Hlavní navigace

Motorola rozšiřuje podnikové bezdrátové sítě WLAN o možnosti inteligentní adaptability

21. 2. 2008

[Tisková zpráva] Nová architektura bezdrátových sítí WLAN je celosvětově prvním řešením typu plug-and-play pro připojení poboček se sítěmi Mesh a zárukou funkční schopnosti

Praha 20. února 2008 – Společnost Motorola, Enterprise Mobility Business (dříve Symbol Technologies), vedoucí poskytovatel služeb a řešení v oblasti podnikové mobility, uvádí na trh nový access point (AP) pro bezdrátové sítě, který dokáže zajistit zabezpečené bezdrátové připojení a příslušné služby pro mobilní uživatele ve vzdálených pobočkách. Access point podporuje budoucí standard 802.11n pro bezdrátové sítě LAN (WLAN) a nabízí zdokonalenou mobilitu a správu pro nasazení sítí WLAN ve středních a velkých firmách, na jednotlivých pracovištích i v prostředí větších areálů.

Pobočky, jako například maloobchody, sanatoria nebo zastoupení bankovních domů mohou použít access point k tomu, aby zajistily centrální místo pro správu přístupových bodů v libovolné lokalitě v rámci sítě (WAN), a to za použití bezdrátového přepínače umístěného v centrále společnosti nebo v datovém centru. Přechodem na AP architekturu získávají podniky výhodu centrální správy v kombinaci s lokálními sítěmi.

V konečném důsledku pak podnikům poklesnou náklady, neboť odpadá potřeba dalších síťových zařízení a vyhrazených pracovníků IT v každé z poboček.

Nová architektura WLAN společnosti Motorola se nasazuje formou tenkých access pointů a nabízí rozšířené funkce, se kterými se zpravidla setkáváme u tzv. smart access pointů – jako jsou například lokální zakončení pro datové přenosy standardu 802.11, šifrování/deši­frování v access pointech nebo možnost fungovat jako lokální síťový most pro datové přenosy. Dojde-li k přerušení spojení s bezdrátovým přepínačem Motorola, access point může fungovat i nadále, a podnikům tak zaručuje funkční schopnosti daného pracoviště. Kromě toho dokáže bez problémů obnovit připojení k bezdrátovému přepínači, aniž by bylo nutné restartovat nebo odpojovat jakákoli klientská zařízení. Díky tomu je tento access point nesmírně robustní a z pohledu pracovníků IT oddělení velmi výhodný.

„Bezdrátové sítě LAN přebírají klíčovou roli hlavního způsobu přístupu do nejrůznějších aplikací, a to bez ohledu na odvětví. Tím se do popředí dostávají otázky spolehlivosti,“ říká Craig Mathias, hlavní analytik ze společnosti Farpoint Group. „Adaptive Access pointy společnosti Motorola nabízejí to nejlepší z centralizované správy a řízení lokálních bezdrátových sítí LAN. Jsou tedy ideální pro ta distribuovaná prostředí, kde záleží na vysoké dostupnosti.“

Řešení bezdrátových access pointů se nabízí pro AP-5131, AP-5181 i pro funkčně plnohodnotné AP, nezávislé na budoucích generacích těchto zařízení. Řešení je navrženo tak, aby se minimalizovaly dopady na tradiční pevné sítě formou snížení objemu síťového provozu mezi access pointem a bezdrátovým přepínačem. Adaptivní bezdrátové přístupové body mohou například rozdělit lokální datový provoz ve vzdálené pobočce, což je výhodné z pohledu rozšiřitelnosti řešení a ulehčuje to upgrade celé stávající kabelové sítě pro podporu budoucích instalací standardu 802.11n vykazujících mnohem vyšší rychlost než rychlý Ethernet. Adaptive access pointy rovněž podporují technologii mesh, která dále zjednodušuje bezdrátové instalace tím, že odpadá potřeba vést „bezdrátový kabel“ ke každému bezdrátovému přístupovému bodu v areálu daného podniku.

„Architektura bezdrátových access pointů společnosti Motorola nabízí zákazníkům to nejlepší z obou světů – centralizovanou správu pro bezpečnost a rozšiřitelnost, i výhody vysokého výkonu a zajištění funkčnosti vzdálených pracovišť na pobočkách nebo v detašovaných lokalitách,“ uvádí Sujai Hajela, viceprezident a generální ředitel pro podnikové sítě WLAN Motorola Enterprise Mobility business. „Jejich další výhodou je možnost poskytovat předem nakonfigurovaná připojení, díky nimž mohou zaměstnanci pracující z domova jednoduše přistupovat do podnikové sítě bez nutnosti instalace VPN.“

Řešení podnikových sítí WLAN společnosti Motorola zajišťují bezproblémovou mobilitu v rámci budov i v rozsáhlých areálech. V portfoliu výrobků kategorie podnikových WLAN najdeme tenké přístupové body, multifunkční přístupové body i přístupové body sítě typu mesh, bezdrátové přepínače a vysokofrekvenční RF přepínače schopné obsluhovat až 3000 přístupo­vých bodů.

Podnikové sítě WLAN jsou součástí portfolia firmy Motorola zaměřeného na novátorská řešení pro poskytování bezdrátového vysokorychlostního přenosu dat a služeb, které doplňují další řešení pro sítě IP. Portfolio pokrývá potřeby IP přenosu prakticky pro libovolné venkovní i vnitřní prostory. Spadají sem pevné širokopásmové sítě, sítě typu mesh, širokopásmový přenos po energetickém vedení, WiMAX a podnikové sítě WLAN pro privátní i veřejné sítě.

Vitalia.cz: Jak koupit Mikuláše a nenaletět

Jak koupit Mikuláše a nenaletět

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Měšec.cz: Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vitalia.cz: Vláknina: Rozpustná, nebo nerozpustná?

Vláknina: Rozpustná, nebo nerozpustná?

Lupa.cz: UX přestává pro firmy být magie

UX přestává pro firmy být magie

120na80.cz: 5 poporodních problémů a jejich řešení

5 poporodních problémů a jejich řešení

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

DigiZone.cz: Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Vitalia.cz: Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Podnikatel.cz: Víme první výsledky doby odezvy #EET

Víme první výsledky doby odezvy #EET

Podnikatel.cz: Přivýdělek u Airbnb nebo Uberu? Čekejte kontrolu

Přivýdělek u Airbnb nebo Uberu? Čekejte kontrolu

Vitalia.cz: Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

Podnikatel.cz: Pozor, pojišťovny mění čísla účtů

Pozor, pojišťovny mění čísla účtů

Měšec.cz: Golfové pojištění: kde si jej můžete sjednat?

Golfové pojištění: kde si jej můžete sjednat?

Podnikatel.cz: EET zvládneme, budou horší zákony

EET zvládneme, budou horší zákony

Měšec.cz: Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

Vitalia.cz: Tesco: Chudá rodina si koupí levné polské kuře

Tesco: Chudá rodina si koupí levné polské kuře

DigiZone.cz: Milan Kruml: procházka TV historií

Milan Kruml: procházka TV historií

Podnikatel.cz: Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Podnikatel.cz: Změny v daních z příjmů u zaměstnávání

Změny v daních z příjmů u zaměstnávání