Hlavní navigace

Motorola Enterprise Mobility se dívá do budoucnosti zelenýma očima

[Tisková zpráva] Zodpovědnost vůči životnímu prostředí má ve společnosti Motorola Enterprise Mobility dlouhou tradici

Praha 21. července 2009 – Společnost Motorola Enterprise Mobility, vedoucí poskytovatel služeb a řešení v oblasti podnikové mobility, se řadí mezi další významné výrobce, kteří kladou velký důraz na ekologickou stránku informačních technologií a produktů. Již několik let společnost Motorola Enterprise Mobility pracuje na odstraňování rizikových látek ze svých produktů a vytvoření trvale udržitelných výrobních postupů. Ekologická šetrnost je analyzována přes celý životní cyklus. Již od počátku návrhu, přes výrobu, následné použití, až po možnost recyklace a opětovného zpracování se zkoumají dopady na životní prostředí.

„Většina našich profesionálních výrobků z oblasti podnikové mobility splnila nové ekologické regulační směrnice EU s předstihem,“ uvádí Kateřina Klosová ze společnosti Motorola Enterprise Mobility. „Příkladem toho může být i ocenění naší společnosti jako nejzelenějšího výrobce profesionálních bezdrátových zařízení, které jsme obdrželi od analytické společnosti ABI Research.“

Přestože již dnes většina výrobků společnosti s předstihem plní veškeré ekologické normy, průběžně se pracuje na dalším zdokonalování firemních procesů a produktů s ohledem na ekologická kritéria.

Společnost Motorola Enterprise Mobility zavedla a stále zavádí řadu opatření vedoucích ke snížení elektřiny potřebné k výrobě jednotlivých zařízení. Ačkoli od té doby zároveň stoupá objem výroby, neustále se daří snižovat roční množství vyprodukovaného CO2. Rovněž se také pátrá po možnostech optimalizace a zvýšení efektivity logistiky za účelem minimalizace dopadů dopravy na životní prostředí – například co nejmenší balení, maximální využití lodní dopravy nebo optimalizace balení.

„Již na začátku roku 2009 méně než 20 % našich obalů využívalo plasty a například balení jednoho z našich nejpopulárnějších mobilních terminálů MC9000 bylo vyrobeno z plně recyklovatelných materiálů,“ říká Kateřina Klosová. „Pouhou inovací balení po osmi zařízení do jedné krabice ročně ušetříme 35 tisíc metrů čtverečních vlnité lepenky a počet přepravovaných palet se snížil o 62 % na 186 z původních 301. U nového multibalení baterií jsme efektivitu zvedli dokonce o 600 %“

Podle zeleného standardu společnosti Motorola Enterprise patří látky s halogeny, jako například bromované samozhášecí přísady, rovněž mezi rizikové. Proto se v žádné části základen ani jiných mechanických součástí bromované samozhášecí přísady nevyskytují. To dokonce překonává požadavky směrnice RoHS (Restriction of Hazardous Substances), která omezuje využívání pouze některých vybraných nebezpečných materiálů. Veškeré výrobky rovněž neobsahují polyvinylchloridy (PVC) a samozřejmostí je informovanost zákazníků o službách zpětného odkupu a recyklace po skončení životnosti zařízení podle směrnice WEEE (Waste Electrical and Electronic Equipment), která určuje standardy pro správnou likvidaci a recyklaci elektrických a elektronických produktů produktů.

Více podrobností o ekologickém programu společnosti Motorola Enterprise Mobility naleznete na www.motorola.com.

O společnosti Motorola
Společnost Motorola je celosvětově známá inovacemi v oblasti komunikačních technologií a soustředí se na pokrok ve způsobu, jakých se svět spojuje. Od širokopásmových komunikačních infrastruktur, podnikové mobility a řešení pro veřejnou bezpečnost až po HD video a mobilní zařízení vede Motorola další vlnu inovací, které pomáhají lidem, podnikům i státním institucím v kontaktu s jejich blízkými, k získávání potřebných informací a neomezenému přístupu k informacím. Motorola (NYSE: MOT) dosáhla v roce 2008 prodeje ve výši 30,1 miliardy USD. Pro podrobnější informace o společnosti, prosím, navštivte www.motorola.com.

DigiZone.cz: Je tu první sportovní přenos přes mobily

Je tu první sportovní přenos přes mobily

DigiZone.cz: V Plzni odstartovalo Radio 1

V Plzni odstartovalo Radio 1

Lupa.cz: Kolik ČR platí za sledování elektronické komunikace?

Kolik ČR platí za sledování elektronické komunikace?

Vitalia.cz: Jak si užít Vánoce bez lepku

Jak si užít Vánoce bez lepku

DigiZone.cz: Skylink: zpožděný kanál Prima +1

Skylink: zpožděný kanál Prima +1

DigiZone.cz: Rádio Šlágr má licenci pro digi vysílání

Rádio Šlágr má licenci pro digi vysílání

Měšec.cz: Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Root.cz: Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

DigiZone.cz: ČT má dalšího zástupce v EBU

ČT má dalšího zástupce v EBU

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

120na80.cz: Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

DigiZone.cz: Česká televize mění schéma ČT :D

Česká televize mění schéma ČT :D

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

Vitalia.cz: Když přijdete o oko, přijdete na rok o řidičák

Když přijdete o oko, přijdete na rok o řidičák

Měšec.cz: Stavební spoření: alternativa i pro seniory

Stavební spoření: alternativa i pro seniory

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Vitalia.cz: Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

120na80.cz: Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?