Hlavní navigace

Microsoft představuje novou strukturu partnerského programu

1. 11. 2010

[Tisková zpráva] Microsoft Partner Network přináší širší výběr členství i nové příležitosti pro cloud

Praha, 1. listopadu 2010 – Společnost Microsoft dnes představila kompletní pozměněnou strukturu svého partnerského programu. Nově obsahuje čtyři úrovně členství s odstupňovanými výhodami – Microsoft Partner Network Member, Subscriber, Silver Competency Partner a Gold Competency Partner. Díky širšímu výběru úrovní může každý partner do programu vstoupit na úrovni odpovídající jeho potřebám a podnikatelské strategii. Dnešním dnem tak Microsoft završil přechod z Microsoft Partner Program (MSPP) na Microsoft Partner Network (MPN).

„Nový program je silně zákaznicky orientovaný, protože nové kompetence se zaměřují na relevantní produktové oblasti na trhu a tím umožňují našim zákazníkům vybrat si nejvhodnějšího partnera pro danou problematiku. Součástí změn je i spuštění dvou nových programů zaměřených na oblast cloudu, které partnerům umožňují využít všech výhod a obchodních příležitostí, které cloudová řešení od Microsoftu poskytují,“ říká Martin Tolar, ředitel pro malé, střední firmy a partnery ve společnosti Microsoft.

V souvislosti s představením nové struktury partnerského programu již nebudou nadále používány dosavadní úrovně Gold Certified, Certified a Registered Member. Vývojářské společnosti však budou moci i nadále využívat specializovaných programů BizSpark či WebsiteSpark a pro společnosti specializující se na segment malých a středních firem zůstane nadále k dispozici kvalifikace Small Business Specialist.

Program Microsoft Partner Network je určen pro všechny firmy, jejichž hlavní činností je prodej, služby, podpora či vývoj řešení založených na platformě společnosti Microsoft. Posláním programu je tak demonstrovat uznání odborných zkušeností partnera a odměnit jej za jeho přínos na trhu technologií. Partnerský ekosystém společnosti v České republice má dnes na 3000 partnerů.

Více informací o programu naleznete na speciálním Microsoft Partner Network portálu: https://partner­.microsoft.com/cze/par­tner

Popis čtyř hlavních úrovní členství
Microsoft Partner Network Member – Nejsnazší způsob, jak se připojit k Microsoft Partner Network – tento typ členství je zcela zdarma. Již jako Registered Member partner získá přístup ke školením rozvíjejícím obchodní dovednosti i technické znalosti nebo bezplatné online technické podpoře.

Subscriber (Předplatitel) – Tento typ členství přináší poskytovatelům řešení, vývojářům a webovým návrhářům příležitost předplatit si programy Microsoft Action Pack Solution Provider či Microsoft Action Pack Development and Design, které poskytují přístup k softwaru, vývojářským nástrojům, školení, zviditelnění na trhu a podpoře – to vše za velmi nízkou cenu.

Silver Competency Partner – Partneři se Silver Competency reprezentují vysoký stupeň způsobilosti a odborných znalostí. Členství v Microsoft Partner Network jim umožňuje dál rozvíjet specializaci, posílit své odborné znalosti, ukázat silné stránky své společnosti zákazníkům.

Získáním Silver Competency zvýší firma svůj náskok před konkurencí a může začít využívat výhody přizpůsobené na míru jejím podnikatelským potřebám. Konkrétně se jedná o 29 stříbrných kompetencí, které souvisejí mj. s modely optimalizace infrastruktury, s produkty, skupinami zákazníků nebo s multiplatformními řešeními a odpovídají informačním kampaním společnosti Microsoft zaměřeným na konkrétní požadavky zákazníků.

Gold Competency Partner – Partneři s Gold Competency reprezentují organizace, které prokázaly nejvyšší a nejkonzistentnější úrovně schopností a zkušeností v rámci určité oblasti řešení. Gold Competency jasně zákazníkům i jiným partnerům signalizuje špičkovou úroveň odbornosti partnerů. Firma, která splní náročné požadavky na získání této úrovně, obdrží exkluzivní výhody, které přispějí ke splnění jejích podnikatelských cílů.

Dosažené kompetence dokladují hluboké znalosti, zkušenosti a loajalitu zákazníků k těmto společnostem. Titul Microsoft Gold Competency Partner je pro zákazníky garancí profesionality a signalizuje nejvyšší kvalifikaci jako poskytovatele ‘best-in-class’ řešení. Partneři mohou získat libovolnou kombinaci stříbrných i zlatých kompetencí.

O společnosti Microsoft
Společnost Microsoft (nasdaq „MSFT“) byla založena v roce 1975 a je světovým lídrem v poskytování softwaru, služeb a řešení, které pomáhají lidem a firmám po celém světě plně realizovat jejich potenciál.

DigiZone.cz: Je tu nový formát programatické reklamy

Je tu nový formát programatické reklamy

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

DigiZone.cz: Loewe Bild 7.55: To nejlepší, co je k mání

Loewe Bild 7.55: To nejlepší, co je k mání

DigiZone.cz: První den konference Radiokomunikace

První den konference Radiokomunikace

Podnikatel.cz: Alza.cz 28. října otevře. Dle ČOI poruší zákon

Alza.cz 28. října otevře. Dle ČOI poruší zákon

DigiZone.cz: RRTV k neodvysílání Show Jana Krause

RRTV k neodvysílání Show Jana Krause

120na80.cz: Neplivejte pecky z vína

Neplivejte pecky z vína

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Sraz starých počítačů

Děti, to je kazeta. Sraz starých počítačů

DigiZone.cz: Volby: nízká účast i nízký zájem o pořady

Volby: nízká účast i nízký zájem o pořady

DigiZone.cz: DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

Vitalia.cz: Pane doktore, je to akutní!

Pane doktore, je to akutní!

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Podnikatel.cz: Dali slevu, která se nevyplatila. Pozor na to

Dali slevu, která se nevyplatila. Pozor na to

DigiZone.cz: Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Podnikatel.cz: Restauracím klesne DPH z 21 na 15 %. Kdy?

Restauracím klesne DPH z 21 na 15 %. Kdy?

Podnikatel.cz: Hygiena je věda, tohle ale přehnali

Hygiena je věda, tohle ale přehnali

120na80.cz: Válka s uhry. Můžete ji vyhrát

Válka s uhry. Můžete ji vyhrát