Hlavní navigace

Motorola modernizuje maloobchodní dodávkový řetězec španělského pivovaru Heineken

17. 5. 2007

[Tisková zpráva] Heineken España snižuje ztrátu dat o 98% a zvyšuje efektivitu dodávkového řetězce díky mobilním terminálům Motorola MC9000

Praha 16. května 2007 – Společnost Motorola, Inc. (NYSE: MOT), Enterprise Mobility Business, vedoucí poskytovatel služeb a řešení v oblasti podnikové mobility, oznamuje, že přední španělský pivovar a výrobce a distributor alkoholických i nealkoholických nápojů Heineken España si vybral její odolné mobilní terminály pro modernizaci svého maloobchodního dodávkového řetězce a pro zvýšení provozní efektivnosti. Od zavedení mobilních terminálů Motorola MC9000 se v Heinekenu snížil výskyt ztráty dat o 98 %, což umožňuje společnosti rychleji reagovat na měnící se požadavky zákazníků.

Heineken España začal používat mobilní terminály od společnosti Motorola jako součást modernizace centralizované IT platformy v rámci celé skupiny, která slouží provozním jednotkám jako jsou Heineken, Cruzcampo, Amstel a Legado de Yuste. Mobilní terminály MC9000 využívají obchodní zástupci Heinekenu a jeho místní distribuční společnosti namísto nemoderních přenosných zařízení, která způsobovala datové nesrovnalosti, ztrátu informací a prodlevy v automatizovaném maloobchodním dodávkovém řetězci.

„Nové přenosné terminály Motorola zajišťují přenos dat do a z našeho centrálního systému v rámci zcela transparentního procesu, který je díky technologii Bluetooth integrované do terminálů rychlejší než kdykoliv předtím,“ uvedl Victor García, manažer pro informační systémy v Servicios Integrales a Horeca (SIH), IT skupině pro Heineken España. „Celkově jsme s našimi novými mobilními terminály velmi spokojeni. Překročily naše očekávání a poskytují celou řadu funkcionalit, které zefektivňují postupy našeho dodávkového řetězce a zlepšují provozní efektivitu.“

Mobilní terminály Motorola MC9000 využívají operační systém Microsoft® Windows® Mobile, což Heinekenu zajišťuje jednodušší vývoj aplikací a podporu. Nová platforma totiž umožňuje jednoduchou integraci a přenos dat mezi terminály a záložním systémem, což představuje významné zlepšení oproti předchozímu řešení založenému na DOSu.

„Naše stará přenosná zařízení byla založena na operačním systému MS-DOS, který zpomaloval, poškozoval a ztěžoval přenos dat mezi našimi obchodními zástupci a záložními systémy. Docházelo ke značnému plýtvání času,“ dodal Garcia. “Náš prodejní tým nám sdělil, že bylo velmi složité a frustrující vytvářet a udržovat spojení s přenosnými tiskárnami při používání infračervené technologie na starých přenosných zařízeních. Motorola nám nabídla snadno použitelné řešení, které se zabývá těmito problémy a je schopné vydržet úskalí každodenního použití bez ústupků ohledně funkčnosti.“

Motorola společně se svým implementačním partnerem Telynet byli doporučeni společností Getronics a vybráni na základě kompetitivního posouzení dostupných zařízení, a to včetně modernizované verze původního zařízení Heinekenu.

„Vybrali jsme si mobilní terminály MC9000, protože nám nabídly nesrovnatelné výhody ohledně kapacity, snadného použití a odolnosti. Ta pro nás byla obzvláště důležitá vzhledem k tomu, že naši obchodní zástupci využívají terminály na svých cestách každý den. Byla proto potřeba, aby zařízení fungovala spolehlivě bez poruch nebo chyb,“ řekl Garcia.

Telynet vyvinul pro nové terminály prodejní aplikaci a integroval ji do ostatních firemních systémů Heinekenu. Dosud byly přitom nové mobilní terminály rozmístěny na 200 ze 300 dodávkových tras, které závisí na SIH. Společnost očekává, že v krátké době začne používat nové terminály MC9000 i na zbývajících trasách.

Motorola, Enteprise Mobility Business byla vytvořena po integraci společnosti Symbol Technologies Inc. do Networks & Enterprise divize společnosti Motorola.

DigiZone.cz: Mňam TV splnila slib a odešla z DVB-T

Mňam TV splnila slib a odešla z DVB-T

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

120na80.cz: Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Vitalia.cz: Vláknina: Rozpustná, nebo nerozpustná?

Vláknina: Rozpustná, nebo nerozpustná?

Měšec.cz: Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

Podnikatel.cz: EET zvládneme, budou horší zákony

EET zvládneme, budou horší zákony

Lupa.cz: Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Podnikatel.cz: Pozor, pojišťovny mění čísla účtů

Pozor, pojišťovny mění čísla účtů

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

DigiZone.cz: Milan Kruml: procházka TV historií

Milan Kruml: procházka TV historií

Lupa.cz: Google měl výpadek, nejel Gmail ani YouTube

Google měl výpadek, nejel Gmail ani YouTube

Vitalia.cz: Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Lupa.cz: Avast po spojení s AVG propustí 700 lidí

Avast po spojení s AVG propustí 700 lidí

Vitalia.cz: Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

Podnikatel.cz: Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

120na80.cz: Bojíte se encefalitidy?

Bojíte se encefalitidy?

120na80.cz: Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Podnikatel.cz: 3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?