Hlavní navigace

mStránky umožňují vytvořit si zdarma vlastní mobilní web

17. 10. 2008

[Tisková zpráva] Praha, 16. října 2008 – Společnost MEDIATEL představila novou službu www.mstranky.cz pro jednoduché vytváření a provozování webových stránek optimalizovaných pro mobilní telefony.

Uživatel si tak může prostřednictvím jednoduchého webového rozhraní sám vytvořit vlastní web nebo mobilní blog s texty, obrázky, libovolnou strukturou a řadou další funkcí. Technologie mStránek umí automaticky rozpoznat typ mobilního telefonu uživatele, takže automaticky přizpůsobí prohlížený obsah displeji daného telefonu. Kromě neomezeného prostoru pro svůj vlastní mobilní web získávají uživatelé také doménu .mobi a speciální funkce mobilního webu pro zavolání nebo zaslání dotazu přímo z telefonu.

„Prostřednictvím jednoduchého nástroje nyní dáváme každému možnost, vytvořit si vlastní mobilní web. Věříme zároveň, že tím pomůžeme nastartovat mobilní internet v České republice, protože drtivá většina uživatelů mobilních telefonů u nás je technicky připravena používat webové stránky v mobilu, jenže až doposud chyběly webové stránky pro mobily“, říká Petr Voplakal, ředitel pro rozvoj a strategii společnosti MEDIATEL, a dodává „díky desítkám různých typů přístrojů a jejich webových prohlížečů má vývoj mobilních stránek svá úskalí, která však mStránky řeší za tvůrce webu. Ten se tak může zaměřit na jejich obsah a strukturu. Malý displej a specifické ovládání mobilu vyžaduje mnohem jednoduší navigaci stránek i přizpůsobený obsah. Pouhé plošné automatizované přeformátování standardního webu často nepřináší uživateli uspokojivou zkušenost. mStránky však umožňují jednoduše během několika minut vytvořit si web optimalizovaný pro miliony mobilních uživatelů“.

Mobilní web vytvořený pomocí mStránek lze prostřednictvím technologie RSS kanálů propojit se standardním webem. Jde tak snadno publikovat aktuality na „standardní“ i mobilní web z jednoho místa. Tvůrci osobních stránek zase ocení možnost propojení se službou Twitter. Uživatelé služeb mStránek si sami mohou vybrat doménu 3. řádu v rámci domény mstranky.mobi, kterou mají k dispozici zdarma.

Doména .mobi je určena výhradně pro web optimalizovaný pro mobilní telefony. Dle studie AKQA’s Research & Insights by 86% uživatelů chtělo předem poznat, že daný web resp. webová adresa je optimalizovaná pro mobilní telefon, a že tedy mohou očekávat web, který jim bude na mobilu fungovat (nebudou tudíž muset platit stahování stovek kB na jednu stránku). Přesně to splňuje jakýkoliv web na mstranky.mobi, a to beze zbytku.

Služba mStránky je pro soukromé uživatele zdarma. Je samozřejmě možné, zřídit si firemní mobilní stránky, tato služba je však zpoplatněna. Placená verze mStránek nabízí kromě neomezeného prostoru, webového editoru a domény .mobi i některé funkce navíc a obsahuje také možnost zdarma inzerovat daný mobilní web ve Zlatých stránkách (v tištěném katalogu, na internetu i v mobilu). Brzy by měla být k dispozici také nabídka mobilní bannerové reklamy, která přivede uživatele na mobilní stránky z portálů jednotlivých operátorů. Mezi další připravované funkce mStránek patří například propojení s Facebook a SMS službami.

„Snažíme se v rámci editoru mStránek nabídnout takové funkce, které vytvoří web pro širokou masu mobilních uživatelů“, říká Tomáš Zeman, jednatel společnosti Wirenode, která je dodavatelem technologie mStránek, a dále dodává „na platformě mobilního webu pracujeme téměř dva roky a naše zkušenosti ukazují, že například jen určité barevné kombinace a formátování je podporované a smysluplně použitelné napříč nejpoužívanějšími telefony. Mobilní web je samostatné médium, a chceme mStránky společně se společností Mediatel dále rozvíjet“ Řešení Wirenode, které tvoří jádro mStránek bylo oceněno sdružením TUESDAY Business Network v rámci Mobile Award 2007 jako nejlepší mobilní řešení roku.

DigiZone.cz: DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Vitalia.cz: Pane doktore, je to akutní!

Pane doktore, je to akutní!

Root.cz: Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Lupa.cz: Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Podnikatel.cz: Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

DigiZone.cz: Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Root.cz: Chrome už nebude žroutem paměti

Chrome už nebude žroutem paměti

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Root.cz: Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz