Hlavní navigace

NETBOX pobavil Brno pochodem za rychlejší internet a plánuje velké rozšiřování sítě

11. 3. 2011

[Tisková zpráva] 3. března 2011 – V Brně se uskutečnil pochod za rychlejší internet, kterého se zúčastnila více než stovka demonstrantů. Ti svými transparenty a hlasitým pískotem vyjádřili podporu rozvoji vysokorychlostního internetu i mimo Brno, kde je již dávno dostupný. Provozovatel sítě NETBOX připravil tuto z části recesistickou akci s cílem zjistit poptávku společnosti po rychlejším internetu a též jako pokračující součást kampaně Revoluce internetu a televize. V rámci ní nabízí internet 100/100 Mb/s mimo špičku všem svým klientům bez jakéhokoliv navýšení ceny.

Pochod za rychlejší internet se v rámci své prezentace odkazoval k březnu jako k měsíci internetu. Tento projekt však již v roce 2008 po 11 úspěšných ročnících dovršil svoji historickou úlohu a poslední 3 roky se vůbec nekoná. Pořadatelé chtěli slovy Davida Otoupalíka, který ve skutečnosti pracuje ve společnosti SMART Comp. a.s. (provozovatel sítě NETBOX) jako vedoucí oddělení marketingu, upozornit na fakt, že i v dnešní moderní době, kdy většina lidí považuje rychlý internet za samozřejmost, jsou v České republice domácnosti bez možnosti kvalitního připojení. „Jako firma jsme toho názoru, že možnost mít rychlý a spolehlivý internet za přijatelnou cenu doma by měl mít dnes úplně každý občan, bez rozdílu na to, kde bydlí,“ upřesňuje David Otoupalík. Odkazuje přitom na rychlostní mapu serveru Lupa.cz, která jasně ukazuje Českou republiku jako zemi, kde rychlost internetu značně kolísá. Zatímco v Jihomoravském kraji je průměrná rychlost internetu 6,97 Mb/s, v Karlovarském kraji je to pouze 4,36 Mb/s a v Pardubickém dokonce jen 3,90 Mb/s.  

„Potěšily nás žádosti lidí z celé České republiky, že by rádi podobnou akci uspořádali i v jejich městě a že jim máme poradit, jak na to. Na server youtube.com jsme uveřejnili z pochodu za rychlejší internet také krátké video (http://www.y­outube.com/wat­ch?v=DP3sjsBO-z4 ),“ doplnila za organizátory Mgr. Martina Malinová. Cílem SMART Comp. a.s však není pořádat podobné akce, ale naopak rozšířit své pokrytí a umožnit tak více lidem absolutně neomezený přístup k internetu. „Budeme však rádi, když se nám ozvou na email revolucevnasem­meste@netbox.cz města a lokální provideři, kteří nemají dostatečnou telekomunikační infrastrukturu pro vysokorychlostní služby. Jsme připraveni jim pomoci s návrhem projektu, případnou realizací a financováním,“ vysvětluje generální ředitel Ing. Aleš Padrta. Podotýká však, že v Česku jsou lokality, kde není zavedení nové telekomunikační infrastruktury z ekonomických důvodů možné a kde musí pomoci stát nebo Evropská unie. „Stát a jím zřizované organizace též mohou pomoci s odstraňováním bariér, zpřístupněním obecních pozemků pro snažší realizaci výkopů a nebo umožněním závěsného vedení.“ 

Společnost SMART Comp. a. s. je provozovatelem telekomunikač­ní optické sí­tě NETBOX® ve městech Brno, Praha, Jihlava, Havlíčkův Brod, Olomouc, Zlín, Opava a Nový Jičín. Nabízí rychlost připojení k internetu až 100 Mb/s bez omezení stažených dat. Díky své koncepci poskytuje síť NETBOX® spolehlivou triple-play službu (internet, IPTV a VoIP). Služby NETBOX® jsou dostupné pro více než 100 000 domácností a firem. Další informace o společnosti a nabídce služeb NETBOX® naleznete na www.netbox.cz.

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

120na80.cz: 10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

DigiZone.cz: Závěrečné shrnutí Radiokomunikace 2016

Závěrečné shrnutí Radiokomunikace 2016

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Lupa.cz: Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Měšec.cz: Když krachuje banka

Když krachuje banka

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Podnikatel.cz: Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Podnikatel.cz: Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Root.cz: Chrome už nebude žroutem paměti

Chrome už nebude žroutem paměti

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Podnikatel.cz: Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?