Hlavní navigace

NETGEAR UVÁDÍ NOVÝ VPN KONCENTRÁTOR S PODPOROU SSL

19. 7. 2006

[Tisková zpráva] SANTA CLARA, Kalifornie – 1. května 2006 – NETGEAR, Inc. (Nasdaq: NTGR), světový poskytovatel technologicky vyspělých značkových síťových produktů, dnes oznámil uvedení produktu ProSafe SSL VPN Concentrator 25 SSL312, dostupného a spolehlivého řešení VPN s podporou SSL pro malé a středně velké firmy do 100 uživatelů.

Koncentrátor ProSafe SSL312 zajišťuje bezpečný vzdálený přístup do podnikové sítě s využitím technologie Secure Sockets Layer (SSL), populárního protokolu pro elektronické obchodování, takže není nutné instalovat na vzdáleném počítači speciální klientský software.

Koncentrátor SSL312 poskytuje mobilním uživatelům vzdálený přístup kdykoli a odkudkoli a dovoluje jim navázat bezpečné spojení s podnikovou sítí pomocí libovolného počítače, například z provozovny autorizovaného partnera, z domova, nebo dokonce z informačního stojanu, s využitím standardního webového prohlížeče. SSL312 umožňuje hladký a bezpečný přístup k podnikovým aplikacím, například k elektronické poště, kancelářským nástrojům a aplikacím pro vzdálenou správu, a uspokojuje tak požadavky mobilních uživatelů na vzdálený přístup. Funkce, jako je spojení protokolem SSL přes síť VPN, dovolují společnostem poskytnout ještě přímější přístup k firemním zdrojům pomocí malého multiplatformního balíčku, jejž systém SSL312 transparentně stáhne do stolního či přenosného počítače uživatele.

Snadno použitelné webové rozhraní zajišťuje splnění požadavků na soukromí a bezpečnost, neboť zahrnuje automatické vymazání vyrovnávací paměti po ukončení relace. Díky konfiguračním nástrojům s granulární politikou, rozsáhlé podpoře protokolování a diagnostice poskytuje systém SSL312 administrátorům IT úplnou kontrolu nad vzdáleným síťovým přístupem.

„Uvedení produktu SSL312 je dalším příkladem toho, jak společnost NETGEAR bere řešení vzdáleného přístupu orientovaná na velké podniky a upravuje je tak, aby vyhovovala potřebám sektoru malých a středně velkých firem,“ uvedl Vivek Chugh, manažer produktové řady ve společnosti NETGEAR. „S ohledem na pokračující růst komunity mobilních pracovníků u společností v našem cílovém segmentu je systém ProSafe SSL312 prvním zástupcem řady produktů pro VPN s podporou SSL, jenž se soustřeďuje na zvýšení produktivity mobilních uživatelů. Poskytuje jim totiž úsporné řešení vzdáleného přístupu bez specializovaného klienta, jež se hladce integruje do stávající síťové infrastruktury. Díky bezkonkurenční kapacitě zpracování protokolu SSL v síti VPN, snadno použitelnému rozhraní a využití nejsilnějších dostupných šifrovacích algoritmů k zajištění důvěrnosti dat nabízí ProSafe SSL312 robustní výkon a kontrolu přístupu obchodní třídy za cenu přijatelnou pro malé a středně velké firmy.“

Produkt ProSafe SSL VPN Concentrator 25 SSL312, nejúspornější univerzální řešení VPN v daném sektoru s podporou SSL bez jakýchkoli licenčních omezení, se dodává se dvěma porty typu 10/100 Ethernet a konzolovým portem pro vzdálenou správu. Systém SSL312, jenž zajišťuje důvěrnost dat pomocí protokolů SSLv3 a TLSv1.0 s šifro­váním AES-256, podporuje 25 současných relací VPN s podporou SSL a vzdáleným uživatelům dovoluje bezpečně přistupovat k prostředkům pomocí standardních webových prohlížečů, jako jsou Microsoft Internet Explorer či Apple Safari. Kromě integrace se širokou řadou uživatelských databází, například Microsoft Active Directory, LDAP a RADIUS, nutné k autentizaci uživatelů, lze systém SSL312 propojit i s firewally třetích stran. Systém rovněž hladce spolupracuje s řadou směrovačů, obsahujících firewally pro VPN, dodávaných společností NETGEAR pod značkou ProSafe, s nimiž tak zajišťuje kompletní řešení bezpečnosti.

Produkt SSL312 bude k dispozici ve třetím čtvrtletí roku 2006 u předních přímých distributorů, v elektronických obchodech a u distributorů s přidanou hodnotou za doporučenou cenu 11.290 Kč bez DPH a bude na něj poskytována tříletá záruka.

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

DigiZone.cz: DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

Podnikatel.cz: Restauracím klesne DPH z 21 na 15 %. Kdy?

Restauracím klesne DPH z 21 na 15 %. Kdy?

Vitalia.cz: Léčba Alzheimera začíná pozdě, říká profesorka

Léčba Alzheimera začíná pozdě, říká profesorka

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Měšec.cz: Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

DigiZone.cz: Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Root.cz: Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Vitalia.cz: dTest vybral nejlepší indukční desku

dTest vybral nejlepší indukční desku

Root.cz: Chrome už nebude žroutem paměti

Chrome už nebude žroutem paměti

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

120na80.cz: 10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

Podnikatel.cz: Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?