Hlavní navigace

NextiraOne Czech dodala nemocnicím polyfunkční platební a informační terminály

7. 6. 2008

[Tisková zpráva] Praha, 6. června 2008 - Zdravotnická zařízení se od 1.1.2008 po vydání nového zákona o regulačních poplatcích ve zdravotnictví potýkají se stejným problémem – jak naplnit formální a funkční požadavky zákona, a přitom nezatěžovat své zaměstnance administrativou více, než je nezbytně nutné. Současně, jak vyjít maximálně vstříc svým pacientům a usnadnit jim sžití s touto leckdy nepříjemně vnímanou novou povinností. Fakultní nemocnice Brno, Nemocnice s poliklinikou Havířov a Masarykův onkologický ústav se rozhodly tuto situaci vyřešit rozmístěním platebních a informačních terminálů po svých areálech. Tato jednoduchá a plně funkční řešení navrhla a dodala společnost NextiraOne Czech.

Doba na realizaci jednotlivých projektů byla necelé dva měsíce. Návrhy jednotlivých projektů se odvíjely od úrovně a struktury stávajících infrastruktur nemocnic, čemuž předcházela analýza procesů a způsobu práce na jednotlivých odděleních. NextiraOne Czech navrhla technicky, administrativně a uživatelsky co nejjednodušší řešení, která slouží k výběru, administraci a evidenci regulačních poplatků.

„V naší nemocnici byly nainstalovány tři venkovní terminály a tři vnitřní. Z počátku jsme se obávali, jak si naši pacienti s terminály poradí, ale NextiraOne Czech nám poskytla neocenitelnou pomůcku – webovou simulaci na naše stránky, kde si pacienti mohli vyzkoušet ovládání terminálu nanečisto,“ popisuje svou zkušenost s terminály Anna Nesvadbová, tisková mluvčí FN Brno.

Samotné platební a informační terminály vycházejí z podoby a funkce internetových kiosků. Jejich součástí jsou mincovní a bankovkové akceptory zajišťující automatizovaný výběr poplatků za návštěvu lékaře a za návštěvu pohotovosti. Nemocnice s poliklinikou Havířov stejným způsobem vybírá i poplatky za hospitalizaci. Masarykův onkologický ústav, který vybírá poplatky až po provedení placeného výkonu, umožňuje pacientům pomocí snadného ovládání přes dotykovou obrazovku sledovat aktuální informace o jejich nedoplatcích a průběhu jejich úhrady. Součástí funkcí terminálu je samozřejmě i export údajů o vybraných platbách do nemocničního informačního systému jako podklad pro spárování konkrétních plateb a placených výkonů. Následně jsou platby vykazovány zdravotním pojišťovnám. Další předností tohoto řešení je snadná údržba a správa terminálů. Disponují možností vzdáleného dohledu nad provozem a jejich stavem. Taktéž monitorují a upozorňují na nutnost doplnění či vybrání hotovosti a nebo na potřebu doplnění papíru do tiskáren.

Jednou z nesporných výhod tohoto řešení je, že funkčnost terminálu není omezena na pouhé vybírání poplatků, ale nabízí též libovolné informační a datové služby v závislosti na představách nemocnice. „Terminály jsme dodali v provedení, které umožňuje autonomní provoz, ale je zároveň připraveno i na připojení do počítačové sítě nemocnice. Do terminálů lze implementovat i přímou vazbu na nemocniční informační systém a pak je již na nemocnici, zdali terminály využije i například jako informační terminál poskytující důležité informace o nemocnici, jako jsou orientační plány, seznam ordinací a jejich ordinační hodiny apod., a nebo je využije k zpřístupnění Internetu pro pacienty či pro své zaměstnance pro přístup do interního informačního systému, například pro objednávání obědů,“ popisuje další možnosti terminálů pan Norbert Hlaváček, Sales Manager ve společnosti NextiraOne Czech. Nejenom že platebními a informačními terminály nemocnice ušetří náklady na dalšího pracovníka, který by musel regulační poplatky vybírat, ale zároveň získá široké spektrum dalších funkcí potřebných pro chod moderní nemocnice.

DigiZone.cz: E-liga na FTV Prima: je tu Hearthstone

E-liga na FTV Prima: je tu Hearthstone

120na80.cz: I stařec může mít spermie jako zamlada

I stařec může mít spermie jako zamlada

Podnikatel.cz: První česká finta, jak lze obejít #EET

První česká finta, jak lze obejít #EET

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Podnikatel.cz: Zbrojí proti EET, za účtenku chce 5 Kč

Zbrojí proti EET, za účtenku chce 5 Kč

Vitalia.cz: Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

DigiZone.cz: DVB-T2: problémy českých TV stanic

DVB-T2: problémy českých TV stanic

Podnikatel.cz: Restauracím klesne DPH z 21 na 15 %. Kdy?

Restauracím klesne DPH z 21 na 15 %. Kdy?

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

120na80.cz: Sem vás dají, když budete v karanténě

Sem vás dají, když budete v karanténě

Vitalia.cz: Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Víc než polovina lidí je moc silná v pase

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

120na80.cz: Jak se pozná autista?

Jak se pozná autista?

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Vitalia.cz: Pane doktore, je to akutní!

Pane doktore, je to akutní!

DigiZone.cz: Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

DigiZone.cz: První den konference Radiokomunikace

První den konference Radiokomunikace

120na80.cz: Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?