Hlavní navigace

NACEVI odbavilo přes 1 PB videa

14. 4. 2009

[Tisková zpráva] V průběhu měsíce března 2009 odbavila síť doručování obsahu NACEVI (Národní Centrum Videa) rekordní objem dat v doručování videa. Celkově stáhli uživatelé přes 1 PB (petabajt) dat, což zapsáno v bajtech znamená 1.000.000.000.000.000 (jednička a patnáct nul). Pokud bychom chtěli tento objem dat uložit na DVD, potřebovali bychom přes 200.000 kusů nosičů.

„Síť doručování obsahu NACEVI pokračuje v růstu, který odpovídá potřebám našich klientů“, říká Jakub Kabourek, ředitel společnosti KIT digital Czech. „Ať jde o živé vysílání programů České televize nebo archív TV Nova, zájem diváků stoupá a odbavení vysílání vyžaduje snadno škálovatelné technologie“.

NACEVI je provozováno ve spolupráci s nejvýznamnějšími hráči na českém a slovenském Internetu: CESNET, GTS Novera, SANET, Sloane Park Property Trust, T-Systems a UPC. Internetovým poskytovatelem základní IPv6 konektivity je společnost Casablanca INT. NACEVI je otevřeno oboustranně výhodné spolupráci s dalšími operátory.

NACEVI kromě běžného internetového vysílání televizních stanic nachází využití např. při informování uživatelů v době krizových situací (živelné pohromy, terorismus) nebo při důležitých aktech českého společenského života. O projektu NACEVI lze najít další na stránkách http://www.na­cevi.cz/.

O KIT digital Czech
Společnost KIT digital Czech a.s. (dříve Visual Connection, a.s.) byla založena v roce 1991. Její činnost je prioritně zaměřena na dodávky komplexních řešení, služeb a komponent v oblasti digitálních medií. KIT digital Czech a.s. se člení na 6 divizí, jejichž hlavním zaměřením je projektování, dodávky a integrace systémů profesionální výroby, digitalizace, zpracování, distribuce a archivace audiovizuálních materiálů v mnoha odvětvích. Naše systémy naleznete zejména v televizních a rozhlasových stanicích, studiích zaměřených na obrazovou a zvukovou produkci, postprodukci a grafiku, ve veřejných institucích, státní správě, školách a zdravotnictví. Poskytujeme řadu služeb, např. poradenskou a konzultační činnost, dále pak streaming, webcasting a encoding. Zajišťujeme servisní činnosti, školení, zápůjčky zařízení a nabízíme i finanční služby. O vynikající úrovni našich řešení svědčí nejen rostoucí řada úspěšně realizovaných projektů, ale i mezinárodní ocenění za nejlepšího systémového integrátora za rok 2005 – Standout System Integration Award.

V roce 2006 jsme zavedli Systém managementu kvality dle ČSN ISO 9001:2001 rozšířený na Integrovaný systém řízení (IMS) implementací systému Environmentálního managementu dle ČSN ISO 14001:2005 a Managementu BOZP dle normy OHSAS 18001. Certifi­kačním auditem na kompletní systém jsme úspěšně prošli v říjnu 2006.

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Vitalia.cz: Raději 14 cigaret, než být sám

Raději 14 cigaret, než být sám

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

DigiZone.cz: DVB-T2: problémy českých TV stanic

DVB-T2: problémy českých TV stanic

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Vitalia.cz: Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

120na80.cz: 10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Měšec.cz: ČNB: ERB bank není solventní

ČNB: ERB bank není solventní

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty

DigiZone.cz: Je tu nový formát programatické reklamy

Je tu nový formát programatické reklamy

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Vitalia.cz: Pane doktore, je to akutní!

Pane doktore, je to akutní!

Měšec.cz: Když krachuje banka

Když krachuje banka