Hlavní navigace

Motorola uvádí na trh prediktivní nástrojovou sadu pro plánování 802.11n sítí

24. 7. 2008

[Tisková zpráva] Snadno použitelný migration wizard pro 11n sítě umožňuje organizacím přechod k vysoce odolnému a bezpečnému, zcela bezdrátovému podnikovému systému

Praha 23. července 2008 – Společnost Motorola Enterprise Mobility business, Inc. (NYSE: MOT) představuje nejodolnější nástroj pro plánování 802.11n sítí s prediktivními schopnostmi – 11n LANPlanner. Tato oceněná softwarová sada – nyní ve svém 11. vydání – byla vylepšena tak, aby dokázala simulovat výkon produktů s technologií 802.11n jako je Motorola AP-7131, první 802.11n access point se třemi rádii ve svém odvětví.

Tato nová generace WLAN technologie – 11n – se obecně pokládá za klíčový nástroj při přestupu podniků od kabelových sítí na zcela bezdrátový podnik. Avšak s postupným instalováním 11n technologie do svých sítí musejí podniky čelit několika úkolům, se kterými se předtím v tradičních standardech nesetkávaly. Nový LANPlanner migration wizard vytváří prediktivní RF modely pro AP-7131 a další 11n access pointy, které jsou nezbytné pro odstranění návrhů a vývoje WLAN sítí na základě pouhých odhadů v podnicích, jenž instalují homogenní nebo smíšené 11n sítě. Navíc zákazníci, kteří budou instalovat systémy na ochranu proti vniknutí do sítě, budou moci předpovídat senzorové pokrytí vestavěného senzorového rádia u AP-7131 pro bezpečné 802.11n instalace.

LANPlanner je jednou z nejvíce používaných a nejkomplexnějších prediktivních návrhářských a ověřovacích sad pro podnikové bezdrátové LAN (WLAN) sítě. Většina nástrojů pro plánování vyžaduje k vypracování detailní výkonnostní mapy fyzický průzkum místa, což zabírá významně více času a jiných zdrojů pro dokončení. Přístup společnosti Motorola dovoluje správcům sítě, aby plánovali bezdrátovou síť ze své vlastní kanceláře, přičemž stačí importovat nákresy budovy v AutoCADu, zodpovědět pár otázek a nechat patentovanou sadu společnosti Motorola analyzovat a předpovědět výkon. Jakmile je 11n síť instalována může správce sítě ještě lépe využít možnosti prozkoumat lokalitu a změřit výkon sítě i detekovat problémy, které mohou ovlivnit zkušenost uživatele bezdrátové sítě, jako jsou změny prostředí budovy nebo bezdrátové access pointy (AP), které podporují více zaměstnanců, než bylo původně plánováno.

„Motorola LANPlanner je díky své unikátní schopnosti vytvářet pravdivé 3D prediktivní modely výjimečným produktem, který poskytuje schopnost inteligentně plánovat a instalovat bezdrátové sítě podnikové třídy s minimální nutností návštěvy u uživatele,“ uvádí Mark McGregor, generální ředitel CBO, Austrálie. “Využíváme LANPlanner jako nedílnou součást našich návrhů pro zákazníky a zjistili jsme, že díky využití prediktivní schopnosti této sady můžeme o polovinu snížit požadavky na zdroje při plánování podnikových WLAN ve výškových budovách.“

Podle nedávného průzkumu podnikových WLAN sítí, který byl zadán společností Motorola, se čtyři z deseti respondentů vyjádřili, že plánují instalovat 11n technologii do února 2009. S nárůstem zájmu o 11n technologii, čelí podniky několika novým výzvám. Například výrobky s technologií 11n užívají dva nebo více prostorových proudů namísto jednoho – Multiple Input/Multiple Output (MIMO). Díky tomu, že 11n obsahuje MIMO technologii je její výkon vylepšen pomocí vícecestné propagace, na rozdíl od tradičních zařízení, pro které vícecestná propagace znamenala ztrátu výkonu. Tyto unikátní faktory spolu s požadavky na bezdrátovou síť podniku by měly být brány v potaz v rámci počáteční plánovací fáze instalace 11n technologie.

Motorola přidala do LANPlanneru nové schopnosti včetně pokročilé verze síťového migration wizard, který se zabývá třemi nejobvyklejšími instalačními scénáři. Instalační scénář nová budova/nová instalace předpovídá výkon pro instalaci 11n sítě do prostředí „nepopsané desky“. Instalační scénář „vyhodit a nahradit“ předpovídá výkon při výměně starých AP za nové 11n AP ve stávajícím prostředí podnikové WLAN. Scénář pro smíšenou instalaci předpovídá výkon smíšených 11n a tradičních sítí ve stejném prostředí. Toto je typický instalační scénář pro podniky, které zavádějí technologii 11n v několika fázích.

„Motorola 11n LANPlanner poskytuje prediktivní schopnosti specificky podle místa,“ řekl Sujai Hajela, viceprezident a generální manažer pro podnikové WLAN společnosti Motorola Enterprise Mobility business. „Konkurenční řešení nejsou schopny poskytovat předpověď výkonu specificky podle místa a navíc vyžadují průzkumné měření skutečnosti v prostředí u zákazníka. Ve většině případů jsou podniky rozložené ve více budovách a zeměpisných lokacích a 11n LANPlanner inteligentně předpovídá výkon specificky podle místa před instalací prvního AP s technologií 11n, což ušetří IT oddělení čas i peníze.“ Motorola 11n LANPlanner bude k dispozici ve třetím kvartálu roku 2008.

DigiZone.cz: NG natáčí v Praze seriál o Einsteinovi

NG natáčí v Praze seriál o Einsteinovi

Podnikatel.cz: Prodává přes internet. Kdy platí zdravotko?

Prodává přes internet. Kdy platí zdravotko?

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Vitalia.cz: Jak koupit Mikuláše a nenaletět

Jak koupit Mikuláše a nenaletět

Vitalia.cz: Vláknina: Rozpustná, nebo nerozpustná?

Vláknina: Rozpustná, nebo nerozpustná?

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

Podnikatel.cz: EET zvládneme, budou horší zákony

EET zvládneme, budou horší zákony

DigiZone.cz: Milan Kruml: procházka TV historií

Milan Kruml: procházka TV historií

Podnikatel.cz: Pozor, pojišťovny mění čísla účtů

Pozor, pojišťovny mění čísla účtů

Podnikatel.cz: Přivýdělek u Airbnb nebo Uberu? Čekejte kontrolu

Přivýdělek u Airbnb nebo Uberu? Čekejte kontrolu

Vitalia.cz: Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

Vitalia.cz: Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

120na80.cz: Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Podnikatel.cz: Na poslední chvíli šokuje vyjímkami v EET

Na poslední chvíli šokuje vyjímkami v EET

Vitalia.cz: To není kašel! Správná diagnóza zachrání život

To není kašel! Správná diagnóza zachrání život

Vitalia.cz: Manželka je bio, ale na sex moc není

Manželka je bio, ale na sex moc není

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Root.cz: Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem