Hlavní navigace

Motorola vstupuje do Rady pro bezpečnost v oblasti platebních karet

1. 8. 2007

[Tisková zpráva] Praha 30. července 2007 – Společnost Motorola, Enterprise Mobility Business (dříve Symbol Technologies), vedoucí poskytovatel služeb a řešení v oblasti podnikové mobility, oznamuje, že se její oddělení pro podnikovou mobilitu stalo členem Rady pro bezpečnost v oblasti platebních karet - Payment Card Industry (PCI) Security Standards Council. Tato rada byla založena roku 2004, aby pomohla předejít krádežím finančních dat zákazníků v maloobchodním prostředí, jako jsou opravy v domácnosti, obchodní domy i malé obchody.

„Motorola vytvořila první komerční bezdrátovou LAN (WLAN), aby mobilizovala aplikace maloobchodníků pro sběr a přesun informací v reálném čase. S naší téměř dvacetiletou zkušeností máme rozsáhlou odbornou způsobilost pro výstavbu bezdrátových sítí v maloobchodním prostředí,“ uvedl Sujai Hajela, viceprezident a generální ředitel podnikové WLAN divize pro Motorola Enterprise Mobility Solutions. „Naše účast a přispění v PCI Security Standards Council odráží naši trvalou angažovanost přivádět na trh nejlepší bezpečnostní metody pro ochranu účetních dat zákazníků.“

Podnikové WLAN portfolio Motorola nabízí standardní sadu vlastností pro jednoduché a ekonomické řešení, vyhovující PCI normám, které nevyžadují žádný přídavný hardware nebo software. Produkty podnikové WLAN infrastruktury obsahují integrovaný firewall mezi podnikovým bezdrátovým provozem a zbytkem sítě a podporují nejnovější standardy kódování a autorizace dostupné z IEEE, a to včetně Wi-Fi Protected Access (WPA) a WPA2. Portfolio zahrnuje funkcionalitu systému ochrany proti narušení (intrusion detection system – IDS), která umožňuje maloobchodníkům určovat, jaká mobilní zařízení jsou připojena k jejich síti.

Komplexní bezdrátový systém ochrany proti narušení společnosti Motorola, který je založený na senzorech (bezdrátový IPS), monitoruje, detekuje, ochraňuje a pomáhá předejít narušením bezdrátové sítě. Pokud je systém integrován do WLAN, popisované bezdrátové IPS řešení Motoroly dále vylepšuje bezpečnostní vlastnosti a poskytuje detekci narušení založenou na mobilním klientovi, která je schopná odhalit i složitě zjistitelné potulné mobilní klienty a zařízení. Tím zajišťuje maximální dobu provozu a vrcholný výkon sítě. Aby mohly prodejny fungovat ve shodě s PCI pravidly, zajišťuje toto bezdrátové IPS řešení také komplexní vyhotovování zpráv v souladu s pravidly a pokročilé právní podklady.

Bezdrátové IPS od Motoroly zhodnocuje plnění PCI předpisů díky novým vlastnostem forenzního reportingu a síťového reportingu. Toto forenzní podávání zpráv je navrženo specificky pro vyhovění PCI předpisům, sumarizuje stav sítě během trvání zprávy a poskytuje celkový přehled o tom, nakolik vyhovovalo či nevyhovovalo prostředí během daného období. S bezdrátovým IPS řešením od Motoroly má určený server schopnost uchovávat data a umožňuje tak podnikům kontrolu událostí, které se vyskytly v předchozích dnech či týdnech.

Podniková WLAN řešení Motorola umožňují nepřerušovanou mobilitu v rámci budov a areálů. Produkty v podnikovém WLAN portfoliu zahrnují tenké, plně funkční a mesh přístupové body, bezdrátové přepínače a RF přepínače, které jsou schopny zvládnout až 3 000 přístupových bodů. Jako doplněk k Wi-Fi hardwaru podniková WLAN od Motoroly nabízí celkové řešení pro mobilitu a správu sítě a sadu pro bezpečnost bezdrátové sítě, která obsahuje ochranu před narušením, a tak pomáhá zajistit a posílit fungování podle pravidel.

Řešení jsou součástí MOTOwi4™ portfolia zahrnující inovativní bezdrátová širokopásmová řešení a služby společnosti Motorola, které doplňují a dovršují IP sítě. MOTOwi4™ portfolio poskytuje pokrytí virtuálně všem prostorům uvnitř i venku a zahrnuje řešení pro pevné širokopásmové sítě, mesh, širokopásmové sítě po vedení a WiMAX.

O Radě pro bezpečnost v oblasti platebních karet
Rada pro bezpečnost v oblasti platebních karet – Payment Card Industry Security Standards Council (PCI) je instituce, která se zaměřuje na předcházení krádežím v maloobchodním prostředí. Vydala řadu metodických pokynů, které mohou maloobchodníci využít, aby zajistili optimální bezpečnostní opatření. Ačkoliv PCI má ústředí ve Spojených státech, nakupující v Evropě jsou zrovna tak ohroženi, takže tento problém by si měly uvědomovat všechny společnosti, aby mohly chránit osobní detaily svých zákazníků.

O společnosti Motorola
Motorola je celosvětově známý dodavatel technologií a produktů pro mobilní komunikaci a vysokorychlostní internet. Vize Mobilita bez hranic zavazuje společnost Motorola pomáhat svým zákazníkům v kontaktu s jejich blízkými, k získávání potřebných informací a neomezenému přístupu k informacím. Svého cíle dosahuje prostřednictvím špičkových produktů a spolehlivých služeb. Motorola, zařazená do žebříčku Fortune 100, dosáhla v roce 2006 obratu ve výši 42,9 miliardy USD. Pro podrobnější informace o společnosti navštivte prosím www.motorola.com.

Podnikatel.cz: Restauracím klesne DPH z 21 na 15 %. Kdy?

Restauracím klesne DPH z 21 na 15 %. Kdy?

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Vitalia.cz: Léčba Alzheimera začíná pozdě, říká profesorka

Léčba Alzheimera začíná pozdě, říká profesorka

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DigiZone.cz: Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Vitalia.cz: Jakákoli změna znaménka varuje

Jakákoli změna znaménka varuje

Root.cz: Chrome už nebude žroutem paměti

Chrome už nebude žroutem paměti

Podnikatel.cz: Přiznání na 2 stránky? Jen předvolební pozlátko

Přiznání na 2 stránky? Jen předvolební pozlátko

Lupa.cz: Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Podnikatel.cz: Toto je aplikace EET. Seznamte se

Toto je aplikace EET. Seznamte se

Měšec.cz: Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?