Hlavní navigace

mStránky umožňují vytvořit si zdarma vlastní mobilní web

17. 10. 2008

[Tisková zpráva] Praha, 16. října 2008 – Společnost MEDIATEL představila novou službu www.mstranky.cz pro jednoduché vytváření a provozování webových stránek optimalizovaných pro mobilní telefony.

Uživatel si tak může prostřednictvím jednoduchého webového rozhraní sám vytvořit vlastní web nebo mobilní blog s texty, obrázky, libovolnou strukturou a řadou další funkcí. Technologie mStránek umí automaticky rozpoznat typ mobilního telefonu uživatele, takže automaticky přizpůsobí prohlížený obsah displeji daného telefonu. Kromě neomezeného prostoru pro svůj vlastní mobilní web získávají uživatelé také doménu .mobi a speciální funkce mobilního webu pro zavolání nebo zaslání dotazu přímo z telefonu.

„Prostřednictvím jednoduchého nástroje nyní dáváme každému možnost, vytvořit si vlastní mobilní web. Věříme zároveň, že tím pomůžeme nastartovat mobilní internet v České republice, protože drtivá většina uživatelů mobilních telefonů u nás je technicky připravena používat webové stránky v mobilu, jenže až doposud chyběly webové stránky pro mobily“, říká Petr Voplakal, ředitel pro rozvoj a strategii společnosti MEDIATEL, a dodává „díky desítkám různých typů přístrojů a jejich webových prohlížečů má vývoj mobilních stránek svá úskalí, která však mStránky řeší za tvůrce webu. Ten se tak může zaměřit na jejich obsah a strukturu. Malý displej a specifické ovládání mobilu vyžaduje mnohem jednoduší navigaci stránek i přizpůsobený obsah. Pouhé plošné automatizované přeformátování standardního webu často nepřináší uživateli uspokojivou zkušenost. mStránky však umožňují jednoduše během několika minut vytvořit si web optimalizovaný pro miliony mobilních uživatelů“.

Mobilní web vytvořený pomocí mStránek lze prostřednictvím technologie RSS kanálů propojit se standardním webem. Jde tak snadno publikovat aktuality na „standardní“ i mobilní web z jednoho místa. Tvůrci osobních stránek zase ocení možnost propojení se službou Twitter. Uživatelé služeb mStránek si sami mohou vybrat doménu 3. řádu v rámci domény mstranky.mobi, kterou mají k dispozici zdarma.

Doména .mobi je určena výhradně pro web optimalizovaný pro mobilní telefony. Dle studie AKQA’s Research & Insights by 86% uživatelů chtělo předem poznat, že daný web resp. webová adresa je optimalizovaná pro mobilní telefon, a že tedy mohou očekávat web, který jim bude na mobilu fungovat (nebudou tudíž muset platit stahování stovek kB na jednu stránku). Přesně to splňuje jakýkoliv web na mstranky.mobi, a to beze zbytku.

Služba mStránky je pro soukromé uživatele zdarma. Je samozřejmě možné, zřídit si firemní mobilní stránky, tato služba je však zpoplatněna. Placená verze mStránek nabízí kromě neomezeného prostoru, webového editoru a domény .mobi i některé funkce navíc a obsahuje také možnost zdarma inzerovat daný mobilní web ve Zlatých stránkách (v tištěném katalogu, na internetu i v mobilu). Brzy by měla být k dispozici také nabídka mobilní bannerové reklamy, která přivede uživatele na mobilní stránky z portálů jednotlivých operátorů. Mezi další připravované funkce mStránek patří například propojení s Facebook a SMS službami.

„Snažíme se v rámci editoru mStránek nabídnout takové funkce, které vytvoří web pro širokou masu mobilních uživatelů“, říká Tomáš Zeman, jednatel společnosti Wirenode, která je dodavatelem technologie mStránek, a dále dodává „na platformě mobilního webu pracujeme téměř dva roky a naše zkušenosti ukazují, že například jen určité barevné kombinace a formátování je podporované a smysluplně použitelné napříč nejpoužívanějšími telefony. Mobilní web je samostatné médium, a chceme mStránky společně se společností Mediatel dále rozvíjet“ Řešení Wirenode, které tvoří jádro mStránek bylo oceněno sdružením TUESDAY Business Network v rámci Mobile Award 2007 jako nejlepší mobilní řešení roku.

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Podnikatel.cz: Na poslední chvíli šokuje výjimkami v EET

Na poslední chvíli šokuje výjimkami v EET

Root.cz: Chytré hodinky Pebble úplně končí

Chytré hodinky Pebble úplně končí

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Vitalia.cz: Nahradí sluch, ale zvuk je zcela jiný

Nahradí sluch, ale zvuk je zcela jiný

DigiZone.cz: Milan Kruml: procházka TV historií

Milan Kruml: procházka TV historií

Podnikatel.cz: Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Měšec.cz: Golfové pojištění: kde si jej můžete sjednat?

Golfové pojištění: kde si jej můžete sjednat?

DigiZone.cz: Recenze Westworld: zavraždit a...

Recenze Westworld: zavraždit a...

Podnikatel.cz: Udávání kvůli EET začalo

Udávání kvůli EET začalo

Vitalia.cz: Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

Podnikatel.cz: 3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

DigiZone.cz: ČT má dalšího zástupce v EBU

ČT má dalšího zástupce v EBU

Měšec.cz: Europlatby: někde bez poplatku, jinde i 350 Kč

Europlatby: někde bez poplatku, jinde i 350 Kč

Vitalia.cz: Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

DigiZone.cz: Rádio Šlágr má licenci pro digi vysílání

Rádio Šlágr má licenci pro digi vysílání