Hlavní navigace

NextiraOne Czech získala mezinárodní certifikát ISO 20 000

12. 12. 2008

[Tisková zpráva] Praha, 12.prosince – Společnost NextiraOne Czech uspěla v nezávislém odborném auditu a získala významný certifikát v oblasti řízení služeb ICT, ISO 20 000. Stala se tak jednou z prvních firem v České republice, které mohou tímto certifikátem prokázat vysokou úroveň poskytovaných služeb. Získání certifikátu dokládá vysokou úroveň procesního řízení servisní organizace NextiraOne Czech.

„Procesní řízení naší servisní organizace se vždy opíralo o doporučení ITIL. Úspěšná certifikace dle mezinárodního standardu ISO 20000 jen potvrdila její vyspělost a schopnost poskytovat služby té nejvyšší kvality,“ říká Martin Švambera, Service & Delivery Director NextiraOne Czech. Zájem o získání tohoto prestižního certifikátu v České republice graduálně narůstá. V tuto chvíli jej však vlastní minimální počet společností. Mimo jiné proto, že k naplnění požadavků ISO 20 000 je nutné zavést konkrétní pravidla v mnoha oblastech procesního řízení jako např. SLA management, kontinuity management, management bezpečnosti informací, incident management nebo management problémů. Takto rozsáhlé změny kladou zvýšené nároky na profesionální odbornost managementu a všech zaměstnanců.

Přínosy zavedení ITSM podle normy ISO 20000 jsou zřejmé. Martin Havlíček, ITSM manager NextiraOne Czech, k tomu ze zkušenosti dodává: „Implementované teoretické principy ITIL ukázaly celou řadu zajímavých efektů, které teorie nikdy nedokáže předem odhalit. ISO 20 000 nám přineslo nejen zlepšení našeho fungování, ale zároveň praktické zkušenosti, o které se dokážeme podělit se svými zákazníky v rámci konzultací a implementace procesního řízení IT.“ Kromě zlepšení fungování společnosti přináší zavedení procesů podle ISO 20000 zefektivnění činností při poskytování IT služeb, jejich komplexní řízení, minimalizaci výpadků, standardizaci služeb s ohledem na změny v podnikání a rozdílné požadavky klientů, zefektivnění vlastního „core businessu“ a v neposlední řadě také konkurenční výhodu před ostatními dodavateli IT služeb.

O certifikaci ISO 20 000
ISO 20 000 vychází z původně britského standardu BS 150000, který navazuje na doporučení shrnutá v IT Infrastructure Library (ITIL). Tato norma existuje ve dvou částech, první „ISO/IEC 20 000–1:2005 Information technology – Service management – Part 1: Specification“ je určena pro posuzování a certifikaci kvality služeb IT, druhá část „ISO/IEC 20 000–2:2005 Information technology – Service management – Part 2: Code of practice“ slouží jako návod pro zavedení funkčního systému. Smyslem této normy je vlastní implementace procesů, podle konkrétních a jasně nadefinovaných pravidel. Proces a aplikace je ověřován třetí stranou, akreditovanou certifikační autoritou, díky čemuž je proces certifikace maximálně objektivní.

O společnosti NextiraOne Czech
Společnost NextiraOne s ústředím v Paříži je předním evropským expertem na komunikační služby. Navrhuje, implementuje a poskytuje podporu pro řešení všech komunikačních potřeb svých zákazníků, od hlasu a mobility, přes zabezpečení až po aplikace. Dodává dokonale integrovaná, ucelená komunikační řešení, jež dlouhodobě využívají nejlepší technologie na trhu a přinášejí zákazníkům maximální užitek. Společnost je držitelem partnerských certifikací nejvyššího stupně, tzv. zlatých certifikací, společností Alcatel-Lucent, Cisco a Genesys, které odráží odborné schopnosti jejích zaměstnanců. V roce 2007 se NextiraOne Czech stala nejlepším EMEA partnerem pro střední a východní Evropu společnosti Genesys a získala cenu Enterprise Partner of the Year společnosti Cisco Systems. V září 2008 se také stala certifikovaným partnerem Microsoft. Další informace najdete na webu: www.nextiraone­.eu.com nebo www.nextiraone.cz.

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

DigiZone.cz: Test set-top boxu s „DVB-T2ověřeno“

Test set-top boxu s „DVB-T2ověřeno“

Lupa.cz: IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

120na80.cz: Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Měšec.cz: Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Měšec.cz: Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P
MarketVoice

Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

DigiZone.cz: Je tu nový formát programatické reklamy

Je tu nový formát programatické reklamy

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Root.cz: OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

120na80.cz: Sem vás dají, když budete v karanténě

Sem vás dají, když budete v karanténě

120na80.cz: I stařec může mít spermie jako zamlada

I stařec může mít spermie jako zamlada

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Měšec.cz: Když krachuje banka

Když krachuje banka

Měšec.cz: ČNB: ERB bank není solventní

ČNB: ERB bank není solventní

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom