Hlavní navigace

Motorola modernizuje maloobchodní dodávkový řetězec španělského pivovaru Heineken

17. 5. 2007

[Tisková zpráva] Heineken España snižuje ztrátu dat o 98% a zvyšuje efektivitu dodávkového řetězce díky mobilním terminálům Motorola MC9000

Praha 16. května 2007 – Společnost Motorola, Inc. (NYSE: MOT), Enterprise Mobility Business, vedoucí poskytovatel služeb a řešení v oblasti podnikové mobility, oznamuje, že přední španělský pivovar a výrobce a distributor alkoholických i nealkoholických nápojů Heineken España si vybral její odolné mobilní terminály pro modernizaci svého maloobchodního dodávkového řetězce a pro zvýšení provozní efektivnosti. Od zavedení mobilních terminálů Motorola MC9000 se v Heinekenu snížil výskyt ztráty dat o 98 %, což umožňuje společnosti rychleji reagovat na měnící se požadavky zákazníků.

Heineken España začal používat mobilní terminály od společnosti Motorola jako součást modernizace centralizované IT platformy v rámci celé skupiny, která slouží provozním jednotkám jako jsou Heineken, Cruzcampo, Amstel a Legado de Yuste. Mobilní terminály MC9000 využívají obchodní zástupci Heinekenu a jeho místní distribuční společnosti namísto nemoderních přenosných zařízení, která způsobovala datové nesrovnalosti, ztrátu informací a prodlevy v automatizovaném maloobchodním dodávkovém řetězci.

„Nové přenosné terminály Motorola zajišťují přenos dat do a z našeho centrálního systému v rámci zcela transparentního procesu, který je díky technologii Bluetooth integrované do terminálů rychlejší než kdykoliv předtím,“ uvedl Victor García, manažer pro informační systémy v Servicios Integrales a Horeca (SIH), IT skupině pro Heineken España. „Celkově jsme s našimi novými mobilními terminály velmi spokojeni. Překročily naše očekávání a poskytují celou řadu funkcionalit, které zefektivňují postupy našeho dodávkového řetězce a zlepšují provozní efektivitu.“

Mobilní terminály Motorola MC9000 využívají operační systém Microsoft® Windows® Mobile, což Heinekenu zajišťuje jednodušší vývoj aplikací a podporu. Nová platforma totiž umožňuje jednoduchou integraci a přenos dat mezi terminály a záložním systémem, což představuje významné zlepšení oproti předchozímu řešení založenému na DOSu.

„Naše stará přenosná zařízení byla založena na operačním systému MS-DOS, který zpomaloval, poškozoval a ztěžoval přenos dat mezi našimi obchodními zástupci a záložními systémy. Docházelo ke značnému plýtvání času,“ dodal Garcia. “Náš prodejní tým nám sdělil, že bylo velmi složité a frustrující vytvářet a udržovat spojení s přenosnými tiskárnami při používání infračervené technologie na starých přenosných zařízeních. Motorola nám nabídla snadno použitelné řešení, které se zabývá těmito problémy a je schopné vydržet úskalí každodenního použití bez ústupků ohledně funkčnosti.“

Motorola společně se svým implementačním partnerem Telynet byli doporučeni společností Getronics a vybráni na základě kompetitivního posouzení dostupných zařízení, a to včetně modernizované verze původního zařízení Heinekenu.

„Vybrali jsme si mobilní terminály MC9000, protože nám nabídly nesrovnatelné výhody ohledně kapacity, snadného použití a odolnosti. Ta pro nás byla obzvláště důležitá vzhledem k tomu, že naši obchodní zástupci využívají terminály na svých cestách každý den. Byla proto potřeba, aby zařízení fungovala spolehlivě bez poruch nebo chyb,“ řekl Garcia.

Telynet vyvinul pro nové terminály prodejní aplikaci a integroval ji do ostatních firemních systémů Heinekenu. Dosud byly přitom nové mobilní terminály rozmístěny na 200 ze 300 dodávkových tras, které závisí na SIH. Společnost očekává, že v krátké době začne používat nové terminály MC9000 i na zbývajících trasách.

Motorola, Enteprise Mobility Business byla vytvořena po integraci společnosti Symbol Technologies Inc. do Networks & Enterprise divize společnosti Motorola.

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

DigiZone.cz: DVB-T2: ČRa a přechodová síť 12

DVB-T2: ČRa a přechodová síť 12

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

120na80.cz: Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Podnikatel.cz: Toto je aplikace EET. Seznamte se

Toto je aplikace EET. Seznamte se

Podnikatel.cz: Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Měšec.cz: Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

120na80.cz: 10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

Root.cz: Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Vitalia.cz: dTest vybral nejlepší indukční desku

dTest vybral nejlepší indukční desku

Lupa.cz: Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém