Hlavní navigace

Microsoft zahájil prodej Windows Vista zákazníkům po celém světě

30. 1. 2007

[Tisková zpráva] Přípravy na nejvýznamnější uvedení nových produktů v historii společnosti Microsoft vyvrcholily 30. ledna zahájením volného prodeje Windows Vista a systému Microsoft Office 2007. Od dnešního dne jsou Windows Vista a Microsoft Office 2007 dostupné ve více než 70 zemích světa v celkem 18 jazykových verzích. Česká verze Windows Vista bude dostupná 1. března; Microsoft Office systém 2007 si mohou čeští zákazníci pořídit od 7. února. Do konce roku 2007 plánuje Microsoft rozšíření počtu podporovaných jazyků na 99. Microsoft dnešní den vnímá jako oslavu jedinečné spolupráce se svými zákazníky a partnery, kteří se podíleli na zahájení nového počítačového věku, v němž je práce s počítačem snazší, bezpečnější a příjemnější.

„Windows Vista a Microsoft Office 2007 změní způsob, jakým lidé pracují a baví se.“ říká Bill Gates, předseda představenstva společnosti Microsoft. „Osobní počítač se stal nedílnou součástí života necelé miliardy lidí po celém světě. Miliony z nich nám pomohly při vývoji a testování těchto produktů. Windows Vista a Microsoft Office 2007 díky jejich přispění přesně odpovídají skutečným potřebám uživatelů.“

Nový počítačový věk
Windows Vista a nejnovější verze systému Microsoft Office přinášejí dramatickou proměnu uživatelského rozhraní. To je nyní nejen vizuálně atraktivní, ale také přehlednější a jednodušší. Intuitivní nástroje umožňují uživatelům snadno vytvářet a sdílet dokumenty, fotografie, hudbu či video a hrát počítačové hry s přáteli přes internet.

Windows Vista přinášejí nespočet forem zábavy – od televize přes počítačové hry až po sledování a tvorbu hudby a filmů. Zpříjemňují a obohacují také komunikaci s přáteli a kolegy. Nová uživatelská rozhraní zvyšují produktivitu a usnadňují práci. Pomáhají tak domácím uživatelům i zákazníkům z malých společností rychle a bez námahy vytvářet profesionálně vypadající dokumenty bez ohledu na to, zda jde o obchodní plán nebo svatební oznámení. Windows Vista a systém Microsoft Office 2007 budou i nadále vylepšovat přístup k informacím prostřednictvím nových nástrojů, jež usnadňují vyhledávání důležitých informací ve zprávách elektronické pošty, obrázcích i multimediálních souborech na pevném disku počítače, optických discích, USB zařízeních a internetu.

Nové verze Windows a Microsoft Office nabízejí rozšířené možnosti v oblasti ochrany soukromí a zajištění většího bezpečí pro děti. Rodiče získávají nástroje pro nastavení možností využívání internetu a sledování chování dětí při práci na počítači. Několik klepnutí myší ve Windows Vista umožní rodičům rozhodnout, které webové stránky, televizní programy a hry jsou pro jejich děti vhodné, a zakázat přístup k obsahu, který neodpovídá věku jejich potomků.

Výrazně posílena byla bezpečnost nových Windows a systému Microsoft Office 2007. Nástroj Windows Defender chrání uživatele před ztrátou citlivých dat, podvodnými webovými stránkami a jinými hrozbami. Další funkce pomáhají chránit soukromé informace. Například nástroj Kontrola dokumentů ze sady Microsoft Office 2007 usnadňuje odstranění všech citlivých informací obsažených v dokumentech. Při sdílení dokumentů tak nedojde k prozrazení nežádoucích údajů.

„Windows Vista a Microsoft Office 2007 jsou nejlepší Windows a nejlepší Office všech dob,“ vítá zahájení prodeje Steve Ballmer, výkonný ředitel společnosti Microsoft. „Vizuální efekty jsou ohromné, orientace v prostředí přímočará a intuitivní. Nové funkce uživatelům usnadňují zabezpečení PC a dat a chrání děti před online nebezpečím. Windows Vista a Office 2007 spolu navíc spolupracují tak, že uživatelům umožní dokončit každý den více práce.“

DigiZone.cz: Test set-top boxu s „DVB-T2ověřeno“

Test set-top boxu s „DVB-T2ověřeno“

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Vitalia.cz: Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Podnikatel.cz: První česká finta, jak lze obejít #EET

První česká finta, jak lze obejít #EET

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

Měšec.cz: Když krachuje banka

Když krachuje banka

Vitalia.cz: Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Víc než polovina lidí je moc silná v pase

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Vitalia.cz: Za nás žádná hyperaktivita nebyla…

Za nás žádná hyperaktivita nebyla…

Root.cz: OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

120na80.cz: Sem vás dají, když budete v karanténě

Sem vás dají, když budete v karanténě

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

120na80.cz: Neplivejte pecky z vína

Neplivejte pecky z vína

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu