Hlavní navigace

Motorola Enterprise Mobility se dívá do budoucnosti zelenýma očima

21. 7. 2009

[Tisková zpráva] Zodpovědnost vůči životnímu prostředí má ve společnosti Motorola Enterprise Mobility dlouhou tradici

Praha 21. července 2009 – Společnost Motorola Enterprise Mobility, vedoucí poskytovatel služeb a řešení v oblasti podnikové mobility, se řadí mezi další významné výrobce, kteří kladou velký důraz na ekologickou stránku informačních technologií a produktů. Již několik let společnost Motorola Enterprise Mobility pracuje na odstraňování rizikových látek ze svých produktů a vytvoření trvale udržitelných výrobních postupů. Ekologická šetrnost je analyzována přes celý životní cyklus. Již od počátku návrhu, přes výrobu, následné použití, až po možnost recyklace a opětovného zpracování se zkoumají dopady na životní prostředí.

„Většina našich profesionálních výrobků z oblasti podnikové mobility splnila nové ekologické regulační směrnice EU s předstihem,“ uvádí Kateřina Klosová ze společnosti Motorola Enterprise Mobility. „Příkladem toho může být i ocenění naší společnosti jako nejzelenějšího výrobce profesionálních bezdrátových zařízení, které jsme obdrželi od analytické společnosti ABI Research.“

Přestože již dnes většina výrobků společnosti s předstihem plní veškeré ekologické normy, průběžně se pracuje na dalším zdokonalování firemních procesů a produktů s ohledem na ekologická kritéria.

Společnost Motorola Enterprise Mobility zavedla a stále zavádí řadu opatření vedoucích ke snížení elektřiny potřebné k výrobě jednotlivých zařízení. Ačkoli od té doby zároveň stoupá objem výroby, neustále se daří snižovat roční množství vyprodukovaného CO2. Rovněž se také pátrá po možnostech optimalizace a zvýšení efektivity logistiky za účelem minimalizace dopadů dopravy na životní prostředí – například co nejmenší balení, maximální využití lodní dopravy nebo optimalizace balení.

„Již na začátku roku 2009 méně než 20 % našich obalů využívalo plasty a například balení jednoho z našich nejpopulárnějších mobilních terminálů MC9000 bylo vyrobeno z plně recyklovatelných materiálů,“ říká Kateřina Klosová. „Pouhou inovací balení po osmi zařízení do jedné krabice ročně ušetříme 35 tisíc metrů čtverečních vlnité lepenky a počet přepravovaných palet se snížil o 62 % na 186 z původních 301. U nového multibalení baterií jsme efektivitu zvedli dokonce o 600 %“

Podle zeleného standardu společnosti Motorola Enterprise patří látky s halogeny, jako například bromované samozhášecí přísady, rovněž mezi rizikové. Proto se v žádné části základen ani jiných mechanických součástí bromované samozhášecí přísady nevyskytují. To dokonce překonává požadavky směrnice RoHS (Restriction of Hazardous Substances), která omezuje využívání pouze některých vybraných nebezpečných materiálů. Veškeré výrobky rovněž neobsahují polyvinylchloridy (PVC) a samozřejmostí je informovanost zákazníků o službách zpětného odkupu a recyklace po skončení životnosti zařízení podle směrnice WEEE (Waste Electrical and Electronic Equipment), která určuje standardy pro správnou likvidaci a recyklaci elektrických a elektronických produktů produktů.

Více podrobností o ekologickém programu společnosti Motorola Enterprise Mobility naleznete na www.motorola.com.

O společnosti Motorola
Společnost Motorola je celosvětově známá inovacemi v oblasti komunikačních technologií a soustředí se na pokrok ve způsobu, jakých se svět spojuje. Od širokopásmových komunikačních infrastruktur, podnikové mobility a řešení pro veřejnou bezpečnost až po HD video a mobilní zařízení vede Motorola další vlnu inovací, které pomáhají lidem, podnikům i státním institucím v kontaktu s jejich blízkými, k získávání potřebných informací a neomezenému přístupu k informacím. Motorola (NYSE: MOT) dosáhla v roce 2008 prodeje ve výši 30,1 miliardy USD. Pro podrobnější informace o společnosti, prosím, navštivte www.motorola.com.

Vitalia.cz: Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DigiZone.cz: DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Lupa.cz: Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Lupa.cz: Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Root.cz: Chrome už nebude žroutem paměti

Chrome už nebude žroutem paměti

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Podnikatel.cz: Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Měšec.cz: Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně