Hlavní navigace

Názor experta z Počítačové školy Gopas: Windows 7 včera pro vývojáře a IT specialisty, domácí uživatelé si musejí počkat do října

7. 8. 2009

[Tisková zpráva] Softwarový gigant, firma Microsoft, včera poprvé zpřístupnil širší veřejnosti svůj nejnovější operační systém Windows 7. Od včerejška si ho totiž už budou moci stáhnout k testování vývojáři a IT specialisté vlastnící Technet, nebo MSDN předplatné. Jedná se tak celosvětově o prvních několik desítek tisíc uživatelů, kteří budou mít systém k dispozici.

Již od 25. července ho mohou instalovat významní dodavatelé hardware (OEM). Ti ho získali již dva dny po ukončení jeho vývoje. Prvním dnem začíná dlouhé pozvolné rozšiřování systému mezi různé skupiny uživatelů. Hned druhý den přichází na řadu podnikoví zákazníci, majitelé Software Assurance a programů Volume License.

Oficiální uvedení produktu v krabicové a OEM verzi pro koncové zákazníky je stanoveno na 22. října. To je až několik týdnů po dokončení všech překladů (1. října). Zákazníci se tedy mohou těšit na plně českou verzi Windows 7 již k tomuto datu.

Microsoft s uvedením Windows 7 takto přichází ani ne tři roky po předchozí verzi Windows Vista. „Relativně rychlé vydání novinky je tlačeno mimo jiné i faktem, že již v dubnu skončila hlavní fáze podpory Windows XP (Mainstream Support),“ vysvětluje Ondřej Ševeček z Počítačové školy Gopas. „Pro starší systémy již nebudou vycházet žádné Service Packy a Windows Vista a 7 jsou tedy jedinou cestou, jak zákazníci mohou získat nové funkce a podporu software a hardware.“

„Je na co se těšit. Nový operační systém nabízí vylepšenou stabilitu a podporu hardware, výrazně vylepšené uživatelské rozhraní a lepší kompatibilitu se staršími aplikacemi, včetně virtualizace. Naše dlouhodobé testy i v ostrém provozu (beta, RC) ukazují zvláště velké vylepšení výkonu na stejném hardware oproti starším Vista,“ popisuje svoje zkušenosti Ševeček.

S příchodem bezpečnostních novinek a mnoha pokročilých funkcí jsou také spojeny některé problematické otázky. „Windows 7 například nabízí velice silné transparentní šifrování dat na (i výměnných) discích, přihlašování hardware předměty i biometrickými metodami. Jednoduchou a robustní ochranu tak poskytuje nejen legitimním uživatelům,“ říká Ondřej Ševeček z Gopasu a dodává, že se s tím ovšem musí stále častěji vyrovnávat i justice. „Nedávno se to ostatně ukázalo v široce diskutovaném případu „počítačových pirátů z Akademie věd“, které nebylo možno odsoudit kvůli nepřístupnosti zašifrovaných dat.“

O společnosti GOPAS, a. s.
Počítačová škola GOPAS, a. s., zahájila činnost v roce 1992. Soustředila se výhradně na vzdělávání v oboru výpočetní techniky a manažerských dovedností. Důsledným dodržováním této dlouhodobé strategie se společnost vypracovala mezi nejuznávanější firmy v oboru. Díky své specializaci si vytvořila podmínky pro skutečně partnerské vztahy nejen se zákazníky z řad uživatelů, ale umožnilo jí to rovněž spolupráci s předními dodavateli výpočetní techniky a systémovými integrátory. Za rok 2008 prošlo kurzy výpočetní techniky v prostorách počítačové školy GOPAS skoro 30 000 absolventů.

Počítačová škola GOPAS je držitelem nejvyšších dosažitelných autorizací v oblasti vzdělávání firem Microsoft (Microsoft Gold Certified Partner for Learning Solutions), Oracle (OAEC), IBM (IBM Business partner) pro kurzy Lotus Notes, Sun Microsystems (Authorized Education Center), Adobe (Authorised Training Partner), Corel (Training partner), SCO (SCO AEC) a Software602 (Autorizované školicí středisko).

Počítačová škola GOPAS je také autorizovaným testovacím střediskem firem Thomson Prometric (Prometric APTC) a VUE (Virtual University Enterprises), akreditovaným testovacím střediskem pro ECDL (European Computer Driving Licence), testovacím střediskem pro získání certifikátů Microsoft Office Specialist, dále je členem CompTIA, SPIS (Sdružení pro informační společnost) a AIVD (Asociace institucí vzdělávání dospělých).

Firma GOPAS provozuje celkem tři počítačové školy, a to v Praze, Brně a Bratislavě, o celkové kapacitě 36 počítačových učeben. V současné době tvoří tuto firmu 60 zaměstnanců a zhruba 70 stálých externích konzultantů a lektorů. O kvalitách poskytovaných služeb svědčí také získaný certifikát ISO 9001 a akreditace MŠMT pro rekvalifikace.

DigiZone.cz: NG natáčí v Praze seriál o Einsteinovi

NG natáčí v Praze seriál o Einsteinovi

Vitalia.cz: Jak koupit Mikuláše a nenaletět

Jak koupit Mikuláše a nenaletět

Měšec.cz: Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

Vitalia.cz: Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Podnikatel.cz: Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Vitalia.cz: Tesco: Chudá rodina si koupí levné polské kuře

Tesco: Chudá rodina si koupí levné polské kuře

Podnikatel.cz: Víme první výsledky doby odezvy #EET

Víme první výsledky doby odezvy #EET

Podnikatel.cz: Pozor, pojišťovny mění čísla účtů

Pozor, pojišťovny mění čísla účtů

Lupa.cz: Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Vitalia.cz: To není kašel! Správná diagnóza zachrání život

To není kašel! Správná diagnóza zachrání život

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Měšec.cz: Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

Vitalia.cz: Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

Podnikatel.cz: Na poslední chvíli šokuje vyjímkami v EET

Na poslední chvíli šokuje vyjímkami v EET

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

Vitalia.cz: Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu