Hlavní navigace

N-JOY.CZ zaznamenal prvních 1 000 videí nahraných českými internetovými uživateli

8. 3. 2007

[Tisková zpráva] Nový český portál pro sdílení videí přenesl uživatelům během prvního měsíce svého provozu více než 250 000 video streamů. Na portálu je nyní ke zhlédnutí více než 6 500 video klipů.

Praha, 8. března 2007 – Nový český internetový portál N-JOY.CZ (www.n-joy.cz) určený pro sdílení videí dnes oznámil, že prvních 1000 videí bylo českými internetovými uživateli nahráno po méně než 5 týdnech od jeho spuštění.

N-JOY.CZ spustil svůj provoz 24. 1. 2007 jako první český internetový portál, který umožnil svým uživatelům automaticky nahrávat a sdílet videa s ostatními uživateli. Podle ředitele společnosti Davida Háce nahrávají uživatelé od okamžiku spuštění portálu v průměru 1 video každých 20 minut. Společně s video obsahem, který poskytl portál N-JOY.CZ, je momentálně k dispozici více než 6 500 video klipů.

Během prvního měsíce provozu zprostředkoval portál N-JOY.CZ více než 250 000 video streamů pro 60 000 unikátních návštěvníků.

“Velice nás potěšila velká návštěvnost hned v prvních týdnech po spuštění našeho portálu pro sdílení videí ” říká David Hác. “Věříme, že tato čísla ukazují jak velký je zájem českých internetových uživatelů o sdílení videí, která uživatelé vytvořili nebo jinak získali. Věříme také, že jsme českým uživatelům díky uživatelsky přívětivému rozhraní v češtině výrazně zjednodušili nahrávání jejich videí na internet."

Podle Davida Háce je velká většina uživatelských videí nahraných na N-JOY.CZ „veřejná“ (tzn., že přehrát si je mohou všichni návštěvníci portálu). Zhruba 10% videí je „privátních“ (tzn., že jsou přístupná jen těm, se kterými je chce uživatel portálu, který obsah nahrál, sdílet). Možnost jednoduše umístit privátní videa na internet je jedinečnou vlastností N-JOY.CZ.

Obsah nahraný uživateli na portál N-JOY.CZ zahrnuje velké množství humorných videí (reklamy, parodie, nehody atd.), rodinná videa, videa z dovolených v exotických destinacích, videa z párty a mnoho dalších videí v rozsahu od 4 sekund do 25 minut.

Z více než 1 000 video klipů nahraných uživateli k dnešnímu dni na N-JOY.CZ byly nejnavštěvova­nějšími video klipy „Jak vzniká krása“ (reklama na kosmetiku Dove), „Co ženy nepochopí“ (reklama na sportovní kanál Fox Sports TV) a „Muž parkuje“ (video zachycující nešikovného pražského řidiče, který se snaží zaparkovat své auto).

Ne všechna videa nahraná uživateli na N-JOY.CZ jsou však svou povahou humorná. Bezprostředně poté, co 2. března na západním Slovensku vybuchl sklad v závodě na likvidaci vojenské munice, nahrál jeden z náhodných svědků události na portál video zobrazující výbuch tak, jak ho zachytil prostřednictvím mobilního telefonu. „Podle mě je to názorná ukázka toho, že je N-JOY.CZ portálem první volby pro sdílení videí“, řekl David Hác.

Podle Davida Háce počítá N-JOY.CZ v následujících týdnech s ještě větším počtem nahraných videí. Převážně díky uživatelům, kteří umisťují videa na portál se totiž jméno portálu a jeho video obsah šíří českou internetovou komunitou velice rychle.

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Podnikatel.cz: EET od prosince. Už máte autentizační údaje?

EET od prosince. Už máte autentizační údaje?

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Vitalia.cz: Pane doktore, je to akutní!

Pane doktore, je to akutní!

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Měšec.cz: Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

DigiZone.cz: DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Lupa.cz: Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

DigiZone.cz: Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

120na80.cz: 10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

Root.cz: Chrome už nebude žroutem paměti

Chrome už nebude žroutem paměti

Lupa.cz: Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém