Hlavní navigace

Nastartováno na Windows 7: T-Systems nabízí podporu spojenou s novým operačním systémem firmy Microsoft

28. 10. 2009

[Tisková zpráva] Souběžně se zahájením prodeje systému Windows 7 od firmy Microsoft mohou zákazníci T-Systems,pokud vlastní příslušné licence, požádat o přeinstalování svých stolních osobních počítačů na tento nový operační systém. T-Systems Czech Republic nabízí kromě implementace i postupy pro volbu správné licenční politiky pro Windows 7 a dodávku potřebných licencí.

Výzkumy společnosti IDC předpovídají, že na nový systém přejde přibližně 59 procent všech velkých IT firem a to především v průběhu příštího roku. Společnost T-Systems provozuje po celém světě asi 1,5 miliónu stolních počítačů. Systém Windows 7 by však neměl být instalován na stávající konfigurace bez předchozí kontroly. Společnost T-Systems proto vyvinula v Německu testovací prostředí, kterým lze přezkoušet kompatibilitu systému Windows 7 se stávajícím softwarem a hardwarem. Odborníci T-Systems, certifikovaní společností Microsoft, mohou na základě výsledku testu odhadnout rizika a náklady a poskytnout doporučení pro změnu.

„Podniky by měly Windows 7 považovat nejen za nový operační systém, ale také za příležitost otestovat stávající software“, prohlásil Olaf Heyden z T-Systems. „Pro mnoho podniků by mělo smysl provést během přechodu na Windows 7 „úklid“ a standardizaci a snížit tak náklady a zlepšit bezpečnost a dostupnost svých počítačů.“ Systém Windows 7 má menší nároky na použitý hardware než předchozí systémy. Lze jej tudíž používat i ve starších počítačích. Nový systém Windows má nadále bezpečnostní pojistku „BitLocker“, jež chrání data proti nežádoucím zásahům pokud jde o čtení a psaní. S použitím přímého přístupu (DirectAccess) se zaměstnanci do své firemní sítě přihlašují přes nejnovější internetový protokol (IPv6). Správci řídí pomocí zámku „AppLocker“ programy, které smějí být startovány na pracovních počítačích a vylučují tak nežádoucí užití.

Systém Windows 7 bude v budoucnu v T-Systems součástí integrovaného řešení pro počítače na pracovištích. V rámci služeb Managed Workplace Services získají podniky všestranný servis včetně operačního systému, balíčku Office, Internet Exploreru, virového skeneru i různých pomocných programů jako Adobe Reader, Flash Player či Java Runtime. Počítače budou automaticky aktualizovány a dostane se jim centrální péče.

O společnosti T-Systems
T-Systems Czech Republic nabízí síťově orientovaná ICT řešení a služby zahrnující systémovou integraci, implementaci a provoz ICT systémů. Zaměřuje se především na podnikovou klientelu, a to jak na nadnárodní koncerny s celosvětovou působností, tak i na významné lokální podniky. V roce 2008 činily výnosy společnosti přes 2,9 miliardy korun.

Skupina T-Systems patřící do koncernu Deutsche Telekom AG je jedním z vedoucích evropských poskytovatelů služeb a řešení informačních a komunikačních technologií (ICT) pro podnikové zákazníky. Skupina má přes 46.000 zaměstnanců ve více než 20 zemích světa a její výnosy v roce 2008 činily přibližně 11 miliard eur.

Služby společnosti T-Systems představují pro zákazníky optimalizaci procesů, zlepšení kvality a snížení nákladů na oblast interních ICT systémů. To ve svém důsledku poskytuje zákazníkům vyšší flexibilitu a možnost koncentrace na jejich hlavní předmět činnosti.

Informace o společnosti a jejích službách najdete na internetových stránkách www.t-systems.cz nebo na mezinárodních stránkách www.t-systems.com.

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

DigiZone.cz: Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Root.cz: Chytré hodinky Pebble úplně končí

Chytré hodinky Pebble úplně končí

Vitalia.cz: Nahradí sluch, ale zvuk je zcela jiný

Nahradí sluch, ale zvuk je zcela jiný

Root.cz: Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Podnikatel.cz: Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Vitalia.cz: Dáte si jahody s plísní?

Dáte si jahody s plísní?

DigiZone.cz: Milan Kruml: procházka TV historií

Milan Kruml: procházka TV historií

Měšec.cz: Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Root.cz: 250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

120na80.cz: Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

Vitalia.cz: Jmenuje se Janina a žije bez cukru

Jmenuje se Janina a žije bez cukru

DigiZone.cz: HD programy ČT i v UPC Horizon

HD programy ČT i v UPC Horizon

Měšec.cz: Banky mlží o nákladech na předčasnou splátku hypotéky

Banky mlží o nákladech na předčasnou splátku hypotéky

Podnikatel.cz: Na 3. prosince se chystá protest proti EET

Na 3. prosince se chystá protest proti EET

Vitalia.cz: Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Měšec.cz: Jak levně odeslat balík přímo z domu?

Jak levně odeslat balík přímo z domu?