Hlavní navigace

Nezabezpečená hesla jsou na internetu snadnou kořistí

10. 12. 2010

[Tisková zpráva] Praha 8. prosince 2010 – Výrobce bezpečnostních produktů, společnost Lamantine Software a.s., (www.stickypassword.cz) upozorňuje na neustále rostoucí případy domácí i zahraniční kriminality, založené na krádežích hesel, zneužívání identit a s tím spojených přímých finančních škod.

Uživatelé internetu a zejména stále populárnějších sociálních sítí se mnohdy staví k ochraně svých osobních údajů lehkomyslně. Získání neoprávněného přístupu k těmto informacím je v takovém případě velmi snadné a jejich zneužití značně nepříjemné. Varující je známý případ z letošního roku, kdy student informatiky využil neopatrnosti nejméně 1800 žen a získal hesla k jejich e-mailovým schránkám. Jestliže v nich objevil intimní fotografie, nutil pak majitelky schránek pod pohrůžkou jejich zveřejnění k zasílání dalších materiálů. K vytipování svých obětí využíval i sociální sítě.

Podle zveřejněných výsledků  internetových výzkumů je velkým riskem například velmi časté svěřování hesel k on-line službám příbuzným a známým. Ze stejných zdrojů vyplývá, že 41 procent uživatelů má stejná hesla pro více webových služeb a čtvrtina uvedla, že jako heslo používá snadno zapamatovatelný údaj, například datum narození či nějakého výročí. Více než desetina dotázaných sdílí svoje hesla s dalšími uživateli prostřednictvím textových zpráv a přes 51 procent z nich nepoužívá v heslech speciální znaky, které výrazně snižují možnost následného zneužití jejich účtů. Odborníci přitom radí používat kvalitní hesla s více znaky, často je měnit a nikdy je neukládat na veřejně dostupných místech.

Novou generaci ochrany osobních údajů  před rizikem krádeží osobních údajů představuje nedávno uvolněná nejnovější verze populárního správce hesel a nástroje pro automatické vyplňování online formulářů Sticky Password 5.0. Novinka umožňuje domácím uživatelům i malým firmám jednodušší, bezpečnější a efektivnější práci s hesly i přihlašovacími informacemi.

„Sticky Password obsahuje řadu vyspělých funkcí, orientovaných na správu a ochranu hesel a dalších osobních údajů,“  řekl generální ředitel Lamantine Software Petr Bílek. „Vedle zabezpečení přináší produkt výraznou úsporu času při práci s hesly a online formuláři. Sticky Password se chová velmi nenápadně, nepoužívá žádný další panel nástrojů (toolbar) a jeho používání je jednoduché.“

Sticky Password byl uveden na trh již  v roce 2001, jako program pro bezpečné uložení hesel. V současné době umožňuje vedle správy a šifrování hesel i osobních údajů také vyplňování on-line formulářů. Tato funkce výrazně šetří čas. Malý instalační balík obsahuje nejvýkonnější šifrovací algoritmy a také poskytuje účinnou ochranu před phishing útoky, key-loggery a krádežemi identity. Každá licence rovněž zahrnuje přenosnou USB verzi Sticky Password pro použití i na cizím počítači bez nutnosti jakékoli instalace. Uživatelé tak mají zabezpečena svá hesla a jiné citlivé osobní údaje nejen doma, ale i na cestách. 

„Při doplňování všech nových funkcí, které šetří uživatelům čas, jsme vždy mysleli i na bezpečnostní hledisko. Naši analytici a vývojáři neustále sledují trendy v prolamování hesel a zneužívání identit a vývoj produktu jim podřizují. Pomáháme všem našim uživatelům, aby se cítili bezpečně na sociálních sítích, webových účtech i v bankovních aplikacích,“ dodal marketingový ředitel Lamantine Software Robert Pinkas.

Zkušební verze Sticky Password je plně funkční po dobu 30 dní.

Sticky Password je dostupný v češtině, angličtině, němčině, ruštině a francouzštině.

Pro více informací o pro­duktu  Sticky Password navštivte www.stickypas­sword.cz .

O produktu Sticky Password

Sticky Password 5.0 přináší  novinku ve formě Bezpečné poz­námky, díky které lze ukládat jakékoli citlivé osobní údaje do šifrované databáze. Uživatelé ze segmentu malých a středních firem pak jistě přivítají i možnost používání sdílených přihlašovacích údajů. Vývojáři přidali i podporu pro populární prohlížeč Google Chrome. Samozřejmostí je, že veškerá data a funkce jsou dostupné i v přenosné USB verzi, která je součástí každé licence.

Stáhněte si zkušební  nebo komerční verzi na www.stickypas­sword.cz/ke-stazeni .

O Lamantine Software

Lamantine Software a.s. se specializuje na vývoj aplikací v oblasti počítačové bez­pečnosti. Cílem firmy je vyrábět výjimečný software, který bude praktický a užitečný. Produkt Sticky Password kombinuje bezpečnost a komfortní ovládání a tím se stává pravým řešením i pro ty nejnáročnější zákazníky. Je dostupný v několika jazycích a stává se nedílnou součástí internetové bezpečnosti po celém světě. Ve společnosti Lamantine Software, uplatňují své zkušenosti mimo jiné také někdejší manažeři významného hráče na poli bezpečnostního software společnosti Grisoft , včetně spoluzakladatele Grisoftu, Tomáše Hofera.

Root.cz: Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

DigiZone.cz: Mňam TV splnila slib a odešla z DVB-T

Mňam TV splnila slib a odešla z DVB-T

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

120na80.cz: 5 poporodních problémů a jejich řešení

5 poporodních problémů a jejich řešení

Vitalia.cz: Tesco: Chudá rodina si koupí levné polské kuře

Tesco: Chudá rodina si koupí levné polské kuře

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Podnikatel.cz: Změny v daních z příjmů u zaměstnávání

Změny v daních z příjmů u zaměstnávání

Vitalia.cz: Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Vitalia.cz: Vláknina: Rozpustná, nebo nerozpustná?

Vláknina: Rozpustná, nebo nerozpustná?

Podnikatel.cz: Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Vitalia.cz: Manželka je bio, ale na sex moc není

Manželka je bio, ale na sex moc není

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

DigiZone.cz: Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

Podnikatel.cz: Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Podnikatel.cz: Na poslední chvíli šokuje vyjímkami v EET

Na poslední chvíli šokuje vyjímkami v EET

Podnikatel.cz: EET zvládneme, budou horší zákony

EET zvládneme, budou horší zákony