Hlavní navigace

Nabídka zaměstnání láká návštěvníky

7. 3. 2006

[Tisková zpráva] Praha, 7. března 2006 – Na více než pětinásobek vzrostl za uplynulý rok zájem o integrovaný informační portál Ministerstva práce a sociálních věcí (portal.mpsv.cz). Zatímco v lednu 2005 na něm shlédli zájemci 1 milion stránek, v lednu letošního roku již téměř 5,5 milionu stránek.

Portál poskytuje především ucelené informace z oblasti zaměstnanosti a státní sociální podpory (SSP). Uživatel zde může nalézt informace o jakémkoli volném místě, které nabízejí úřady práce v České republice. V současné době je jich dohromady kolem 45 tisíc.

Přihlášení na portál je velmi jednoduché, nevyžaduje zadávání osobních údajů a pro nového uživatele netrvá déle než 30 vteřin. Pokud se člověk přihlásí, může zadat a uložit výběrová kritéria požadovaných volných míst. Na základě těchto kritérií, pokud o tuto službu požádá, dostává automaticky informace o nových pracovních místech prostřednictvím e-mailu.

Ti, kteří nenašli vhodné zaměstnání, mohou zadat svůj životopis do sekce „Inzerce zájemců o práci“, kde pak mohou zaměstnavatelé hledat vhodné pracovníky. Aby zadaný strukturovaný profesní životopis dotyčného odpovídal požadavkům zaměstnavatelů, vytvořili tvůrci portálu takovou aplikaci, která klienta bod po bodu při jeho psaní vede. Na základě údajů uvedených v životopisu pak portál nabízí automatické vyhledání vhodných volných pracovních míst.

Portál informuje také o možnostech zaměstnání v Evropské unii a Evropském hospodářském prostoru (sekce EURES). Česká republika byla první z nových členských zemí EU, která se připojila k portálu EURES. Ten nyní obsahuje nabídku zhruba 750 000 volných pracovních míst v celé Evropě.

Integrovaný informační portál MPSV je jedním z portálů státní správy, na které soustředí pozornost letošní Březen – měsíc internetu. Leták s jejich popisem dostávají účastníci vzdělávacích akcí, které na březen připravily knihovny po celé republice. Podle lednového šetření společnosti Factum Invenio čeští uživatelé internetu dosud příliš informace na webových stránkách veřejné správy nevyhledávají. Alespoň jednou tak učinilo jen 38 procent respondentů a pouze 8 procent je vyhledává pravidelně.

Hlavními partnery 9. ročníku BMI jsou Česká pošta a GRISOFT, záštitu a podporu poskytli předseda vlády a Úřad vlády České republiky, Ministerstvo financí, Ministerstvo informatiky, Ministerstvo práce a sociálních věcí, Ministerstvo průmyslu a obchodu, Ministerstvo spravedlnosti, Ministerstvo vnitra a portál BusinessInfo.cz. Mediálními partnery jsou Český rozhlas, Protext – PR servis ČTK, deník Právo, vydavatelství Springer Media CZ, Vogel Burda Communications a časopis Egovernment, odborným partnerem FORInternet.

BMI sdružení je neziskové sdružení fyzických i právnických osob, jehož posláním je podpora rozvoje Internetu jako globálního komunikačního prostředku, charakteristického pro informační společnost. Jeho projekt Březen měsíc Internetu 2000 se umístil ve finále soutěže Stockholm Challenge Award, které se zúčastnilo 612 projektů z 80 zemí.

120na80.cz: Neplivejte pecky z vína

Neplivejte pecky z vína

Lupa.cz: IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Vitalia.cz: Penny Market podporuje české potraviny

Penny Market podporuje české potraviny

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

120na80.cz: Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

120na80.cz: I stařec může mít spermie jako zamlada

I stařec může mít spermie jako zamlada

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Podnikatel.cz: První česká finta, jak lze obejít #EET

První česká finta, jak lze obejít #EET

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Podnikatel.cz: Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Podnikatel.cz: Zahraniční faktura v hlášení k DPH?

Zahraniční faktura v hlášení k DPH?

120na80.cz: Sem vás dají, když budete v karanténě

Sem vás dají, když budete v karanténě

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Měšec.cz: Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily