Hlavní navigace

Nejzajímavější internetové dražby na Aukro.cz v roce? Unikátní knihy, pohřební služba, trenér Jarolím, ale i býčí hlava

21. 12. 2009

[Tisková zpráva] Během necelých dvanácti měsíců roku 2009 se na Aukro.cz zatím prodalo více než 10,5 milionu předmětů v celkové hodnotě cca 4,1 miliardy Kč. Pochopitelně se v tak obrovském množství aukcí dražily nejen běžné zboží a služby, ale objevily se také originální a leckdy vtipné aukce.

Unikátní knihy a časopisy
V roce 2009 se dařilo všem knihomilům, v aukcích na Aukro.cz se totiž objevily opravdové skvosty. Na počátku listopadu si zájemci mohli pořídit unikátní sbírku šestnácti čísel časopisu Rychlé Šípy, z toho 13 dílů bylo svázaných v pevné vazbě, zbylá tři čísla byla prodávaná samostatně. Všech 16 dílů prodejce vystavil v aukci od 890 Kč. Tato kompletní série byla nakonec vydražena za 1325 Kč.

Na podzim byla vydražena kniha Karla Maye s ilustracemi Zdeňka Buriana z roku 1934. Již počáteční cena 160 000 Kč byla výjimečná, kniha byla nakonec prodaná za 190 000 Kč.

Největší překvapení letošního roku ale proběhlo v únoru. Původně nenápadná kniha Julese Vernea Země šelem s vyvolávací cenou 100 Kč byla vydražena za více než 150 000 Kč! To, co odlišovalo tuto aukci od jiných, byla skutečnost, že knížka byla ještě nečtená, pečlivě zabalena do starých novin, s ochranným obalem, takže ještě po 114 letech voněla novotou. Jak se to mohlo stát? Podle prodávající si pravděpodobně knížku objednal její pradědeček z nakladatelství a nikdy ji nerozbalil.

Prodám pohřební službu
Podnikáte, ale podnikání vás nenaplňuje, jak jste si představovali? Svou živnost můžete nabídnout na Aukro.cz jako jedna podnikatelka, která zde prodávala své pohřebnictví včetně dvou automobilů a chladicího i mrazicího boxu.

V nabídce se objevily také kopie originálů smluv mezi magistrátem hl.m. Prahy a společností Incheba o pronájmu Veletržního paláce v Praze včetně všech dodatků. Prodávající vystavil tuto aukci s počáteční cenou 30 tisíc korun, žádný kupující se však nenašel.

Z vlastní iniciativy dražili i známí sportovci
Na Aukro.cz koncem ledna vydražil svou závodní přilbu motocyklový jezdec Martin Macek, osmnáctý z letošní soutěže Rallye Dakar. V září na Aukru dražila svou termoláhev z expedice do Himaláje vozíčkářka Jana Fesslová. Aukce začínala na jedné koruně a nakonec byla vydražena za 3050 korun.

Embéčko Julie, které má v kolech celý svět
Na začátku června proběhla na Aukro.cz jedinečná dražba Škody 1000 MB, která za 254 dní ujela téměř 36 700 km ve čtyřech světadílech a 22 zemích. Vyvolávací cena byla 1 Kč, auto bylo nakonec prodáno za 150 100 Kč.

Co se k nakupujícím nedostalo
Na Aukro.cz se občas objevují aukce, které nesplňují obchodní podmínky portálu a bývají proto z nabídky staženy. „Stahujeme takové aukce, ve kterých se objevuje nepovolené zboží jako například léky, alkohol, padělky nebo třeba diplomové práce.“ říká Lenka Hanušová, mluvčí aukčního portálu Aukro.cz.

Mezi takové patřila například aukce býčí hlavy s kůží doplněná o opravdu nehezký obrázek. Prodávající ji nabízel zájemcům k preparaci, popsal dokonce plemeno býka i aktuální stav hlavy.

Na Aukro.cz jste mohli v roce 2009 vydražit také náhradní tchýni a zřejmě by nebyla špatná – její dražitel si jí cenil na 245 milionů Kč. S manželkou to asi bylo horší, od stejného uživatele byste ji mohli vydražit za počáteční cenu 2 miliony Kč. Pokud jste se večer nudili nebo jste sháněli společnost na celé tři dny, i pak jste mohli hledat pomoc na Aukru. Dvacetiletá sexy blondýna nabízela svoji společnost na tři dny za počáteční cenu 50 tisíc Kč.

Nespokojení fanoušci fotbalové Slavie nabídli v listopadu v aukci trenéra Karla Jarolíma za počáteční cenu 1 Kč. Než portál Aukro.cz aukci stáhnul, uskutečnilo se 5 příhozů. V loňském roce nabízel podobně nespokojený hokejový fanoušek trenéra českobudějovického týmu Mountfield Ernestra Bokroše v sekci Starožitnosti – současné umění.

Jeden z vtipálků na Aukro.cz nabízel k pronájmu pomocnou ruku – na 24 hodin chtěl poskytnout služby své levé ruky.

„Všechny tyto bizarní dražby vtipálků byly z nabídky staženy. Kupujícím se snažíme nabízet opravdu jen takové aukce, které dodržující podmínky portálu,“ uvádí Lenka Hanušová.

Nejvyhledávanější slova 2009
A co se nejvíce hledalo? lidé na Aukro.cz vyhledávají značkové oblečení nebo parfémy, elektroniku nebo automobily. Překvapivě se mezi nejhledanější produkty na Aukro.cz opakovaně dostávají předměty jako kamna, soustruh nebo vzduchovka.

Vitalia.cz: Vláknina: Rozpustná, nebo nerozpustná?

Vláknina: Rozpustná, nebo nerozpustná?

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

DigiZone.cz: NG natáčí v Praze seriál o Einsteinovi

NG natáčí v Praze seriál o Einsteinovi

Vitalia.cz: Jak koupit Mikuláše a nenaletět

Jak koupit Mikuláše a nenaletět

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Měšec.cz: Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

Root.cz: Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Podnikatel.cz: EET zvládneme, budou horší zákony

EET zvládneme, budou horší zákony

Lupa.cz: Google měl výpadek, nejel Gmail ani YouTube

Google měl výpadek, nejel Gmail ani YouTube

120na80.cz: 5 poporodních problémů a jejich řešení

5 poporodních problémů a jejich řešení

Vitalia.cz: Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

Podnikatel.cz: Víme první výsledky doby odezvy #EET

Víme první výsledky doby odezvy #EET

120na80.cz: Bojíte se encefalitidy?

Bojíte se encefalitidy?

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

Měšec.cz: Golfové pojištění: kde si jej můžete sjednat?

Golfové pojištění: kde si jej můžete sjednat?

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

DigiZone.cz: Recenze Westworld: zavraždit a...

Recenze Westworld: zavraždit a...

Podnikatel.cz: Přivýdělek u Airbnb nebo Uberu? Čekejte kontrolu

Přivýdělek u Airbnb nebo Uberu? Čekejte kontrolu

Vitalia.cz: Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu