Hlavní navigace

Zvýšení rychlosti širokopásmových připojení a mistrovství světa ve fotbale jsou příležitostí pro počítačovou kriminalitu

30. 12. 2009

[Tisková zpráva] Jižní Afrika se může stát lukrativním terčem internetové kriminality

Praha, 30. prosince 2009  – Jižní Afrika je v centru velké bouře vyvolané hostováním významné světové sportovní akce a zavedením nových širokopásmových internetových spojů. Globální jednička v zabezpečení IT, společnost Symantec, říká, že pokud dojde k některé ze dvou uvedených událostí, v Internetu výrazně vzroste nebezpečná činnost. Jižní Afrika je v nezáviděníhodné pozici dané tím, že v roce 2010 tam nastanou obě události. Bude se tam konat mistrovství světa ve fotbale a zároveň se dvojnásobně zvýší dostupnost širokopásmového připojení.

„V předchozích letech zaznamenala společnost Symantec náhlé zvýšení úrovně nebezpečné činnosti v zemích, které zavedly rychlejší, levnější a dostupnější širokopásmové připojení,“ řekl Gordon Love, regionální ředitel pro Afriku ve společnosti Symantec. „Z našeho výzkumu také vyplývá, že akce, jako jsou Olympijské hry a mistrovství světa ve fotbale, jsou iniciátorem podvodů online, falešných webů, phishingových útoků, útoků nevyžádané pošty a zvýšené aktivity hackerů.“

Jižní Afrika prochází v rámci příprav na mistrovství světa ve fotbale v roce 2010 rozsáhlými inovacemi širokopásmové infrastruktury, včetně napojení na dva nové podmořské optické kabely.

V roce 2008 se Egypt znenadání ocitl na první pozici v oblasti Evropy, Středního východu a Afriky (EMEA) v úrovni nebezpečné činnosti na jednoho uživatele širokopásmového připojení poté, co se připojení k Internetu stalo prioritou egyptské vlády a podstatně se zvýšil počet uživatelů širokopásmového připojení. V roce 2007 se přitom země v žebříčku úrovně nebezpečné činnosti vůbec neobjevovala.

Rusko bylo v roce 2008 v oblasti EMEA zemí s největším počtem řídicích serverů robotických sítí šířících nevyžádanou poštu. Tvořily 20 % celkového počtu a zemi patřilo třetí místo na světě. Jedním faktorů přispívajících ke zvýšení aktivity nevyžádané pošty byly podle zprávy Symantec Internet Security Threat Report (ISTR) zlepšené možnosti připojení.

V Jižní Africe již dochází k nárůstu nevyžádané pošty a jiných činností spadajících do oblasti počítačové kriminality, jako je hacknutí vládních webových stránek, a britský Scotland Yard nedávno odhalil 100 kriminálních podvodů souvisejících s mistrovstvím světa. Tým Global Security Response společnosti Symantec v současné době instaluje v Jižní Africe další síťové senzory, které umožní rozsáhlejší sledování hrozeb v Internetu. Společnost Symantec spustí v lednu 2010 webový server, který bude poskytovat informace o aktivitě hrozeb v Internetu souvisejících s mistrovstvím světa. Zdrojem informací bude firemní globální zpravodajská síť Global Intelligence Network, která sleduje provoz v Internetu pomocí 240 000 senzorů ve čtyřech milionech počítačů rozmístěných ve 200 zemích.

O společnosti Symantec
Společnost Symantec zaujímá světové prvenství v poskytování softwaru, zařízení a služeb, díky nimž mohou podniky i jednotliví zákazníci důvěřovat připojení ke světové síti. Společnost svým zákazníkům poskytuje software a služby zaměřené na předcházení bezpečnostních rizik a rizik týkajících se dostupnosti, dodržování norem a výkonu, a pomáhá jim tak chránit jejich infrastrukturu a informační zdroje a procesy. Společnost Symantec má ředitelství ve městě Cupertino v Kalifornii a pobočky ve více než 40 zemích. Další informace jsou k dispozici na adrese www.symantec.com.

120na80.cz: Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Podnikatel.cz: EET od prosince. Už máte autentizační údaje?

EET od prosince. Už máte autentizační údaje?

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Měšec.cz: Bezkontaktní bankomaty: hotovost vyberete i z mobilu

Bezkontaktní bankomaty: hotovost vyberete i z mobilu

Vitalia.cz: Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Víc než polovina lidí je moc silná v pase

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Podnikatel.cz: Hygiena je věda, tohle ale přehnali

Hygiena je věda, tohle ale přehnali

Měšec.cz: Když krachuje banka

Když krachuje banka

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

120na80.cz: Sem vás dají, když budete v karanténě

Sem vás dají, když budete v karanténě

DigiZone.cz: DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

Vitalia.cz: Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní