i desktopovou sadu Office

Praha, 20. října 2010 – Společnost Microsoft představila Office 365, novou generaci hostovaného cloud řešení pro firmy připravovanou k uvedení na trh pro příští rok. Součástí řešení Microsoft Office 365 budou hostované verze produktů Microsoft SharePoint Online, Microsoft Exchange Online, Microsoft Lync Online a nově i nejnovější sady Microsoft Office 2010 dostupné formou služby jako desktopový software. Uživatelům z malých a středních firem i velkých společností a organizací umožní snadno a bezpečně spolupracovat s ostatními odkudkoliv a s využitím téměř jakéhokoliv zařízení.

„Microsoft Office 365 přinese v jediné hostované cloud službě to nejlepší, co v oblasti řešení zaměřených na business produktivitu nabízíme. Menší firmy získají přístup k softwaru a službám, jejichž výhod zatím mohly využívat jen největší společnosti. Velké organizace budou moci snížit své náklady a přitom mít k dispozici vždy nejnovější nástroje a služby. Díky Microsoft Office 365 se budou moci uživatelé plně soustředit na svou práci, zatímco my a partneři se postaráme o zajištění všech potřebných technologií formou hostingu a technické podpory,“ říká Aleš Růžička, manažer divize Information Worker ve společnosti Microsoft.

Řešení Microsoft Office 365 bude dostupné v různých variantách. Například živnostníci a malé firmy do 25 zaměstnanců získají za cenu asi 130 Kč za uživatele a měsíc přístup k Office Web Apps, Exchange Online, SharePoint Online, Lync Online a webovou stránku. „Pro malé firmy bude Office 365 ideální startovní čárou, protože zahrnuje všechny funkce, které do začátků potřebují. Hned první den podnikání mohou mít k dispozici stejné nástroje, jako velcí hráči na trhu,“ vysvětluje Rob Nichols, šéf grafické firmy Allovus Design, který byl při vývoji Microsoft Office 365 členem poradní skupiny zákazníků.

Rovněž středním a velkým firmám či státním organizacím nabídne Microsoft Office 365 více variant možností. Například samotná služba e-mailu bude dostupná za přibližně 45 Kč za uživatele a měsíc. Existující zákazníci řešení Business Productivity Online Suite získají za stejnou cenu jako dosud, tedy 220 Kč za uživatele a měsíc, inovované verze SharePoint Online, Exchange Online a Lync Online, nové nástroje pro administraci nebo možnost snadnějšího a bezpečnějšího sdílení obsahu s partnery.

Střední a velcí zákazníci si budou moci nově pořídit za přibližně 550 Kč za uživatele a měsíc také rozšířenou variantu služby, která bude vedle všech funkcí Exchange, SharePoint a Lync Online obsahovat i desktopovou kancelářskou sadu Office Professional Plus. Součástí všech variant řešení Office 365 budou i nástroje pro řízení a správu, garantovaná dostupnost služeb nebo technická podpora uživatelů.

Hostované cloud řešení Microsoft Office 365, které se nyní začíná v beta verzi testovat u vybraných zákazníků, bude dostupné v České republice v průběhu příštího roku. Později v roce 2011 bude ještě rozšířeno o řešení Microsoft Dynamics CRM Online. Na příští rok se připravuje rovněž verze zaměřená na vzdělávací instituce, která poskytne všechny potřebné technologie pro komunikaci a spolupráci také studentům a zaměstnancům škol.

O společnosti Microsoft
Společnost Microsoft (nasdaq „MSFT“) byla založena v roce 1975 a je světovým lídrem v poskytování softwaru, služeb a řešení, které pomáhají lidem a firmám po celém světě plně realizovat jejich potenciál.

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

DigiZone.cz: DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

DigiZone.cz: Philips nabídne více TV s DVB-T2/HEVC

Philips nabídne více TV s DVB-T2/HEVC

Lupa.cz: Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

DigiZone.cz: Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

120na80.cz: 10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Podnikatel.cz: Toto je aplikace EET. Seznamte se

Toto je aplikace EET. Seznamte se

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Root.cz: Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?