Hlavní navigace

Motorola představuje inovativní řešení pro testování bezpečnosti vzdálených bezdrátových LAN sítí

3. 9. 2009

[Tisková zpráva] První komplexní řešení pro hodnocení zranitelnosti bezdrátových sítí pomáhá ochraňovat sítě před vnějšími hrozbami, snižuje náklady na konzultace s třetími stranami a zajišťuje soulad s právními normami spolu s reportingem

Praha 2. září 2009 – Společnost Motorola Enterprise Mobility, vedoucí poskytovatel služeb a řešení v oblasti podnikové mobility, uvádí na trh řešení Motorola AirDefense Wireless Vulnerability Assessment, patentovanou technologii pro bezpečnost bezdrátových sítí, která je zaměřená na proaktivní hodnocení bezpečnostního stavu bezdrátových sítí. Toto inovativní řešení poskytuje zcela novou metodu pro zabezpečení bezdrátových sítí proti ohrožení ze strany reálného světa díky tomu, že představuje aktivní bezdrátové testování, které je schopné ohodnotit každý instalovaný bezdrátový přístupový bod. Vzhledem k tomuto revolučnímu přístupu umožňuje řešení Wireless Vulnerability Assessment IT správcům na dálku najít a zajistit zranitelná místa ve svých sítích. Automatizuje také reporting nutný pro soulad s právními normami, což zákazníkům pomáhá snižovat operační náklady, zefektivnit reporting a zvýšit odolnost svých bezdrátových sítí.

„Je to smutné, ale je pravdou, že hrozby proti bezdrátovým LAN systémům se vyvíjejí stejně rychle jako bezdrátové a systémové technologie, které jsou jejich základem,” říká Craig Mathias, ředitel konzultační společnosti pro bezdrátové a mobilní technologie Farpoint Group. „Je jasné, že s tím, jak bezdrátové LAN sítě přebírají stále větší roli v důležitých podnikových, vládních a komerčních aplikacích, jsou pro jejich dlouhodobé úspěšné fungování naprosto nezbytné inovativní, finančně nenáročné techniky na proaktivní a efektivní detekci, analýzu a nápravu celé řady ohrožení sítě. A proto je toto oznámení tak zajímavé a vzrušující. Řešení společnosti Motorola AirDefense Wireless Vulnerability Assessment přináší inteligenci a automatizaci, které jsou nutné pro tento složitý, ale nezbytný požadavek.”

Pomocí simulace aktivního hackerského útoku umožní řešení AirDefense Wireless Vulnerability Assessment administrátorům, aby proaktivně ohodnotili bezpečnost senzitivních systémů na bezdrátové síti, jako jsou například datové systémy pro platební karty. Automatizovaná technologie Wireless Vulnerability Assessment odstraňuje nutnost posílat personál nebo konzultanty do vzdálených kanceláří a obchodů, aby ručně provedli testování nutné pro soulad s normou PCI DSS 1.2. „Schopnost testovat zranitelná místa v rámci všech prvků po obvodu sítě je životně důležitá pro zabezpečení toho, aby naše informace a počítačové zdroje zůstaly v bezpečí,” vysvětluje Jasyn Voshell, bezpečnostní manažer společnosti Textron. „Bezdrátový VA nástroj od Motoroly pomůže ohodnotit, jak dobře fungují kontroly na krajích sítě a umožní ověřit platnost tohoto zjištění v rámci všech našich sítí.”

Řešení Motorola AirDefense Wireless Vulnerability Assessment obsahuje inovativní a patentovanou testovací technologii pro bezdrátové sítě (US patent 7 577 424) a umožňuje bezpečnostním pracovníkům zkontrolovat ochranu svých citlivých systémů před uživateli a možnými narušiteli. Rozsáhlé skenovací vlastnosti jim umožní zkontrolovat firewall a postupy bezdrátových přepínačů a zároveň předkládají nesrovnatelný počet možných cest vstupu do senzitivních systémů v kabelové části.

