Hlavní navigace

Nextra Wireless mění jméno na Telenor Networks

27. 9. 2001

[Tisková zpráva]

Nextra Wireless mění jméno na Telenor Networks

Praha, 26. září 2001 --- Přední provozovatel pevné bezdrátové sítě (FWA) v pásmu 26 GHz mění jméno z dosavadního NEXTRA Wireless s.r.o. na Telenor Networks s.r.o. Tato změna se uskutečňuje v návaznosti na změnu organizační struktury mateřské společnosti Telenor. Předmět činnosti společnosti se přitom nemění, Telenor Networks se i nadále zaměřuje na pronájem přístupové infrastruktury pro řešení „poslední míle“ telekomunikačním operátorům.

„V rámci změny organizační struktury naší mateřské společnosti realizované s cílem lépe odlišit jednotlivé obchodní aktivity holdingu v různých oblastech telekomunikací dochází k převedení naší společnosti pod divizi Telenor Network Services, která se stejně jako naše společnost zaměřuje na poskytování služeb operátorům. Změnu jména vítáme a věříme, že přispěje k posílení vnímání naší společnosti jakožto předního poskytovatele řešení poslední míle,“ říká Vojtěch Vrba, ředitel společnosti Telenor Networks.

Společnost Telenor Networks je jedním ze tří provozovatelů FWA (Fixed Wireless Access) sítě v pásmu 26 GHz v České republice a jako jediná se zaměřuje pouze na služby pro operátory. Komerční provoz zahájila jako první z držitelů licence na výstavbu této nové širokopásmové sítě a za pouhý rok svého působení na českém trhu již dosáhla pokrytí 13 největších měst. Služby společnosti Telenor Networks jsou určeny pro poskytovatele Internetu, telekomunikační operátory a mobilní operátory. Jedná se o velmi flexibilní alternativní řešení „poslední míle“, které umožňuje poskytovat široké spektrum služeb pro firemní klientelu (vysokokapacitní připojení k Internetu, virtuální privátní sítě, přenos hlasu prostřednictvím internetového protokolu, klasické hlasové služby typu EURO ISDN 30 a další). Mezi zákazníky Telenor Networks patří například společnosti NEXTRA Czech Republic (řada produktů Nextlink), Aliatel (řada produktů Speedline 26) či Contactel.

Společnost Telenor Networks (dříve Nextra Wireless) vznikla v září roku 2000, kdy v rámci výběrového řízení vyhlášeného ČTÚ získala licenci na provoz FWA sítě v pásmu 26 GHz. Ihned po získání licence zahájila výstavbu sítě v největších městech a již na konci listopadu úspěšně uzavřela pilotní projekty v Praze, Brně, Ostravě a Plzni. Pouhé dva měsíce po získání licence, 1. prosince 2000, zahájila v těchto městech komerční provoz a jako první z provozovatelů této nové vysokorychlostní bezdrátové sítě nabídla své služby zákazníkům. Na začátku letošního roku pak zprovoznila základové stanice v dalších pěti velkých městech a rozšířila pokrytí v Praze a Brně tak, aby dosáhla maximálního pokrytí všech potenciálních zákazníků. V současné době poskytuje služby ve 13 českých a moravských městech (Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Liberec, České Budějovice, Hradec Králové, Zlín, Olomouc, Ústí nad Labem, Pardubice, Mladá Boleslav, Jablonec nad Nisou).

Telenor Networks je 100% dceřinnou společností norského telekomunikačního gigantu Telenor AS, který působí v 29 zemích světa a svými aktivitami zasahuje do všech oblastí telekomunikací od Internetu, přes satelitní sítě až po mobilní komunikace. Zázemí mateřského holdingu Telenor, dosavadní zkušenosti s provozem sítě a jednoznačné zaměření na velkoobchodní služby dávají zákazníkům společnosti Telenor Networks záruku stabilního a důvěryhodného partnera.

Další informace:


www.telenornet­works.cz
Martina Machová
Telenor Networks
tel. +420 2 96355111
e-mail: martina.macho­va@telenor.com

Daniela Beranová
Herald Communications
tel. +420 2 24232650
e-mail: beranova@herald-pr.cz

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Vitalia.cz: Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Podnikatel.cz: Alza.cz 28. října otevře. Dle ČOI poruší zákon

Alza.cz 28. října otevře. Dle ČOI poruší zákon

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DigiZone.cz: Sat novinky: promo Sky 1 HD

Sat novinky: promo Sky 1 HD

DigiZone.cz: DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

Podnikatel.cz: Schillerová: Náklady na EET? Zatím 52 mil.

Schillerová: Náklady na EET? Zatím 52 mil.

120na80.cz: Jak se pozná autista?

Jak se pozná autista?

DigiZone.cz: RRTV k neodvysílání Show Jana Krause

RRTV k neodvysílání Show Jana Krause

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Podnikatel.cz: Restauracím klesne DPH z 21 na 15 %. Kdy?

Restauracím klesne DPH z 21 na 15 %. Kdy?

Vitalia.cz: Pane doktore, je to akutní!

Pane doktore, je to akutní!

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

DigiZone.cz: Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

Podnikatel.cz: Restaurace s menu za 69 Kč. Okrádají stát?

Restaurace s menu za 69 Kč. Okrádají stát?

120na80.cz: Každou operaci očí pojišťovny neuhradí

Každou operaci očí pojišťovny neuhradí

120na80.cz: Válka s uhry. Můžete ji vyhrát

Válka s uhry. Můžete ji vyhrát