Hlavní navigace

Na internet vstupují nové bazary, které dýchají pro správnou věc

16. 12. 2009

[Tisková zpráva] Brno, 15. prosince 2009 - Pod názvem Dýcháme.cz byl dnes na českém internetu oficiálně spuštěn nový originální projekt, který nabízí uživatelům moderní bazarové služby v kombinaci s kvalitním magazínovým čtením. Projekt sdružuje samostatné internetové portály maximálně přizpůsobené konkrétním cílovým skupinám. Posláním Dýcháme.cz je pomáhat potřebným, o finančních příspěvcích budou rozhodovat sami uživatelé.

Nový projekt s názvem Dýcháme.cz sdružuje samostatně stojící oborové portály, jejichž struktura je rozdělena na dvě části: bazar a magazín. Zatímco prostřednictvím moderního bazaru mohou uživatelé obchodovat s novým či použitým zbožím, magazín je postaven na pravidelně publikovaných článcích plných užitečných tipů, rad a návodů. Projekt cílí v první vlně na matky s dětmi, fotografy, kutily, sportovce a fanoušky značky Apple.

„Nechtěli jsme se vydat stejným směrem jako portálové molochy. Každý z našich portálů reflektuje reálné potřeby konkrétní skupiny lidí a její nejčastější požadavky. Věřím, že velmi brzy vybudujeme početnou komunitu lidí, které budeme pravidelně nabízet nejen profesionální služby a kvalitní informace, ale také možnost se družit a vzájemně spolu sdílet problémy, které jsou jim nejbližší,“ uvedl ředitel projektu Petr Lesenský.

Dýcháme.cz pomáhá potřebným
Dýcháme.cz nenabízí jen bezproblémové obchodování a zajímavé čtení. Posláním projektu je pomáhat potřebným. Již začátkem roku 2010 bude zprovozněn unikátní systém, díky němuž začnou návštěvnici jednotlivých portálů společně dýchat pro dobrou věc. A to formou finančních příspěvků nadacím a charitativním organizacím v libovolné výši. Prostřednictvím ankety na stránkách www.dychame.cz si sami návštěvníci rozhodnou, komu vybraný finanční příspěvek věnují. Vzhledem k propracovanému informačnímu systému budou mít všichni uživatelé vždy přehled o množství darovaných finančních prostředků.

„Formou zajímavých reportáží a rozhovorů budeme našim návštěvníkům pravidelně představovat činnost nejrůznějších sdružení, které se v České republice soustředí na pomoc potřebným. Budeme se také věnovat konkrétním lidským příběhům, na které se mnohdy v případě velkých veřejných sbírek zapomíná. Finální rozhodnutí pak necháme na dárcích; vybrané finanční prostředky vždy rozdělíme procentuálně podle jejich volby,“ vysvětlil Lesenský.

Dýcháme.cz, aneb bude nás pět
Dva z prvních pěti internetových portálů jsou již zprovozněny a stoprocentně fungují. Mezi uživatele Dýcháme.cz již přibývají maminky registrující se na stránkách www.promatky.dycha­me.cz a fotografové, pro které je určen oborový portál www.profotogra­fy.dychame.cz. Před koncem letošního roku bude zprovozněn třetí portál www.proapple.dycha­me.cz, který je určen milovníkům výrobků značky Apple, a do konce února 2010 se na své portály mohou těšit i sportovci (www.prosportov­ce.dychame.cz) a kutilové (www.prokutily­.dychame.cz).

„Rozrůstat se pochopitelně nebude jen portfolio našich bazarů. Průběžně budeme přidávat nové funkce, fotogalerie, diskusní fóra či užitečné seznamy nejrůznějších institucí. Ještě v letošním roce navíc odstartujeme velkolepou soutěž, kterou oslavíme spuštění celého projektu,“ doplnil Petr Lesenský.

O projektu Dýcháme.cz
Na základě dlouholetých zkušeností s internetovými i tištěnými magazíny jsme se rozhodli vytvořit projekt Dýcháme.cz, který slučuje 100% oborové weby. Jedná se o soubor internetových portálů, které obsluhují jasně uchopitelné, vysoce aktivní i ekonomicky silné cílové skupiny. Struktura jednotlivých internetových portálů je rozdělena na dvě části: bazar a magazín. Posláním projektu je pomáhat potřebným. Začátkem roku 2010 bude zprovozněn unikátní systém, jehož prostřednictvím budou moci uživatelé velmi jednoduše přispívat na dobrou věc.

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

Vitalia.cz: Pečete cukroví a zbyl vám bílek?

Pečete cukroví a zbyl vám bílek?

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Podnikatel.cz: S.r.o. využívá cizí auto. Jak je to s daněmi?

S.r.o. využívá cizí auto. Jak je to s daněmi?

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Měšec.cz: Finančním poradcům hrozí vracení provizí

Finančním poradcům hrozí vracení provizí

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

DigiZone.cz: Perspektivy TV v roce 1939 podle časopisu Life

Perspektivy TV v roce 1939 podle časopisu Life

Měšec.cz: Jak levně odeslat balík přímo z domu?

Jak levně odeslat balík přímo z domu?

Podnikatel.cz: Na poslední chvíli šokuje výjimkami v EET

Na poslední chvíli šokuje výjimkami v EET

Měšec.cz: Golfové pojištění: kde si jej můžete sjednat?

Golfové pojištění: kde si jej můžete sjednat?

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Lupa.cz: Seznam mění vedení. Pavel Zima v čele končí

Seznam mění vedení. Pavel Zima v čele končí

120na80.cz: Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Podnikatel.cz: Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Root.cz: Vypadl Google a rozbilo se toho hodně

Vypadl Google a rozbilo se toho hodně

Root.cz: Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

Podnikatel.cz: Na 3. prosince se chystá protest proti EET

Na 3. prosince se chystá protest proti EET

Vitalia.cz: Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem