Hlavní navigace

Motorola úspěšně pomáhá Hand For Help na Haiti

5. 8. 2010

[Tisková zpráva] Odolné mobilní terminály MC55 poskytují pracovníkům v nebezpečném a neznámém terénu životně důležité informace

Praha 5. srpna 2010 – Divize Enterprise Mobility Solutions společnosti Motorola pomáhá občanskému sdružení Hand for Help, které se momentálně aktivně věnuje projektu dlouhodobé pomoci Help Haiti Czech Republic s cílem zde vybudovat funkční zdravotnické zařízení. Humanitárním pracovníkům této organizace proto poskytla odolné mobilní terminály MC55 pro každodenní práci v náročných podmínkách Haiti. Ty jim poslouží především jako komunikační zařízení a jako základní modul pro použití studentského programu GINA.

Program GINA (Geographical INformation Assistent), který vyvinuli studenti VUT v Brně a přihlásili se s ním do soutěže Imagine Cup společnosti Microsoft, představuje softwarový systém pro mobilní zařízení, který umožňuje navigaci v náročném terénu, koordinaci týmů a efektivní výměnu geografických informací.

„Mobilní terminály Motorola se softwarem GINA nám umožní sledování našich pracovníků v terénu, a to především z hlediska bezpečnostní situace, která je zde horší, než kdekoliv jinde, kde jsme působili,“ uvádí Jaromír Dolanský, výkonný ředitel organizace Hand For Help. „Chceme zkrátka vědět, kde se naši lidé pohybují a jak jim v případě potřeby pomoci.“

Odolné zařízení MC55 kombinuje možnosti mobilního telefonu, vysílacího a přijímacího rádiového přístroje, čtečky čárových kódů, digitálního fotoaparátu a mobilního terminálu v jednom kompaktním a lehkém zařízení. Podporuje standardy GSM/GPRS/EDGE pro bezdrátové celoareálové sítě a díky anténním prvkům, jako je GPS, podporuje celou řadu lokalizačních aplikací v reálném čase. MC55 nabízí 3,5palcový dotykový displej a plnou klávesnicí pro snadné používání. Využívá Marvell XScale PXA270 520 MHz procesor a operační systém Microsoft Windows Mobile 6.

Základním posláním Hand for Help je pomoc lidem v terénu a k tomuto účelu jsou nutné podpůrné technologie a prostředky, které budou fungovat v kritických chvílích a v náročném prostředí. „Z tohoto důvodu jsme zvolili odolné terminály Motorola MC55, jejichž charakteristickými vlastnostmi jsou odolnost vůči opakovaným pádům, značný rozsah provozních teplot a kryt zařízení je speciálně upraven tak, aby nepropustil prach a vodu. Důležitá je také velikost displeje pro zobrazení mapových podkladů,“ vysvětluje Kateřina Klosová ze společnosti Motorola.

„Společnost Motorola podporuje podobné projekty po celém světě. Jsme rádi, že naše produkty pomáhají zachraňovat lidské životy,“ říká Klosová a dodává: „S panem ředitelem jsme již identifikovali další možnosti spolupráce v rámci komunikačních technologií. Nyní upřesňujeme technické parametry.“

Mobilní nemocnice, která má na Haiti vzniknout se skládá ze tří budov. Jedna budova slouží jako první pomoc a operační sály, další jako prostor pro pacienty a třetí pro zázemí zdravotníků. „Je nutno mít na paměti, že pacienty po operaci nemáte kam propustit do domácí péče, protože žádné domovy nemají, proto kritické dny po operacích tito pacienti budou v lůžkové části po dobu nezbytně nutnou,“ popisuje Dolanský. Vybudování jednoho komplexu včetně zařízení lékařského vybavení a personálního zajištění i přepravy vyjde přibližně minimálně na deset milionů korun.

O sdružení Hand For Help
Organizace Hand for Help vznikla jako iniciativa dobrovolných záchranářů v roce 2000 po ničivém zemětřesení v Turecku. Právě pomoc obětem této katastrofy umožnila jejich seznámení a vnukla jim vizi o organizaci, pomáhající flexibilně a rychle v různých částech světa. Ať už na území postiženém přírodní katastrofou nebo například válečným konfliktem a poskytující pomoc lékařskou, humanitární i rozvojovou. Hand for Help má za sebou řadu úspěšných misí, jako je například pomoc po tsunami na Srí-Lance, stavba nemocnice v údolí Arandu v Pákistánu, nemocniční zařízení v uprchlickém městě Tcerovani v Gruzii, ale i vyhledávání ztracených lidí jak v České republice, tak například i na Slovensku. S Českou Rozvojovou agenturou a Nemocnicí na Královských Vinohradech také spolupracuje na několika misích v Africe, jako například při vybavování nemocničního zařízení v Levanice. Vzhledem k uzavřenosti původní právní formy, jakou je o.p.s., byla v letošním roce založena humanitární organizace Hand for Help Europe o.s., která na Hand for Help o.p.s. v jejich projektech navazuje. Pro podrobnější informace o společnosti, prosím, navštivte www.handforhelp.cz.

O společnosti Motorola
Společnost Motorola je celosvětově známá inovacemi v oblasti komunikačních technologií a soustředí se na pokrok ve způsobu, jakým se svět spojuje. Od širokopásmových komunikačních infrastruktur, podnikové mobility a řešení pro veřejnou bezpečnost až po HD video a mobilní zařízení vede Motorola další vlnu inovací, které pomáhají lidem, podnikům i státním institucím v kontaktu s jejich blízkými, k získávání potřebných informací a neomezenému přístupu k informacím. Motorola (NYSE: MOT) dosáhla v roce 2009 prodeje ve výši 22 miliard USD. Pro podrobnější informace o společnosti, prosím, navštivte www.motorola.com.

Root.cz: Ovládnout 500 000 kamer není věda

Ovládnout 500 000 kamer není věda

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Vitalia.cz: Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

120na80.cz: Sem vás dají, když budete v karanténě

Sem vás dají, když budete v karanténě

120na80.cz: I stařec může mít spermie jako zamlada

I stařec může mít spermie jako zamlada

Vitalia.cz: Za nás žádná hyperaktivita nebyla…

Za nás žádná hyperaktivita nebyla…

Root.cz: OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Měšec.cz: Když krachuje banka

Když krachuje banka

Podnikatel.cz: Schillerová: Náklady na EET? Zatím 52 mil.

Schillerová: Náklady na EET? Zatím 52 mil.

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Vitalia.cz: Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Podnikatel.cz: Zahraniční faktura v hlášení k DPH?

Zahraniční faktura v hlášení k DPH?

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce