Hlavní navigace

Ness dodal nové datové technologie pro E.ON: Vyšší efektivita a lepší komunikace se zákazníky

18. 6. 2010

[Tisková zpráva] Díky novému řešení E.ON denně ušetří pracovní síly potřebné ke zpracování 4000 dokumentů

Praha – 16. června 2010 – Ness Technologies, Inc. (NASDAQ: NSTC, TASE: NSTC), globální poskytovatel komplexních business řešení a služeb v oblasti informačních technologií, oznámil úspěšné dokončení migrace systému EMC Documentum z brněnského datového centra společnosti E.ON IT Czech Republic, s.r.o. do německého Hannoveru. Migrace systému byla spojena s upgradem řešení EMC Documentum. Projekt zahrnoval i bezpečné přenesení 1,5 miliónu dokumentů, přičemž nové řešení ušetří denně pracovní síly pro zpracování 4000 dokumentů. E.ON nyní dokáže koncernové řešení EMC Documentum spravovat efektivněji z jednoho místa. Celý projekt ve výsledku výrazně urychlil a zpřehlednil evidování a vyřizování žádostí zákazníků, v maximální možné míře elektronickou formou.

„Společnost Ness jsme vybrali zejména pro bohaté zkušenosti z obdobných mezinárodních projektů, perfektní znalost systému Documentum a její dlouhodobé partnerství s tvůrcem systému, společností EMC,“ říká Pavel Kořínek ze společnosti E.ON IT Czech Republic.

E.ON IT Czech Republic s.r.o. je členem skupiny E.ON, klíčové nadnárodní firmy v elektroener­getickém a plynárenském odvětví, a zajišťuje pro skupinu E.ON v České republice veškerou podporu v oblasti informačních technologií. Pro projekt kompletní migrace rozsáhlého systému z datového centra a přechod na vyšší verzi řešení Documentum 6.5 si vybrali zkušený tým odborníků Ness. Ten musel zvládnout i integraci se systémem SAP CRM a spisovou službou eSpis. Díky tomu lze nyní kdykoliv přímo ze SAP CRM zobrazit veškeré dokumenty, které náleží k danému případu zákazníka. Ten ocení, že korespondence s ním se zrychlila.

„Projekt je další ukázkou úspěšné spolupráce s E.ON IT, při níž jsme například dodali řešení pro podporu komunikace s Operátorem trhu s elektřinou a plynem. Ness tak potvrzuje unikátní pozici v regionu – hlubokou odbornost a znalost oborů napříč jednotlivými sektory trhu informačních technologií a business služeb,” komentuje projekt Mirko Kalous, generální ředitel Ness v České republice a dodává: “Pokračujeme tak v dlouhodobé, velmi úzké spolupráci s klienty v zemích střední a východní Evropy. Ti využívají naše know-how a zkušenosti, které odborné týmy Ness v jednotlivých zemích dokážou velmi efektivně sdílet.”

O společnosti Nessbr />Společnost Ness Technologies, Inc. (NASDAQ: NSTC, TASE: NSTC) je globálním partnerem v oblasti business procesů a technologií. Řešení a služby pokrývají všechny vertikály i procesy v podnikání jejích zákazníků. Pomáhají jim dosahovat strategických cílů, optimalizovat náklady a efektivitu, zlepšovat rychlost a kvalitu. Své služby staví na dlouhodobě budovaných a ověřených kompetencích, včetně nabídky outsourcingu, near shore i off shore dodávek. Struktura společnosti, unikátní know-how i technologická partnerství slouží k dosažení cílů zákazníků. To, že 85 % z nich se společností Ness spolupracuje opakovaně či dlouhodobě, je důkazem strategických partnerství. Se 7 800 zaměstnanci v pobočkách v Severní Americe, Evropě, Izraeli a Indii má Ness potřebnou sílu a invenci pro realizaci obchodních i technologických cílů svých zákazníků ve více než 20 zemích. Ness spojuje výhody globálního know-how a místních odborných i obchodních znalostí. Na českém trhu patří k leaderům v oblasti business a IT služeb (TOP 4, IDC 2008). Tým 700 odborníků v Praze, Brně a Ostravě je strukturován tak, aby byl vždy blízko zákazníkům a jejich potřebám. Více na www.ness.com

O společnosti E.ON IT
Skupina E.ON IT je poskytovatelem IT služeb pro skupinu E.ON a jedním z nejšpičkovějších poskytovatelů IT služeb pro evropský průmysl s utilitami. Trh s elektřinou, plynem, vodou a dalšími médii se mění a liberalizuje. Podniky utilit jsou nuceny flexibilně přizpůsobovat svoje obchodní procesy tak, aby tyto procesy pro různé cílové skupiny a různé produkty optimálně podporovaly podnikatelskou strategii. Nezbytností je přitom podpora ze strany informačních systémů a informačních technologií (IS/IT).

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Root.cz: Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty

120na80.cz: 10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Root.cz: Chrome už nebude žroutem paměti

Chrome už nebude žroutem paměti

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

120na80.cz: Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Podnikatel.cz: Toto je aplikace EET. Seznamte se

Toto je aplikace EET. Seznamte se

Vitalia.cz: Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Víc než polovina lidí je moc silná v pase

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Lupa.cz: Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Podnikatel.cz: Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz