Hlavní navigace

NETGEAR UVÁDÍ NOVÝ VPN KONCENTRÁTOR S PODPOROU SSL

19. 7. 2006

[Tisková zpráva] SANTA CLARA, Kalifornie – 1. května 2006 – NETGEAR, Inc. (Nasdaq: NTGR), světový poskytovatel technologicky vyspělých značkových síťových produktů, dnes oznámil uvedení produktu ProSafe SSL VPN Concentrator 25 SSL312, dostupného a spolehlivého řešení VPN s podporou SSL pro malé a středně velké firmy do 100 uživatelů.

Koncentrátor ProSafe SSL312 zajišťuje bezpečný vzdálený přístup do podnikové sítě s využitím technologie Secure Sockets Layer (SSL), populárního protokolu pro elektronické obchodování, takže není nutné instalovat na vzdáleném počítači speciální klientský software.

Koncentrátor SSL312 poskytuje mobilním uživatelům vzdálený přístup kdykoli a odkudkoli a dovoluje jim navázat bezpečné spojení s podnikovou sítí pomocí libovolného počítače, například z provozovny autorizovaného partnera, z domova, nebo dokonce z informačního stojanu, s využitím standardního webového prohlížeče. SSL312 umožňuje hladký a bezpečný přístup k podnikovým aplikacím, například k elektronické poště, kancelářským nástrojům a aplikacím pro vzdálenou správu, a uspokojuje tak požadavky mobilních uživatelů na vzdálený přístup. Funkce, jako je spojení protokolem SSL přes síť VPN, dovolují společnostem poskytnout ještě přímější přístup k firemním zdrojům pomocí malého multiplatformního balíčku, jejž systém SSL312 transparentně stáhne do stolního či přenosného počítače uživatele.

Snadno použitelné webové rozhraní zajišťuje splnění požadavků na soukromí a bezpečnost, neboť zahrnuje automatické vymazání vyrovnávací paměti po ukončení relace. Díky konfiguračním nástrojům s granulární politikou, rozsáhlé podpoře protokolování a diagnostice poskytuje systém SSL312 administrátorům IT úplnou kontrolu nad vzdáleným síťovým přístupem.

„Uvedení produktu SSL312 je dalším příkladem toho, jak společnost NETGEAR bere řešení vzdáleného přístupu orientovaná na velké podniky a upravuje je tak, aby vyhovovala potřebám sektoru malých a středně velkých firem,“ uvedl Vivek Chugh, manažer produktové řady ve společnosti NETGEAR. „S ohledem na pokračující růst komunity mobilních pracovníků u společností v našem cílovém segmentu je systém ProSafe SSL312 prvním zástupcem řady produktů pro VPN s podporou SSL, jenž se soustřeďuje na zvýšení produktivity mobilních uživatelů. Poskytuje jim totiž úsporné řešení vzdáleného přístupu bez specializovaného klienta, jež se hladce integruje do stávající síťové infrastruktury. Díky bezkonkurenční kapacitě zpracování protokolu SSL v síti VPN, snadno použitelnému rozhraní a využití nejsilnějších dostupných šifrovacích algoritmů k zajištění důvěrnosti dat nabízí ProSafe SSL312 robustní výkon a kontrolu přístupu obchodní třídy za cenu přijatelnou pro malé a středně velké firmy.“

Produkt ProSafe SSL VPN Concentrator 25 SSL312, nejúspornější univerzální řešení VPN v daném sektoru s podporou SSL bez jakýchkoli licenčních omezení, se dodává se dvěma porty typu 10/100 Ethernet a konzolovým portem pro vzdálenou správu. Systém SSL312, jenž zajišťuje důvěrnost dat pomocí protokolů SSLv3 a TLSv1.0 s šifro­váním AES-256, podporuje 25 současných relací VPN s podporou SSL a vzdáleným uživatelům dovoluje bezpečně přistupovat k prostředkům pomocí standardních webových prohlížečů, jako jsou Microsoft Internet Explorer či Apple Safari. Kromě integrace se širokou řadou uživatelských databází, například Microsoft Active Directory, LDAP a RADIUS, nutné k autentizaci uživatelů, lze systém SSL312 propojit i s firewally třetích stran. Systém rovněž hladce spolupracuje s řadou směrovačů, obsahujících firewally pro VPN, dodávaných společností NETGEAR pod značkou ProSafe, s nimiž tak zajišťuje kompletní řešení bezpečnosti.

Produkt SSL312 bude k dispozici ve třetím čtvrtletí roku 2006 u předních přímých distributorů, v elektronických obchodech a u distributorů s přidanou hodnotou za doporučenou cenu 11.290 Kč bez DPH a bude na něj poskytována tříletá záruka.

Lupa.cz: UX přestává pro firmy být magie

UX přestává pro firmy být magie

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Vitalia.cz: Jak koupit Mikuláše a nenaletět

Jak koupit Mikuláše a nenaletět

DigiZone.cz: NG natáčí v Praze seriál o Einsteinovi

NG natáčí v Praze seriál o Einsteinovi

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

DigiZone.cz: Milan Kruml: procházka TV historií

Milan Kruml: procházka TV historií

120na80.cz: Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Podnikatel.cz: Přivýdělek u Airbnb nebo Uberu? Čekejte kontrolu

Přivýdělek u Airbnb nebo Uberu? Čekejte kontrolu

120na80.cz: Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Vitalia.cz: Pravda o přibírání na zimu

Pravda o přibírání na zimu

120na80.cz: 5 poporodních problémů a jejich řešení

5 poporodních problémů a jejich řešení

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

Podnikatel.cz: Změny v daních z příjmů u zaměstnávání

Změny v daních z příjmů u zaměstnávání

Podnikatel.cz: Na poslední chvíli šokuje vyjímkami v EET

Na poslední chvíli šokuje vyjímkami v EET

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

DigiZone.cz: Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Vitalia.cz: To není kašel! Správná diagnóza zachrání život

To není kašel! Správná diagnóza zachrání život

Podnikatel.cz: Pozor, pojišťovny mění čísla účtů

Pozor, pojišťovny mění čísla účtů