Motorola AirDefense Wireless Vulnerability Assessment je přídavný modul k systému Motorola AirDefense Enterprise Wireless Intrusion Prevention System (Wireless IPS). Díky zefektivnění senzorů pro poskytování Wireless IPS funcionality, mohou zákazníci zakoupit softwarovou licenci Vulnerability Assessment pro každý umístěný senzor. Využitím vysílání bezdrátových senzorů pro simulaci bezdrátové klientské stanice, umožňuje řešení IT správcům provádět hodnocení zranitelnosti bezdrátové sítě na dálku a z pozice hackera. Hodnocení mohou být nakonfigurována na automatický chod nebo pouze na vyžádání a upravena pro sítě či jednotlivá zařízení, aby potvrdila, co má nebo nemá být přístupné z bezdrátového prostředí.

„Dlouhodobá tradice společnosti Motorola v inovaci bezdrátových LAN a bezdrátových bezpečnostních technologií pokračuje dalším prvenstvím,” uvádí Amit Sinha, hlavní technolog divize Enterprise Wireless LAN společnosti Motorola Enterprise Mobility Solutions. „Řešení Wireless Vulnerability Assessment revolučně mění metodu provádění hodnocení zranitelnosti sítě tím, že poskytuje proaktivní a komplexní hodnocení bezdrátové bezpečnosti bez nutnosti posílat hodnotitele na každé místo a díky tomu poskytuje podniku nutnou důvěru pro instalaci bezdrátové technologie i v těch nejcitlivějších sítích.”

Společnost Motorola nabízí komplexní portfolio řešení pro WLAN infrastrukturu, která jsou sestrojena tak, aby umožňovala skutečně bezdrátový podnik bez ohledu na jeho velikost – od velkých podniků s lokacemi po celém světě až po jednotlivé pobočky a malé podniky. Motorola poskytuje IP pokrytí prakticky všech vnitřních i vnějších prostor a její inovativní, bezdrátové portfolio pro podniky obsahuje pevná širokopásmová, mesh, podniková WLAN řešení a řešení pro bezdrátovou bezpečnost Motorola AirDefense. Díky časem prověřené odolnosti, bezpečnosti a výkonu, které jsou srovnatelné nebo větší s kabelovými systémy, snižují řešení společnosti Motorola významně náklady na instalaci sítě a údržbu a zajišťují dostupnou, finančně příznivou, bezdrátovou konektivitu ve všech částech podniku. Výsledkem je tak opravdu bezdrátový podnik – který nabízí plnou mobilitu za zlomek nákladů tradiční kabelové sítě.

O společnosti Motorola
Společnost Motorola je celosvětově známá inovacemi v oblasti komunikačních technologií a soustředí se na pokrok ve způsobu, jakých se svět spojuje. Od širokopásmových komunikačních infrastruktur, podnikové mobility a řešení pro veřejnou bezpečnost až po HD video a mobilní zařízení vede Motorola další vlnu inovací, které pomáhají lidem, podnikům i státním institucím v kontaktu s jejich blízkými, k získávání potřebných informací a neomezenému přístupu k informacím. Motorola (NYSE: MOT) dosáhla v roce 2008 prodeje ve výši 30,1 miliardy USD. Pro podrobnější informace o společnosti, prosím, navštivte www.motorola.com.

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

120na80.cz: Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Vitalia.cz: Z tohoto konopí dělají léčivé masti

Z tohoto konopí dělají léčivé masti

Podnikatel.cz: Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

Vitalia.cz: Dáte si jahody s plísní?

Dáte si jahody s plísní?

Měšec.cz: Golfové pojištění: kde si jej můžete sjednat?

Golfové pojištění: kde si jej můžete sjednat?

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

DigiZone.cz: HD programy ČT i v UPC Horizon

HD programy ČT i v UPC Horizon

Podnikatel.cz: Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

DigiZone.cz: ČT má dalšího zástupce v EBU

ČT má dalšího zástupce v EBU

120na80.cz: Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

Vitalia.cz: Pravda o přibírání na zimu

Pravda o přibírání na zimu

Vitalia.cz: Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Podnikatel.cz: Na 3. prosince se chystá protest proti EET

Na 3. prosince se chystá protest proti EET

Měšec.cz: Finančním poradcům hrozí vracení provizí

Finančním poradcům hrozí vracení provizí

Podnikatel.cz: Dárky v podnikání. Jak je uplatnit v daních?

Dárky v podnikání. Jak je uplatnit v daních?

Lupa.cz: Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat